Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-12, 09:49   #1
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Macheta Oltcit

'Nea iulica, trebuie sa fii mandru, masina ta e aproape vedete, ia uite mai jos in link
http://www**************-Romania-Car...item3a6ffaec78
E aproape ca al tau...
Si vestea buna e ca de miercuri intr-o saptamana apare la revista "Masini de legenda" De la DeAgostini. Nu stiam unde sa-i anunt pe colegii de la sectiunea oltcit, insa am zis ca oricum topicul tau e vizitat continuu cum apare ceva nou, si ma gandesc ca se preteaza fiind si masina ta verde.
Deci colegii, nu il luati de pe ebay ca saptamana viitoare cu aceeasi bani va luati 3 la fel...eu personal imi iau 4.
__________________
23UNU'. 23ALTU'
Pentru alte optiuni apasati tasta 2
Ford Fiesta mk6 1.4 16v 80hP 2003 https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...6-1-4-16v.html

Last edited by Danutz Bratosin; 11-02-12 at 20:12.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 10:34   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Oltcit 12TRS - PH 10 CGH & Julaikos customs

Multumesc de info,daca nu uit poate o sa cumpar si eu...ce sa zic nu le am eu cu machetele,am masina in carne si oase de care ma bucur,o macheta inseamna prea putin pentru mine
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 22:08   #3
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Talking Re: Oltcit 12TRS - PH 10 CGH & Julaikos customs

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
'Nea iulica, trebuie sa fii mandru, masina ta e aproape vedete, ia uite mai jos in link
http://www.ebay.com/itm/1-43-Romania...item3a6ffaec78
E aproape ca al tau...
Si vestea buna e ca de miercuri intr-o saptamana apare la revista "Masini de legenda" De la DeAgostini. Nu stiam unde sa-i anunt pe colegii de la sectiunea oltcit, insa am zis ca oricum topicul tau e vizitat continuu cum apare ceva nou, si ma gandesc ca se preteaza fiind si masina ta verde.
Deci colegii, nu il luati de pe ebay ca saptamana viitoare cu aceeasi bani va luati 3 la fel...eu personal imi iau 4.
majoritatea colegilor stiu de pe celalalt forum ...chiar de miercuri .. si eu ma gandeam sa iau vreo 3 ... sa ma apuc de tunat machete ... si de revopsit ... vreau unul rosu ...daca nu 2 :P ...o trebui sa trec si cu astea la RAR???
__________________
DJ-01-KNK

Last edited by lancer; 03-02-12 at 22:10.
lancer is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 19:56   #4
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit 12TRS - PH 10 CGH & Julaikos customs

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
'Nea iulica, trebuie sa fii mandru, masina ta e aproape vedete, ia uite mai jos in link
http://www.ebay.com/itm/1-43-Romania...item3a6ffaec78
E aproape ca al tau...
Si vestea buna e ca de miercuri intr-o saptamana apare la revista "Masini de legenda" De la DeAgostini. Nu stiam unde sa-i anunt pe colegii de la sectiunea oltcit, insa am zis ca oricum topicul tau e vizitat continuu cum apare ceva nou, si ma gandesc ca se preteaza fiind si masina ta verde.
Deci colegii, nu il luati de pe ebay ca saptamana viitoare cu aceeasi bani va luati 3 la fel...eu personal imi iau 4.
Nu stiu cum s-o zic, dar vestea e naspa cum se zice: macheta oltcit va aparea miercuri, insa nu-i verde brotac cum e varianta de pe ebay, cica ar fi mai buna ca si detaliu dar foarte apropiata de asta, matrita e noua, dar 'nea Iulica, asteptam daca o iei s-o faci replica dupa a ta, una din ele ca ai mai multe Eu astept propuneri la 3 machete, vreau sa fac FRA-ul care e saracu mort, al meu, cu restul de modificari care mai trebuie sa le fac si pana ieri ma gandeam sa-l fac pe broscoiul asta verde...dar nu e verde macheta ma gandeam sa-l fac pe al meu inainte de a pune mana pe el, dar ar fi nevoie de ciocan, deci no, astept propuneri, revin la mine pe topic de miercuri incolo cu oltciturile....
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 23:17   #5
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Oltcit 12TRS - PH 10 CGH & Julaikos customs

A aparut sau nu revista?ca nu m-am mai uitat...oricum la mine macheta=masina de zi cu zi asa ca ... :P
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 00:02   #6
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit 12TRS - PH 10 CGH & Julaikos customs

Miercuri 'nea Iulica, dar astea le aflam cu 2 saptamani inainte de obicei, in functie de aparitia de dinainte, ca se prezinta de obicei cate 2 numere, in functie de cum stabileste revista.
Prima data cand am auzit de macheta stiam de verde brotac, si am intrebat dupa ce mi s-a zis ca e albastra, si azi au spus niste colectionari ca e albastra. Acum ma gandesc ca i-or fi tras oglindele compacte si pereche, nu modelul clasic cu brat.
Miercuri te anunt cand imi iau si eu machetele, eventual daca uiti sa intrebi iti arat poze sa vezi despre ce e vorba, oricum ele stau la chioscuri, nu se vand toate in prima zi.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 16:48   #7
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit 12TRS - PH 10 CGH & Julaikos customs

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Prima data cand am auzit de macheta stiam de verde brotac, si am intrebat dupa ce mi s-a zis ca e albastra, si azi au spus niste colectionari ca e albastra. Acum ma gandesc ca i-or fi tras oglindele compacte si pereche, nu modelul clasic cu brat.
Miercuri te anunt cand imi iau si eu machetele, eventual daca uiti sa intrebi iti arat poze sa vezi despre ce e vorba, oricum ele stau la chioscuri, nu se vand toate in prima zi.
detalii despre macheta nu stiu nici eu .. oricum din ce am auzit cica ar fi albastru la care nu a fost pe nici un oltcit din fabrica ...
cat despre vanzarea machetelor ... mai sunt chioscuri la care nu sed vand toate din prima zi ...oricum eu am deja rezervarea pentru abonamentele carte le iau de la acelasi chiosc ...si saptamana asta am vb cu nenea ala sa imi opreasca vreo 4 buc ...una cum e scoasa de colectie ... si 3 pt modificat ... un club rosu cu modificari minore la praguri (exact ca al lui tata + nr lui de inmatriculare), unul modificat la blana ca pentru show (eventual rosu-negru in amintirirea RIP-ului) + inca unul ce o mai fi ..o sa vad eu ce imi mai trece prin cap
lancer is offline   Reply With Quote
Old 13-02-12, 00:12   #8
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit 12TRS - PH 10 CGH & Julaikos customs

Daca le luati, cu cat mai devreme cu atat mai bine.Ca sa gasiti un numar mai mare dintre care sa alegeti, mai sunt defecte de genul vopseaua zgariata, sau faruri lipite prost..... s-au mai plans unii de machetele precedente, bine, nu sunt iremediabile, insa pentru cei care le iau doar unic exemplar, sa se uite cat mai bine.
Am uitat sa precizez asta in mesajele anterioare, imi cer scuze lu' 'nea Iulica ca discutam pe topicul lui dar nu despre oltcitul lui.

Last edited by don_eduardo37; 13-02-12 at 00:18.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-12, 10:31   #9
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Macheta Oltcit

Aici se vor discuta amanunte despre macheta OLTCIT si modificarie pe care o sa le faca sau nu fiecare dintre cei care achizitioneaza o astfel de macheta.

Ea va aparea miercuri 15 februarie 2012 la chioschiurile de ziare impreuna cu revista “Masini de Legenda” - DeAgostini
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 12:48   #10
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Macheta Oltcit

Azi a aparut!
Am achizitionat 1 buc momentan..
e verdeeeeeeeeeeeeeeee
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 12:57   #11
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Macheta Oltcit

Au furat o monstra de vopsea de la CME
Am fugit, ma duc sa-mi iau si eu una
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 13:38   #12
big_marian

Stage 5
 
big_marian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 445
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Macheta Oltcit

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Au furat o monstra de vopsea de la CME
Am fugit, ma duc sa-mi iau si eu una
Am luat si eu una. E draguta, dar ca nivel de finisare nu e ca macheta citroen axel, pe care am dar 20 euro! Oricum , o initiativa buna!

App: cunoaste cineva masina care apare in posterul revistei, B 23 UVZ? Nu am vazut sa aiba deschis vreun topic pe aici...
big_marian is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 14:37   #13
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Macheta Oltcit

Cumparat o bucata. Mie mi se pare foarte ok pentru dimensiunea pe care o are.

PS: aveti idee daca mai pot gasi Dacia 1300/1100 si Aro ?
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 14:39   #14
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Macheta Oltcit

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Au furat o monstra de vopsea de la CME
Am fugit, ma duc sa-mi iau si eu una
Daca punea si perla iesea la fel
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 16:14   #15
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Macheta Oltcit

L-am luat si eu hai ca arata destul de bine...

Gabi, intreaba pe la magazine. e posibil sa mai gasesti...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-02-15 16.12.11.jpg
Views:	125
Size:	1.51 MB
ID:	2328324  
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -