Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 10-11-11, 21:51   #31
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Quote:
Originally Posted by vladucutz View Post
cauta pe vwforum ca am vaz ca ai cont acolo
da am cont,dar nu dau de el
acum am vorbit cu un om de acolo,poate poate pe maine o sa am un nr de tel ceva...

de atunci tot caut si nimic
nici reparatie si nici inlocuire piesa
redfighter de la arad ar fi cineva,dar nici el pana la urma,eventual maine reusesc sa vad ma ajuta omu sau nu
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 22:57   #32
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Sal am si eu o intrebare pt. un golf4,1,6i 2003,am o problema cu displayul care iti arata consumul 1 si consumul2 temperatura si asa mai departe masina e automata.Problema este ca are toane displayul asta si cand merge ok adika iti arata tot perfect cand dispare sau face niste vibratii pe el ca nu se mai intelege nimic din ce e acolo,si nu stiu daca trebuie sa schimb ceva la bord sau tot ansamblul cu ceasuri cu tot?Si te intreb daca stii de la ce se intampla chestia asta si daca se poate repara ce trebuie.???ms
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 23:31   #33
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Quote:
Originally Posted by bogdan cristi View Post
Sal am si eu o intrebare pt. un golf4,1,6i 2003,am o problema cu displayul care iti arata consumul 1 si consumul2 temperatura si asa mai departe masina e automata.Problema este ca are toane displayul asta si cand merge ok adika iti arata tot perfect cand dispare sau face niste vibratii pe el ca nu se mai intelege nimic din ce e acolo,si nu stiu daca trebuie sa schimb ceva la bord sau tot ansamblul cu ceasuri cu tot?Si te intreb daca stii de la ce se intampla chestia asta si daca se poate repara ce trebuie.???ms
ceva de genul am si eu
atat ca la mine afiseaza cu linii intrerupte
am umblat in tot orasul,am dat telefoane peste tot etc etc...daca ai modelul maxidot adica ala mare atunci ii nasol...dar cum greu am dat de cineva si prin comanda se rezolva
daca ai minidot atunci ii lux,300 de lei si gasesti ceasuri complet si gata,nu iti mai bati capul cu schimbat si etc..

oricum de reparat nu se poate nici unul..
soosy is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 23:53   #34
vladucutz

Stage 5
 
vladucutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,655
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

E nevoie de alte ceasuri la tine...ceasurile cu minidot nu se repara...se schimba cu totul.
Cele maxidot se repara..se schimba display-ul...100E cu manopera undeva in zona cluj-arad...nu mai retin exact
__________________
1.8T
vladucutz is offline   Reply With Quote
Old 13-11-11, 09:34   #35
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Pai asa face si la mine ceva cu linii intrerupte dar nu stiu exact daca e cum zici tu maxidot sau minidot e displayul ala mic care iti arata consumurile si temperatura exterioara si la mine mai arata fiind automata literele si in ce pozitie sta schimbatorul dar repet are momente cand arata totul ok si momente cand incepe sa se vada din ce in ce mai slab si dispar liniile din ce in ce mai mult.Eu ma gandeam sa nu fie ceva de cablaj sau un conecor prin inauntru sau ceva din tabloul de sigurante.Oricum dupa cum zici cred ca ar trebui sa schimb tot bordul?? cu ceasuri cu tot ca din cate vad in primele poze vine un ansamblu intreg.
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 13-11-11, 09:52   #36
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

daca nu ii full display,adica de ala mare atunci 101% ii minidot
maxidot ii display mare,alea is mai greu de gasit,facut etc...

de reparat oricum nu prea merge,foarte slabe sanse,spun din ce am tot cautat ca si eu am probleme si nu am gasit pe absolut nimeni care sa repare,chiar nici sa schimbe(pana la urma da,dar tare greu dar si aia prin comanda din germania si cineva care monteaza si etc etc...)

la tine ii simplu pentru ca gasesti ceasuri cu tot...nu tre sa mai schimb doar display sau reparatii...ex am vazut ceasuri cu minidoat pe la 3-400 lei..
cauta aici pe forum ca sunt
bafta
soosy is offline   Reply With Quote
Old 13-11-11, 17:31   #37
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Salut din nou. Stii cum e la mine? cum e prima poza din cele trei care deschid topicul acesta numai ca singurele diferente sunt ca eu am la vitezometru 260/h si la turometru 7000 de ture la 6000 de ture se pune in rosu in rest e la fel ca prima poza.Golful meu e automatik si are cuplu mai mare fiind si benzinar 1,6i.
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 13-11-11, 17:34   #38
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Quote:
Originally Posted by bogdan cristi View Post
Salut din nou. Stii cum e la mine? cum e prima poza din cele trei care deschid topicul acesta numai ca singurele diferente sunt ca eu am la vitezometru 260/h si la turometru 7000 de ture la 6000 de ture se pune in rosu in rest e la fel ca prima poza.Golful meu e automatik si are cuplu mai mare fiind si benzinar 1,6i.
nu conteaza nici turometru nici km/h.....
important este displayul de la comp bord
atat
soosy is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 18:15   #39
vladucutz

Stage 5
 
vladucutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,655
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Am explicat foarte clar...ai nevoie de alte ceasuri...hai sa lasam topicul aerisit pentru cei interesati.pentru alte nelamuriri sau eventual intrebari da-m PM sau suna la nr afisat.
vladucutz is offline   Reply With Quote
Old 16-11-11, 16:12   #40
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Sal sper sa se vada poza care o trimit sa v-a lamuriti.Click image for larger version

Name:	52.jpg
Views:	572
Size:	34.8 KB
ID:	2226355
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 16-11-11, 16:14   #41
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

E vorba sw ala micul din mijloc jos face ca toti dracii cand il apuca deci intrebarea este se poate schimba ala? sau tot bprdul?Multumes de intelegere si scuze daca am deranjat prea mult.
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 16-11-11, 18:10   #42
vladucutz

Stage 5
 
vladucutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,655
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Dupa cum am spus de la bun inceput NU SE POATE REPARA!
Va trebui sa cumperi alt bord cu totul,ceea ce costa intre 250-350 lei.
vladucutz is offline   Reply With Quote
Old 17-11-11, 06:39   #43
bogdan cristi

Stage 3
 
bogdan cristi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 168
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

OK am inteles deci trebuie sa il cumpar cu totul dar chestia e sa gasesc si unul bun care sa mearga cam de obicei cam toate au problema asta.MS si bafta.
bogdan cristi is offline   Reply With Quote
Old 13-12-11, 11:45   #44
minishavo

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

Buna,vreau sa montez alte ceasuri,tempomat pe golf 4 tdi,ma poti ajuta cu produsele.Mersi.
Iti las ID messs sa vb mai multe,sunt disponibil anytime. ID:scripcatitus
minishavo is offline   Reply With Quote
Old 23-12-11, 19:09   #45
vladucutz

Stage 5
 
vladucutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,655
Default Re: MONTAJ COMPUTER BORD GOLF 4/BORA

maxidot pe stoc
VDO immo3 cadran cromat gradat pana la 260...pret bomba: 250 lei
vladucutz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -