Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-10, 09:36   #1
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Default Am nevoie de ajutor - Touareg v10 tdi

Salut baieti ,
sarbatori fericite si un an nou cat mai plin ...
si cu atat mai mult as avea si eu nevoie de cateva sfaturi si putin ajutor pentru un Touareg 5.0 v10 tdi din 2004 :


1. cum opresc complet siroco-ul ?


2. se aude o bataie la roti , fata - spate , se muta bataia , ca si cum ar avea ceva prins la roti si pocneste cand merg , dar nu cand iau curbe sau asa ceva , pe linii drepte ... am schimbat pana acum cutia de transfer , planetarele , caseta de directie si 1.000.000 de verificari la reprezentante si ea tot bate. Uneori se opreste , apare din senin si e foarte foarte enervanta.
Bataia incepe ori la 2-3 minute dupa ce apare pe display FAULT RUNNING GEAR WORKSHOP sau la cateva minute dupa ce apare erorarea asta.
CE POATE AVEA ?

multumesc mult....
__________________
'13 Dacia Logan
'09 BMW X6
'08 AUDI S5
'07 Peugeot 307CC
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 11:47   #2
78KLM

Stage 5
 
78KLM's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 350
Default Re: Am nevoie de ajutor - Touareg v10 tdi

Quote:
Originally Posted by DoDo NSL View Post
Salut baieti ,
sarbatori fericite si un an nou cat mai plin ...
si cu atat mai mult as avea si eu nevoie de cateva sfaturi si putin ajutor pentru un Touareg 5.0 v10 tdi din 2004 :


1. cum opresc complet siroco-ul ?


2. se aude o bataie la roti , fata - spate , se muta bataia , ca si cum ar avea ceva prins la roti si pocneste cand merg , dar nu cand iau curbe sau asa ceva , pe linii drepte ... am schimbat pana acum cutia de transfer , planetarele , caseta de directie si 1.000.000 de verificari la reprezentante si ea tot bate. Uneori se opreste , apare din senin si e foarte foarte enervanta.
Bataia incepe ori la 2-3 minute dupa ce apare pe display FAULT RUNNING GEAR WORKSHOP sau la cateva minute dupa ce apare erorarea asta.
CE POATE AVEA ?

multumesc mult....
What does Fault Running Gear Workshop mean on a VW Touareg?

Had this warning after my Touareg sat at the dealer on a very cold night. They explained that it shuts down the 4WD system to protect the system and conserve the battery until it is warm enough to go back on. Please don't hold me to it, but they let me drive it away and they assured me it would be OK once it warmed up, and it was fine. If it's not weather-related, I can't tell you what it is because I have never had it occur after that occasion. Good luck!

Read more: http://wiki.answers.com/Q/What_does_...#ixzz19agKF9Mn

Sper sa te fi lamurit !
78KLM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -