Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-02-09, 12:43   #1
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Post Adevarat sau fals ???

Daca tot vorbim despre anumite chestii , cine poate dezvalui purul adevar care poate fii ingropat oriunde si noi nu shtim , sttie cineva sa dea un raspuns concret asupra acestui subiect ? Oare este adevarat ? Oare este fals ? De ce lumea tot cerceteaza si descopera anumite chestii , la ce sunt buni banii daca ei vor altceva ? Totusi...ce sa mai intelegem ?

https://www.dailymotion.com/video/x6d...ndusa_creation
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline  
Old 07-02-09, 17:07   #2
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Adevarat sau Fals ???

Mi se par ineptii astea ...
Daca eu sunt ateu si nu cred nici in Dumnezeu, nici in Satan?
What's up?
Nu trebuie sa crezi in anumite lucruri doar pentru ca fac unii niste paralele, de te doare mintea.
Mustang is offline  
Old 07-02-09, 18:19   #3
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Adevarat sau Fals ???

incercati o discutie paralela cu cea de la zeitgeist sau nu stiti de ea?
bmwm5 is offline  
Old 07-02-09, 18:23   #4
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Adevarat sau Fals ???

N-am avut pana acum timpul sa urmaresc Zeitgeist - sa imi fie rusine... dar ce a pus MDB, deja e prea extrem...
Mustang is offline  
Old 07-02-09, 19:00   #5
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Adevarat sau Fals ???

uitati-va la cele doua parti din zeitgeist.asta nu mi-a aratat nimic nou
bmwm5 is offline  
Old 14-02-09, 19:16   #6
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Adevarat sau Fals ???

Am vazut doar prima parte , n-am reusit cu timpul s-o vad si pe a 2 a inca...
DTH is offline  
Old 15-02-09, 09:54   #7
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Adevarat sau Fals ???

Am vazut prima parte ... si acum ma apucam sa vad a doua parte ...
Acum... stau si ma intreb. Daca sunt ateu? Cum vine treaba?
Mustang is offline  
Old 16-02-09, 10:03   #8
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Adevarat sau Fals ???

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Am vazut prima parte ... si acum ma apucam sa vad a doua parte ...
Acum... stau si ma intreb. Daca sunt ateu? Cum vine treaba?
O sa mori in chinuri groaznice

Fratilor...de cand cu Dan Brown toata lumea a inebunit...toata lumea viseaza acum numai conspiratii,denaturari,lovituri de stat...
Si Zeitgeist...are partea lui pozitiva si negativa...va las pe voi sa decideti care sunt cele 2 parti...
orlando is offline  
Old 18-05-09, 08:37   #9
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Adevarat sau fals ???

Nu stiu ce sa zic ... dupa cum stii ... orice e posibil pe lumea asta ... si nu e de mirare lucru' asta ... prea multe nenorociri in lumea asta ... care daca sunt analizate .. toate se leaga de ceva ...
eu deja nu mai dau importanta ... ca daca ar fi sa analizez anumite aspecte ... as lua-o la fuga singur de frica. . sincer ..
scturoag is offline  
Old 18-05-09, 14:33   #10
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Adevarat sau fals ???

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Nu stiu ce sa zic ... dupa cum stii ... orice e posibil pe lumea asta ... si nu e de mirare lucru' asta ... prea multe nenorociri in lumea asta ... care daca sunt analizate .. toate se leaga de ceva ...
eu deja nu mai dau importanta ... ca daca ar fi sa analizez anumite aspecte ... as lua-o la fuga singur de frica. . sincer ..
ceva TRU...
intotdeauna ceva, va avea legatura cu altceva...pentru ca lumea este prea mare si prea complicata
andi_cimpean is offline  
Old 18-05-09, 15:05   #11
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Adevarat sau fals ???

Ca si gripa aviara si porcina ... nu au fost pana acum .. si acum ... amandoua odata ...
oricum ... astea au fost inventate de o anumita organizatie .. ca sa distruga vanzarile de carne din tarile "infectate" dar poate si din alta cauza.... raul pe lumea asta ii cauzat de cineva .. nu de ceva ... cineva care la randu' lui a fost influentat de ceva ... oricum
degeaba ne chinuim sa dezbatem subiectu' asta ca nu o sa aflam niciodata ... noi am fost "creati" in asa fel incat sa nu stim anumite chestii ... ca daca s-ar sti ... lumea nu ar mai exista ... e un cerc vicios creat de noi si nu ne dam seama ce periculos e ...criza financiara ?!? doar nu a fost facuta din senin .. si nici din greseala .. cineva a vrut sa se intample asta ...
De generatia EMO ... care si ea a venit deodata ... si nu se stie de unde ... ce mai zicem ?!?
Sincer nici mie nu-mi vine sa cred .. dar se pare ca asa e ...
Cine a analizat situatia asta ... bineinteles .. niste genii .. nu eu ... au spus ca apocalipsa nu e prea departe ... ca prea deodata ... ne-au cazut toate pe cap .. crime , nenorociri ale planetei(cutremure , uragane...etc) ... si multe altelte care pana acum 20 de ani nici prin gand nu ne trecea ...
in ultimi 20 de ani s-au intamplat de 3 ori m-ai multe nenorociri ca pana acum 100 de ani ..
de ce viata nu e ca in povesti ?!?
scturoag is offline  
Old 20-05-09, 20:59   #12
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: Adevarat sau fals ???

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Ca si gripa aviara si porcina ... nu au fost pana acum .. si acum ... amandoua odata ...
oricum ... astea au fost inventate de o anumita organizatie .. ca sa distruga vanzarile de carne din tarile "infectate" dar poate si din alta cauza.... raul pe lumea asta ii cauzat de cineva .. nu de ceva ... cineva care la randu' lui a fost influentat de ceva ... oricum
degeaba ne chinuim sa dezbatem subiectu' asta ca nu o sa aflam niciodata ... noi am fost "creati" in asa fel incat sa nu stim anumite chestii ... ca daca s-ar sti ... lumea nu ar mai exista ... e un cerc vicios creat de noi si nu ne dam seama ce periculos e ...criza financiara ?!? doar nu a fost facuta din senin .. si nici din greseala .. cineva a vrut sa se intample asta ...
De generatia EMO ... care si ea a venit deodata ... si nu se stie de unde ... ce mai zicem ?!?
Sincer nici mie nu-mi vine sa cred .. dar se pare ca asa e ...
Cine a analizat situatia asta ... bineinteles .. niste genii .. nu eu ... au spus ca apocalipsa nu e prea departe ... ca prea deodata ... ne-au cazut toate pe cap .. crime , nenorociri ale planetei(cutremure , uragane...etc) ... si multe altelte care pana acum 20 de ani nici prin gand nu ne trecea ...
in ultimi 20 de ani s-au intamplat de 3 ori m-ai multe nenorociri ca pana acum 100 de ani ..
de ce viata nu e ca in povesti ?!?
Si cu virusurile HIV si SIDA e la fel , sunt create de om , ca sa mai extermine din noi , ca suntem prea multi. In ultima suta de ani ne-am inmultit rau de tot , avansul tehnologic la fel , si de aici si atatea diferente de gandire , conceptii , nenorociri si tot ce tine de instabilitate.
Billy c25xe is offline  
Old 22-05-09, 07:28   #13
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Adevarat sau fals ???

Bla bla bla... bine ca nu facem ca-n Terminator...
Macar sa ramana robotii singuri pe pamant.

Chestia asta cu gripele... sunt niste oameni (neoameni) care se gandesc si ei sa se joace... sa vada ce pot face. Si ies niste "experimente" genetice esuate... Pe care le vedeti cum evolueaza.

Asa s-au jucat si cu Ebola, cu Anthraxul si alte rahaturi.
Mustang is offline  
Old 22-05-09, 12:21   #14
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Adevarat sau fals ???

Nu s-au jucat cu ele ... pur si simplu au avut ordine sa creeze asa ceva .. ei le-au creat iar altii superiori le-au raspandit in lume ... pentru a distruge-o ... pentru ca majoritatea dintre ei nu au un viitor ... adik nu au sotie , nu au copii , ii dor undeva ... si ce sa faca si ei .. hai sa distruga lumea .. macar atata ... dupa cum vezi nu au reusit pentru ca Dumnezeu e mare !
A mai fost gasita o organizatie Armagedon prin America si i-au arestat si le-au dat sentinta pe viata ...
deci ... nu sunt experimente esuate ...ele de fapt sunt reusite , ei vor sa ne faca pe noi se credem ca au fost niste experimente esuate ... si tot ce s-a intamplat a fost involuntar ...
scturoag is offline  
Old 24-05-09, 16:52   #15
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Adevarat sau fals ???

Sa ne asteptam acuma la ce e mai grav ....... or sa mai fie chestii de genu , probabil ca nu maine , nu poimaine , nu peste 100 de ani , dar o sa mai faca ei "smechereli " d-astea .
DTH is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -