Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-10, 20:48   #1
vug_karlovici

Stage 2
 
vug_karlovici's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 27
Default preturi mari

Care si-a schimbat in ultima perioada placutele de frana pe fata si discurile si care a fost manopera caci la mine a fost de 120 de lei pentru juma de ora la un service din Timisoara.Am mai schimbat si un racord flexibil de la toba.Manopera : 200 lei pentru 1 juma de ora.Sunt nesimtite aceste preturi si aceste service-uri.
vug_karlovici is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 21:58   #2
Smenarul

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 657
Member of:
[VW]
Default Re: preturi mari

lool eu mi`am schimbat racordul flexibil la golf 4 si m`a costat 30 ron manopera acum un an , nu te mai duce la acel service cauta un service de cartier cu niste beieti meseriasi si o sa ai treaba facuta mai ieftin ca la service si poate chiar mai bine, cel putin eu asa am facut nu mai duc masina in nici un service repara orice baietasii astia
__________________
Ai grija de masina iar ea va avea grija de tine!!!
Smenarul is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 07:21   #3
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: preturi mari

cateodata nu conteaza cat timp tine operatiunea... conteaza ce se face... mai ales la racondul flexibil unde este nevoie de sudura si apare multe consumabile
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 09:40   #4
vug_karlovici

Stage 2
 
vug_karlovici's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 27
Default Re: preturi mari

ce consumabile caci a sudat cu autogenul si cu o sarma care se topea.Daca sarma aceea este un mare consumabil apoi eu mananc masina cu totul.Curentul nu cred ca a ajuns el la peste 1 milion folosind autogenul.
vug_karlovici is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 18:13   #5
Smenarul

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 657
Member of:
[VW]
Default Re: preturi mari

lui i`a luat 200 de ron sa schimbe racordul mie 30 ron e o diferenta enorma mie mi`a fost schimbat pinionul de la marsalier si am dat la manopera 350 ron imi pare un pret destul de corect dar pentru 2 suduri 2 milioane nesimtire curata
Smenarul is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 09:00   #6
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: preturi mari

e vb si de orase... 350 ron ar fi doar sa dai jos cutia de pe masina... sa mai desfaci si cutia ar fi min 100e
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 01:23   #7
h0p3r
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
h0p3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 318
Member of:
[VW]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
Default Re: preturi mari

eu in constanta am platit 80 ron sa schimb toate discurile si placutele la un golf 5. ca pret mi se pare foarte ok. dar in orice caz, 200 ron este un pret exagerat pentru asa ceva
__________________
mai trebuie si d'asta???
h0p3r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -