Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

View Poll Results: Va place sa va faceti auziti?
Da 89 75.42%
Nu 19 16.10%
Doar cand sunt cu prietenii 10 8.47%
Voters: 118. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-02-06, 22:09   #31
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cannavaro\"
aia e chestia ...ca nu vad farmecul la asa ceva)
uite deci faza asta este foarte utila ptr cine merge pe autostrada sau pe un drum national pustiu noaptea...soferul este tentat sa adoarma dar daca ai muzica data tare nu iti vine sa adormi este o tehnica care merge...cu exceptia sa asculti muzica house sau in orice caz ritmata nu poti asculta buddha bar ca adormi sigur...
Daca nu stiai Mercedes S-classe are o kestie de genu asta...cu cat accelerezi masina cu atat muzica se aude mai tare...
orlando is offline  
Old 06-02-06, 22:30   #32
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

orlando eu sunt de parere ca muzica tare te oboseste si mai tare ! eu cand sunt la drum cu cineva deseori tatal meu muzica e ritmata cum zici tu (logic)dar e data normal nici incet nici tare! iar faza cu mertzu chiar no stiam.... oricum daca exista presupun ca merge sistemul cuplat si decuplat cand vrei-> nu de alta dar mi se pare o prostie ca de fiecare data cand accelerez sa imi urce volumu ... pai daca merg cu 220 cred ca vol e max ( joke)
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 06-02-06, 22:48   #33
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

imi place sa ascult muzica data la maxim...cat tin boxele...indiferent de faptul ca sunt in oras sau in afara orasului
in masina ascult doar hip-hop, rap, house, r&b...fara manele

sa ma vedeti la 140km/h....muzica la maxim...bennasi bros....si facand depasiri ca nebunu`

cand aveam dacie...mergeam cu geamul lasat mereu....lasat jos de tot, pentru ca asa m-am obisnuit cand am facut scoala de soferi(era vara, caldura mare), nu luam niciodata curent....asta indiferent daca ascultam sau nu muzica. Sincer...nu-mi pasa de cei care se uita pe strada dupa mine(daca se uita), sau de impresiile altora despre mine.
dar de cand cu pejoul...am mers de vreo 2ori cu geamul lasat putin, 1singura data cu geamul lasat de jumatate....si am luat un curent...de m-a durut capul 1saptamana
mi-am promis ca nu mai las jos geamul la pejo...cat o sa traiesc eu.

merg fara muzica....doar cand ma doare capul....sau cand vreau sa ma gandesc...
conduc mai usor cu muzica...
valib is offline  
Old 06-02-06, 23:26   #34
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

la 140 km/h cu muzica la max facand depasiri trebuie sa fii si putin atent la trafic, muzica .. iti distrage un pic atentia si totodata te ... cam .. pune in the mood , so ... ai grija .. nu vrem sa te vedem pe la stiri , dar .. tu stii mai bine ...
cheers
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 06-02-06, 23:34   #35
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

pe mine personal nu ma distrage muzica...
stiu ca ma pune in the mood...ca altfel as merge doar cu 120
bine...nu intotdeauna ma duc cu 140....depinde mult si de muzica pe care o ascult, si de drumul pe care ma aflu, de conditiile de trafic(fii sigur ca nu depasesc daca drumul nu e bun, nu e liber)
valib is offline  
Old 07-02-06, 07:45   #36
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"valib\"
imi place sa ascult muzica data la maxim...cat tin boxele...indiferent de faptul ca sunt in oras sau in afara orasului
in masina ascult doar hip-hop, rap, house, r&b...fara manele

sa ma vedeti la 140km/h....muzica la maxim...bennasi bros....si facand depasiri ca nebunu`

cand aveam dacie...mergeam cu geamul lasat mereu....lasat jos de tot, pentru ca asa m-am obisnuit cand am facut scoala de soferi(era vara, caldura mare), nu luam niciodata curent....asta indiferent daca ascultam sau nu muzica. Sincer...nu-mi pasa de cei care se uita pe strada dupa mine(daca se uita), sau de impresiile altora despre mine.
dar de cand cu pejoul...am mers de vreo 2ori cu geamul lasat putin, 1singura data cu geamul lasat de jumatate....si am luat un curent...de m-a durut capul 1saptamana
mi-am promis ca nu mai las jos geamul la pejo...cat o sa traiesc eu.

merg fara muzica....doar cand ma doare capul....sau cand vreau sa ma gandesc...
conduc mai usor cu muzica...
doar benassi ???
slabutz...
Mustang is offline  
Old 07-02-06, 08:59   #37
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"valib\"
imi place sa ascult muzica data la maxim...cat tin boxele...indiferent de faptul ca sunt in oras sau in afara orasului
in masina ascult doar hip-hop, rap, house, r&b...fara manele
i'm with u bro :P
RA_2fast4u is offline  
Old 07-02-06, 12:13   #38
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
Quote:
Originally Posted by \"cannavaro\"
aia e chestia ...ca nu vad farmecul la asa ceva)
uite deci faza asta este foarte utila ptr cine merge pe autostrada sau pe un drum national pustiu noaptea...soferul este tentat sa adoarma dar daca ai muzica data tare nu iti vine sa adormi este o tehnica care merge...cu exceptia sa asculti muzica house sau in orice caz ritmata nu poti asculta buddha bar ca adormi sigur...
Daca nu stiai Mercedes S-classe are o kestie de genu asta...cu cat accelerezi masina cu atat muzica se aude mai tare...
Asa e si la M3,dar asta nu e ca sa te faca sa incetinesti,sau sa nu adormi....ci e pentru a nu te deranja zgomotul motorului...de parca ar deranja pe cineva motorul unui M3..
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 11-03-06, 15:55   #39
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Talking Re:

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u
i'm with u bro :P
add me 2 doar ca eu ascult mai mult rock...
de fapt.. hmm depinde putin si de starea in care ma aflu.. hip-hop, r&b pt oras si condus relax, iar rock in afara... la fuga.
WhiteRaven is offline  
Old 11-03-06, 16:18   #40
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Muzica tare in masina

eu manele si greceasca pe autostrada k imi place sa dansez in mashina

soft rock - gen limp-biskit linking-park

rap & bass test cand se merge incet la jmecherie
Psycho is offline  
Old 11-03-06, 21:06   #41
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Muzica tare in masina

Mi se pare interesanta treaba aia cu muzica la acceleratie si f utila , daca adormi si accelerezi te va trezi , iar cand mergi cu 140 noatea (desi nu vad unde ai putea sa mergi daca nu pe autostrada) il decuplezi
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline  
Old 13-03-06, 20:30   #42
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Muzica tare in masina

eu unul nu am stare,asta e obicei cand ies in oras muzica frate pana crapa boxele,cred ca imi iau 10cd`uri pe putin la mine.Cand conduc ascult house,rap,astea care te fac sa ii rupi carabina,si seara knd vin aksa imi place sa dau o tura de cartier cu o manea si o lautareasca in actiune ))))))
__________________


Doneaza urgent 1 cent la 00394524 un copil are nevoie de bani pentru bautura,tigari si femei
SMocKey21 is offline  
Old 16-03-06, 16:43   #43
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Muzica tare in masina

dupa parerea mea ... ACID HOUSE-ul si DUB MIX-urile sunt tocma bune
Mustang is offline  
Old 17-03-06, 03:10   #44
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re: Muzica tare in masina

mie imi place sa ascult muzica tare dar in asha fel incat sa nu ma deranjeze shi sa nu distorsioneze...daca cineva aude sau nu ...nu ma intereseaza...iar vara stau cu geamul meu deschis ca asha m'am obishnuit de cand aveam dacie iar acum am geamurile ionizate shi va spun SINCER ca NU INTRA CALDURA IN MASHINA...nu pot sa'mi explic fenomenul dar chiar nu e cald...indiferent de cate grade sunt afara...daca imi deschid putzin geamul e suficient...nu am nevoie de AC
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline  
Old 17-03-06, 20:40   #45
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Muzica tare in masina

io mor dupa sisteme audio pe masini.....cateodata ma ami plimb pe bd tomis doar ca ii vad pe astia cu masinile din cta si cand mai trece cate unu cu muzica la maxim ..e super tare...deocamdata am multzumesc sa ascult de la altzii...ca inca nam amsina mea proprie si personala:P
leonard is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -