Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-08-06, 21:10   #1
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Messenger pe Mobil !

Am vazut zilele trecute ... la un prieten ... are mess pe un Nokia n70 ! ... eu momentan am un nokia 6230 dar probabil in curand o sa achizitionez si eu un n70... vreau si eu sa stiu cum pot sa am mess pe telefon... daca stiti spunetimi sau daca e vreo aplicatie bagatio aici ! indiferent de telefon ! numai sa mentionati
__________________
xox
DyZ is offline  
Old 12-08-06, 21:13   #2
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Messenger pe Mobil !

uitati un exemplu...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	yahoo.jpg
Views:	3619
Size:	23.2 KB
ID:	137300  
DyZ is offline  
Old 12-08-06, 22:17   #3
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Messenger pe Mobil !

Si eu folosesc YMessenger pe un amarat de 3510i... iti trebuie WAP...

Last edited by RoSonic; 12-08-06 at 22:31.
RoSonic is offline  
Old 13-08-06, 12:49   #4
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,370
Default Re: Messenger pe Mobil !

Pentru ca sa ai messenger in adevaratul sens al cuvantului, nu yahoo mobile, ai nevoie de o conexiune de internet a telefonului.

Daca ai tel cu symbian: www.agilemessenger.com - cauta la sectiunea download
Daca ai tel fara symbian dar suporta java: www.im-seven.com - intra pe forum la ei si vei afla cum poti downloada.

Nu uita, fara conexiune la internet nu merge, e 3 $ / luna la vodafone, cu 10 mb inclusi, cred k iti ajung astia.

Bafta
CataNOS is offline  
Old 13-08-06, 21:19   #5
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,062
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Messenger pe Mobil !

agile messenger e un fel de trilian pentru mobil
Psycho is offline  
Old 14-08-06, 11:35   #6
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Messenger pe Mobil !

oo ms CataNOS incep sa caut akum ... dar akum ma framanta alta chestie... am vazut ceva de genul : Nokia N70 + GPS + card + soft ... navigatie de asta stii ceva ?
DyZ is offline  
Old 14-08-06, 12:07   #7
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Messenger pe Mobil !

eu pe k700 am messenger...
va trebuie opera mini pe telefonul mobil , internetul activat , si intrati pe asta de pe opera , va logati si asta e...http://moby.e-messenger.net/webyahoo/mobile/
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline  
Old 14-08-06, 12:27   #8
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,370
Default Re: Messenger pe Mobil !

da, navigatie pe mobil am si eu, dar iti tre symbian, receptor gps bluetooth si soft.
CataNOS is offline  
Old 14-08-06, 14:42   #9
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,931
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Messenger pe Mobil !

messu pe tel e un moft.
daca chiar ai de vb cu cineva, suni domne, e si mai ieftin si mai usor
am intrat si eu de cateva ori cu tel (samsung c100) pe mess, dar nu ca sa vb, ca ma taxeaza cam mult (sunt pe cartela) la fiecare comanda data
intram mai mult pt ca imi placea ca ramanea conectat apoi pana cand intram iar
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
Old 14-08-06, 20:21   #10
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Messenger pe Mobil !

catanos ... avand in vedere ca probabil in cel mai scurt timp o sa posed un n70 pe simbyan ... ai vreun link de unde as putea sa vad sau sa achizitiones : receptor gps bluetooth si soft ? daca da raman recunoscator
DyZ is offline  
Old 14-08-06, 22:38   #11
Cr1Sty_xxl

Stage 4
 
Cr1Sty_xxl's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 265
Default Re: Messenger pe Mobil !

merge messu pe telefon..yo am un 6230i..si mere.. numai ca trebe configurate kestile alea de GPRS si plm cum le mai zice si mere..intri pe www.yahoo.com direct de pe tel si gata...
Cr1Sty_xxl is offline  
Old 16-08-06, 10:59   #12
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,370
Default Re: Messenger pe Mobil !

Quote:
Originally Posted by DyZ
catanos ... avand in vedere ca probabil in cel mai scurt timp o sa posed un n70 pe simbyan ... ai vreun link de unde as putea sa vad sau sa achizitiones : receptor gps bluetooth si soft ? daca da raman recunoscator
Suni la 0722883667 si zici omului ce vrei. un receptor gps bluetooth nou e intre 3.5 s 5 mil.

Si soft de pe forum.gsmhosting.com - cauti si gasesti
CataNOS is offline  
Old 18-08-06, 21:45   #13
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Messenger pe Mobil !

cei care au softuri pt nokia ( in special n70 ) sunt rugati sa le posteze si uploadeze pe aici ... si cu instructiuni si la ce sunt bune ! ms
DyZ is offline  
Old 28-09-06, 20:40   #14
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Exclamation Re: Messenger pe Mobil !

vreau si eu un soft de navigatie pt un nokia 6680 pls
spgbuc is offline  
Old 16-10-06, 20:49   #15
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Messenger pe Mobil !

si eu am ..pe v630i de la vodafone
si merge rpd(viteza 3g)..
am si tv pe mobil..nu numai mess.pot sa accesez orice site
si imi ia 20 centi pe sesiune sau 5$ pe luna
daca chiar ai nevoie de mess..poate fi util
sebaaa is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -