Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-08, 20:43   #31
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

o mica poveste:
azi am fost pe la sibiu...prin valcea ascultam frumusel la radio..(Kiss **) si cand il aud pe ala ca , comenta ziarul de azi...si il aud k zice k ''autoturismele oltcit vor disparea din circulatie''...am ramascand l-am auzit .....

acu stau si ma gandesc...sunt masini mult mai vechi care nu au fost radiate din circulatie...de fapt nu stiu nici o marca de masina care sa nu mai aibe voie sa circule...si dece tocmai oltcitul? ce parere aveti?

ps: am citit toate rubricile la toate ziarele de pe internet azi...si nu am vazut nimik legat de oltcit....poate pe liberta*** comentau unii cum ca din 2011 s-ar putea sa nu mai lase masini non euro pe sosele....in rest nimic legat de oltcit
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo

Last edited by valib; 05-04-08 at 01:19.
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 20:49   #32
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

Cred ca a fost o gluma de 1 aprilie, data te uiti la data articolului (cand a fost publicat)...
Si daca nu, nu are cum...
Dumitru Cristian is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 20:58   #33
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

man nu stiu ce sa zic....azi suntem in 3 aprilie deci a trecut ziua pacalelilor...
in al 2-lea rand nu stiu despre ce ziar comentau aia acolo....am citit toate ziarele din bucuresti...ca alea din valcea nu am cum si nu am gasit nimic nimic!!!

Last edited by valib; 05-04-08 at 01:20.
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 21:06   #34
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

A fost scris pe 1 aprilie dar vad ca nu mai e pe prima pagina si nu am reusit sa-l gasesc..
Dumitru Cristian is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 21:08   #35
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

si daca vor face asa.. ceva desi e absurd..
eu tot voi pastra oltcitul de expo ..si atat si o scurta plimbare .. 2..3...4 ce poate sa imi faca ..
nu se pun ei cu al nebun
Am auzit aceasta stire .. dar ar trebui facut ceva si cu cei cu noxe..de exemplu catalizator./ so daca iasa gazele de euro 2 ce au cu mine
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 21:43   #36
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

Am mai scris si pe forum.oltcit.ro ...
"In toate tarile UE exista masini non-euro. Ba pot sa spun ca gramezi de masini cu care se merge zilnic deci UE nu are de ce sa ne impuna noua acest lucru iar romanii nu au voie sa faca chiar ce vor, de aia am intrat si noi in UE...
Cu taxa de prima inmatriculare.... au schimbat-o de 3-4 ori deoarece UE nu a fost de acord cu modificarile facute..."
__________________
Pasiunea nu are limite!
Dumitru Cristian is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 15:52   #37
pinguinu_xl

Stage 1
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 12
Wink

Quote:
Originally Posted by Dumitru Cristian View Post
FuriaOarba, perfecta dreptate! Asa e... conteaza pasiunea, dorinta... nu un *** de 40 de milioane (ROL) si ce zic toti do...... ca e Oltcit, care de fapt nu stiu absolut nimic despre masini. Rusine!
oltcit mania will never die




Quote:
Originally Posted by Myta17 View Post
pai daca dau legea asta tampita iesim toti in strada dai in masa ca astia fac numai ce le convine lor sasi umple buzunarele...........ar trebui sa ne aliam cu astia de au dacii dintralea mai vechi(la naiba uite k o spusai....alianta cu dacia (....)si semnam o petitie sau ceva de genul asta .......ca astia fara presiune din partea noastra ne mananca de vii
we have too give all we can to save our dreams,noo?

Last edited by valib; 28-07-08 at 18:17.
pinguinu_xl is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 04:21   #38
b28kft

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 115
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

Trezirea, copii!
Balaria scoasa de Tariceanu cum ca din 2011 UE vrea sa desfiinteze masinile non-euro este un zvon nerusinat si atat. UE nu are in plan asa ceva, avand in vedere ca-n unele tari exista mai multe 2CV-uri decat avem noi Dacia 1300!
Dar cum romanul nu citeste legile si nu-si cunoaste drepturile, un astfel de zvon prinde la populatie, iar importatorii si producatorii autohtoni - Intreprinderea de Ligheane Dacia- isi indeasa bani in buzunare, pt ca romanu' nostru se grabeste sa scape de masina veche in stare perfecta si sa-si cumpere o mizerie noua plina de fire si de plastic.
Nu se pot omologa diverse chestii? Pai sigur ca nu, pt ca la RAR te duci ca nenea cu Oltcitu', persoana fizica, si aia iti dau in cap instantaneu.
Sa aruncam un ochi la domnii trabantisti. Baieti destepti, trabantistii si-au facut club. Dintr-o data, n-a mai strambat nimeni din nas la statiile ITP si nici la RAR cand aparea cate un Trabant. De ce oare?
Vreti sa tineti Oltciturile si sa nu va f nimeni la melodie ca e vechi, ca e non-euro, etc? Auto Club Oltcit - inregistrat cu acte in regula.

Last edited by manu_96xls; 11-09-09 at 09:11.
b28kft is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 13:40   #39
bobocu91

Stage 5
 
bobocu91's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,020
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

Suna bine ce zici tu, mai ales ultima parte...dar v-a lua cineva initiativa de a infinta asa ceva?
Quote:
Originally Posted by b28kft View Post
Vreti sa tineti Oltciturile si sa nu va f nimeni la melodie ca e vechi, ca e non-euro, etc? Auto Club Oltcit - inregistrat cu acte in regula.
Cat despre zvonuri se aud destule dar mai grav este cele care se adeveresc, spre exemplu cunosc o persoana care lucreaza la RAR se ocupa cu verificari in trafic, nenea mi`a spus franc in fata ca ei SUNT PUSI SA SCOATA DIN CIRCULATIE DACIILE SI OLTCITURILE, mai precis sa iti gaseasca defecte care sa te faca decat sa te apuci sa le remediezi, sa bagi o groaza de bani in ea mai bine o lasi balta, o duci la fier vechi sau dupa caz sa`ti iei una noua daca iti permiti.

Numa bine, atentie in trafic!

P.S. Apropo de RAR, atentie baietii din Craiova in Braniste acolo dati de ei...rup tot ce prind!
__________________
bobocu91 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 16:35   #40
Scroogie

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 166
Default Re: Oltcitul in viitorul apropiat

Pe mine m-a oprit R.A.R.-ul acum o saptamana cand veneam de la Sinaia si m-au puput in dos...Nenea ala s-a uitat la masina, la cauciucuri, a tras de volan, s-a uitat pe sub ea, s-a benoclat la cauciucuri, intr-un final mi-a pus sonda pt. noxe, si-a amintit ca nu mi-a "verificat" luminile am aprins farurile, stop pe frana, avarie tot tacumul. Rezultatul a fost simplu, am plecat asa cum am oprit fara certificat luat, fara amenda, n-a avut cu ce sa ma prinda, basca la final m-a si felicitat. In concluzie daca masina e cat de cat pusa la punct nu cred ca sunt nici ei tampitii sa faca vreo grozavie.
Scroogie is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -