Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-09, 19:04   #1
CosMinu_a4ever

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 26
Default sfaturi pt marire de cai

pt ca nu am avut putere financiara sa-mi iau un audi a4, acum un an, mi-am luat un golf 4, 1.9 tdi, 90 cp din 1998. e o masina simpla fara nici o modificare, excluzand folile de pe geamuri, pt ca asa am achizitionat-o. ce vreau eu sa ii fac, e doar sa gasesc niste jenti pe 15'' si cel mai important sa ii maresc puterea motorului, avand in vedere ca am vreo 1000 de lei la dispozitie.Acuma astept niste sfaturi de la voi, pot face ceva serios cu banii astia sau sa mai astept sa mai strang ceva bani.poate stiti voi de ce suma este nevoie pt a face cava cat de cat serios.Va multumesc, astept sfaturi.
CosMinu_a4ever is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 09:55   #2
skyllo
VW Driver

Stage 3
 
skyllo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 163
Member of:
[VW]
Default Re: sfaturi pt marire de cai

cu banii astia nu faci nimic adica faci ceva un filtru sport si o evacuare inox cu finala sport dar nu castigi mai mult de 5-7 cp mai ai de strans cev bani
__________________
THE NEW GOLF IN TOWN
skyllo is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 10:16   #3
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: sfaturi pt marire de cai

cauta-l pe voinea (tcmturbo) si fa-i un soft. 120 de cai frumosi
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 21:48   #4
Span

Stage 2
 
Span's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 28
Member of:
[VW]
Default Re: sfaturi pt marire de cai

Si la ce putere vrei u sa o ridici?....cu 1000 RON ii faci soft ... mai bine stai si strange sau skimb-o cu totul
Span is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 21:45   #5
coco 26

Stage 2
 
coco 26's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 57
Member of:
[VW]
Default Re: sfaturi pt marire de cai

schgimbai softul
coco 26 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 22:28   #6
CosMinu_a4ever

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 26
Default Re: sfaturi pt marire de cai

Va multumesc pt sfaturi, si cred ca din toate sfaturile, cred ca cea mai buna alegere ar fi, aceea de a schimba masina. Acuma o sa vad ce mai pot face, poate incerc totusi sa-i mai schimb cate ceva, poate poate o sa o mai tin
CosMinu_a4ever is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 18:36   #7
SoulTrain

Stage 4
 
SoulTrain's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 266
Default Re: sfaturi pt marire de cai

cea mai buna idee mi se pare sa pui soft. Dar daca tu vrei sa schimbi masina asta e altceva
off topic: am auzit si eu dar nu sun sigur de asta... cele mai bune motoare 1.9 tdi sunt cele de 90 cp dar cum am spus nu sunt sigur
SoulTrain is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 21:25   #8
CosMinu_a4ever

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 26
Default Re: sfaturi pt marire de cai

Acuma nu vreau sa-mi laud masina, pt ca mna...are motor de 1.9 tdi, 90 de cai, dar credema ca asta am auzit si eu, si se pare ca este adevarat, sunt cele mai reusite si si cele mai rezistente, problema e...ca sunt un pic lenese, cel putin asa am eu senzatia si poate asta si din cauza calitatii combustibilului romanesc, dar in rest sunt niste motoare ok si foarte usor de intretinut
CosMinu_a4ever is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 19:23   #9
SoulTrain

Stage 4
 
SoulTrain's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 266
Default Re: sfaturi pt marire de cai

De acord cu tine ca e un pic cam lenesa dar uneori un nr de cai mai mare ar insemna un consum mai mare si in unele cazuri piese mai scumpe. Mamultumesc deocamdata cu performantele pe care le are motorul de 90 de cai
SoulTrain is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -