Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-10, 14:38   #1
uzzi_pmv

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 44
Default Golf 4 gti

Ajutati-ma si pe mine va rog. Mi-am achizitionat de curand un golf 4 gti din 2002 si am observat ca este umeda tabla pe sub mocheta mai ales in porbagaj dar si in restul masinii, parca ar fi transpirata asa. Chiar nu stiu de unde ar putea fi ca de plouat nu ploua in ea. Dati-mi un sfat va rog ca nu stiu ce sa-i fac, mi-e frica sa nu inceapa sa rugineasca daca sta tabla mereu umeda.Multumesc.
uzzi_pmv is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 19:21   #2
valy_or

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 3
Default Re: Golf 4 gti

io am patit la fel si pana la urma miam dat seama ca dela trapa trebe curatata scurgerile de la trapa altfel se aduna apa in porbagaj! sau tre sa ai niste dopuri in porbagaj sub pres sa te uit sa fie inchise calumea!sau mai mio zis cineva ca sar putea sa nu inchida calumea chederul de la haion dar aia se si aude la viteza mai mai mare fluiera! uitete la astea daca nu nustiu
valy_or is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 22:52   #3
uzzi_pmv

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 44
Default Re: Golf 4 gti

De la chederul de la haion nu e, sau cel putin nu se aude nimik la viteza, o sa verific maine scurgerile de la trapa si sper sa o rezolv. Mersi mult ptr sfat.
uzzi_pmv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -