Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Zona tehnica Oltcit

Zona tehnica Oltcit Zona tehnica, secrete, tips&tricks Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-07, 17:55   #76
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: carb de alfa 33

io zic sa te multumesti doar cu poza. nu mai conteaza de ce am zmagalit. din cate vad io am fost singur care a pus poze. am si eu motivele mele.... io chiar am alfe si am pus si poze. uni doar vor sa vada cum arata. sunt secrete mici ce e bine sa le ti pt tine...
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 18:07   #77
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: carb de alfa 33

poi bine a facut c a manzgalit. BV FRATE...mai sunt care au alfe 33 p olticuri dar nu va intrebati de ce nu fac poze? de fapt ei au facut dar sunt doar pt cunoscatori...p langa carburi mai sunt cateva smecherii pe acolo ce nu trebuie dezvaluite . cum a zis si el multumiti-va cu ce primiti!
MihaiS is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 18:25   #78
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: carb de alfa 33

ce smecherii? iti trebuie si o pompa de benzina electrica (cea de pe oltcit special e foarte ok). Care vrea detalii, sa intrebe si il informez eu.


atata secret...pentru nimic.
mai bine nu arati deloc, decat sa arati de jumatate...si dupa aia sa ne iei cu 'e pentru baietii destepti...e prea complicat...mai e ceva umblat dar nu iti spun'



cei care mai au alfe33 pe oltean nu intra pe forum. Mistreku avea, si e si pe youtube filmulet cu masina lui(filmat la motor). Altii cu alfa33 montate eu nu stiu sa fie pe aici.



e penibil cum noi intre noi ne omoram, ne ascundem pe dupa deget...si mai vrem sa ne numim o comunitate de pasionati...
valib is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 19:47   #79
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: carb de alfa 33

rsg-ule sunt alea de la skior?
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 20:07   #80
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: carb de alfa 33

Quote:
Originally Posted by valib View Post
ce smecherii? iti trebuie si o pompa de benzina electrica (cea de pe oltcit special e foarte ok). Care vrea detalii, sa intrebe si il informez eu.


atata secret...pentru nimic.
mai bine nu arati deloc, decat sa arati de jumatate...si dupa aia sa ne iei cu 'e pentru baietii destepti...e prea complicat...mai e ceva umblat dar nu iti spun'



cei care mai au alfe33 pe oltean nu intra pe forum. Mistreku avea, si e si pe youtube filmulet cu masina lui(filmat la motor). Altii cu alfa33 montate eu nu stiu sa fie pe aici.



e penibil cum noi intre noi ne omoram, ne ascundem pe dupa deget...si mai vrem sa ne numim o comunitate de pasionati...
eu zic ca mai sunt mici reglaje..care nu le face oricine..si daca ti se pare ca ai ajuns sa le faci.. singur....sti sigur ca atat pot ele. . , sau ar merge mult mai bine...,
Eu unu ma mai gandesc la sistem..carburi/compresor/turbo....sa vedem..
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 22:34   #81
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: carb de alfa 33

body: reglajele sunt munca migaloasa, dar nu vad ce atata tam-tam pentru o pompa de benzina electrica, sau 3 cabluri trase invers decat normal.

parca trebuia sa ne ajutam intre noi, nu??

sau am visat eu urat aseara?
valib is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 22:47   #82
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: carb de alfa 33

poate pt unii daca ai 2 carburi si mai si merg trebuie sa ti in secret totul.......iar cei care doresc sa puna pe masina trebuie sa munceasca.......oricum daca vrea careva sa puna turbo si sa simta intradevar puterea trebuie doar sa ma intrebe si sa se uite la topicul meu , poze .....tot

cum spunea si vali suntem aici sa ne ajutam nu doar sa ne laudam cu niste cazane de 2 lei
__________________

oltcit 1.4 T
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 23:34   #83
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: carb de alfa 33

oare de ce nu incearca nimeni carburi de alfa33 + turbo! ?
  Reply With Quote
Old 30-12-07, 00:04   #84
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: carb de alfa 33

tu de ce crezi CMZ? pt ca singurul carb facut pt turbo este cel de r 5 gtt,dar poti incerca tu.
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 09:35   #85
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: carb de alfa 33

cred ca nu sunt singurul care are poze cu carburi de alfa. dar de ce nu a pus nimeni o poza? tin eu secret? daca nu vroiam sa impart nu puneam nimic si nu aratam nimic. dar asa sunt uni rautaciosi.cred ca fiecare are metodele lui de adaptare.domnule valib io din cate stiu mai trebe in rezervor suplimentar. asta daca nu folosesti pompa elecrica.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 13:44   #86
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: carb de alfa 33

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
cred ca nu sunt singurul care are poze cu carburi de alfa. dar de ce nu a pus nimeni o poza? tin eu secret? daca nu vroiam sa impart nu puneam nimic si nu aratam nimic. dar asa sunt uni rautaciosi.cred ca fiecare are metodele lui de adaptare.domnule valib io din cate stiu mai trebe in rezervor suplimentar. asta daca nu folosesti pompa elecrica.
Nu vad nici un rost sa mazgalesti poza aia acolo , nu esti singurul care are asa ceva sau tu esti ala care a pus pentru prima data carburatoare de ALFA ROMEO 33 pe Oltcit si nu vrei sa ne dezvalui secretul ?
Decat sa pui o poza asa ca aia a ta , mai bine nu mai puneai .
Va salut pe toti si va doresc un an nou bun .
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 14:07   #87
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: carb de alfa 33

nu stiu ce ai tu cu mine ca am zmangalit poza aia. intelege ca am motivele mele. nu e masina mea si nu sunt carburile mele. ale mele stau bine merci in garaj si asteapta primavara. asa ca nu am vrut sa supar pe nimeni. daca v-a deranjat poza mea imi pare rau! la multi ani si sper sa va aduca noul an ce nu v-a adus anul acesta. numai bucurii si fericire! va salut pe toti. cand o sa montez carburatoarele MELE o sa pun poze. alea nu sunt ale mele.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 15:20   #88
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: carb de alfa 33

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
domnule valib io din cate stiu mai trebe in rezervor suplimentar. asta daca nu folosesti pompa elecrica.

poti sa imi spui vali, linistit

cum adica 'in rezervor suplimentar'?
valib is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 15:23   #89
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: carb de alfa 33

poi vezi de ce am inegrit poza? are rezervor suplimentar. cu pompa normala de oltcit.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 15:41   #90
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: carb de alfa 33

nu am inteles....'in rezervor' sau 'un rezervor'?

iar rezervorul suplimentar...are o alta pompa de benzina electrica? debitul pompei normale de oltcit nu face fata la capacitatea maxima a carburatoarelor de alfa33.


mi se pare prea complicata treaba...si e complicata degeaba

era mai simplu de anulat pompa de benzina originala, si montat o pompa de benzina electrica. Si aia e...
valib is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -