Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-10, 19:11   #1
manw

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Default probleme la golf 3

de ce sa inneaca golful meu daca il calc mai tare deodata ..si asta doar dupa ce se incalzeste motorul cu toate c nu trece de 90 apa???e din 97 motor 1.6 multipunct 74kw 101cai...e super masina dar problema asta nu stiu cum sa o rezolv..am schimbat filtru de aier,ulei ,benzina,uleiul,bujiile,distributia,am facut diagnoza la bosh service si nici o eroare..??? tot asa ..dac il calc usor se descurca bina dar dac vreau s merg mai sport se cam inneaca si nu ar trebui pt ca vad ca poate are momente cand trage bestial.. mi.a zis cineva ca e sonda lambda ..oare ce e ajutati.ma pls
manw is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 20:12   #2
Cheliuta

Stage 5
 
Cheliuta's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 745
Member of:
[VW]
Default Re: probleme la golf 3

mai incearca o diagnoza si in alta parte cine stie
poate ai erori ce trebuiesc sterse
ce consum ai te intreb pt ca si eu am acelasi motor 1.6 74kw AEK '95 si imi consuma 7-8 afara si 12-13 in oras iarna asta a ajuns si la 15%
Cheliuta is offline   Reply With Quote
Old 05-02-10, 01:07   #3
manw

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Default Re: probleme la golf 3

la dignoza nu da erori iar consumul tot cam 8-9 pna in 10 la oras nu in consuma f mult zik eu .dar ma supara k se ineaca ..nu ma prea pricep dar am inteles ca poate fi sonda lamda de vina ..are golfu 3 asa ceva une o gasesc la motor ???..nu ar trebui s mearga asa intrupt e model sport cu bordul alb la 101 cai ar trebui sa rupa .....si rupe dar se simte ca ceva il poticneste(( si nujt ce...
manw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -