Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-11, 17:20   #1036
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Buna Seara Dragi Colegi..

Am o problema...Am placa o Placa Video Nvidia Gforce 8400GS de 252 Rami...Stiti cumva cum pot sa-i maresc puterea?....Sau macar un driver mai nou...

Multumesc Mult..

O seara Buna
__________________
Dacia 1310 L
96/1.4 65 cp
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 19:13   #1037
jl12w7

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 30
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Buna Seara Dragi Colegi..

Am o problema...Am placa o Placa Video Nvidia Gforce 8400GS de 252 Rami...Stiti cumva cum pot sa-i maresc puterea?....Sau macar un driver mai nou...

Multumesc Mult..

O seara Buna
Salut!
La placa aceea ii poti face overclock dar nu se prea merita, deoarece nu vei simti prea multa putere fata de cum e asa.
Alt driver il poti lua de aici http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us ,selectezi acolo ce si cum si ii dai sa caute.
Ti-l dadeam eu dar nu stiu ce sistem de operare ai.
Numa' bine
jl12w7 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 19:14   #1038
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Probleme cu PC-ul

Ce inseamna asta?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	avast intrebare.JPG
Views:	77
Size:	98.5 KB
ID:	2343159  
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 19:13   #1039
WooKezZ

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 188
Default Re: Probleme cu PC-ul

Probleme mari,va rog ajutatima, am si eu un amd sempron 3200+ placa video incorporata 256 rami 512 ( din care recunoaste 44 ce sa zic anul trecut prin decembrie ma jucam san andreas,acum va lovesc deci vreau sa intru in counter merga pana apare interfata si apoi buff restart si apare ceva albastru cu niste litere : XX00 etc.am formatat ieri calcul am pus un SP2 instalat drivere si tot asa face,dar underground,red aler,heroes pot juca nu da restart.am curatat calcul de praf ,desfacut collere,am luat Programul Coretemt si am constant 28-30 grade. Jur ca nu mai stiu ce sa fac ca sa ma pot juca counter.
WooKezZ is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 22:47   #1040
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by WooKezZ View Post
Probleme mari,va rog ajutatima, am si eu un amd sempron 3200+ placa video incorporata 256 rami 512 ( din care recunoaste 44 ce sa zic anul trecut prin decembrie ma jucam san andreas,acum va lovesc deci vreau sa intru in counter merga pana apare interfata si apoi buff restart si apare ceva albastru cu niste litere : XX00 etc.am formatat ieri calcul am pus un SP2 instalat drivere si tot asa face,dar underground,red aler,heroes pot juca nu da restart.am curatat calcul de praf ,desfacut collere,am luat Programul Coretemt si am constant 28-30 grade. Jur ca nu mai stiu ce sa fac ca sa ma pot juca counter.
hdd-ul este pa, pa ! Decat sa iti iei altul nou, ti-as recomanda sa iti schimbi PC-ul.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-03-12, 20:02   #1041
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
hdd-ul este pa, pa ! Decat sa iti iei altul nou, ti-as recomanda sa iti schimbi PC-ul.
Un HDD Nou de 250Gb este 300Lei...Daca iti iei tu cu 300 lei un pc nou..e super
tare!


http://www.cel.ro/hard-disk_uri/?gcl...FcjO3wodoHSMfw
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 08-03-12, 21:52   #1042
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Un HDD Nou de 250Gb este 300Lei...Daca iti iei tu cu 300 lei un pc nou..e super
tare!


http://www.cel.ro/hard-disk_uri/?gcl...FcjO3wodoHSMfw
bravo! stii sa verifici un pret pe internet
dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-03-12, 00:50   #1043
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
bravo! stii sa verifici un pret pe internet
Chiar asa rau au crescut preturile la HDD-uri? Auzisem ca vor creste din cauza unor probleme in Thailanda dar nu credeam ca va fi chiar asa.
Eu pe al meu WD Caviar Green de 1TB am dat acum mai bine de un an ~220roni, acum vad ca face mai mult de dublu.

Ontopic: @R.Equinox: nu-i vorba de diferente de bani in cazul lui, e vorba ca PC-ul lui nu mai merita nicio investitie.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 09-03-12, 01:36   #1044
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Chiar asa rau au crescut preturile la HDD-uri? Auzisem ca vor creste din cauza unor probleme in Thailanda dar nu credeam ca va fi chiar asa.
Eu pe al meu WD Caviar Green de 1TB am dat acum mai bine de un an ~220roni, acum vad ca face mai mult de dublu.
Da, din pacate ! Dar pe ebay / okazii poti gasi hdd-uri bune si la bani putini.
Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Ontopic: @R.Equinox: nu-i vorba de diferente de bani in cazul lui, e vorba ca PC-ul lui nu mai merita nicio investitie.
BINGO !
Eu unul as prefera sa dau cu 700 de ron mai mult decat cel mai ieftin hdd disponibil la pcgarage/cel/emag , dar sa stiu ca am si PC nou ( cu garantie )
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-03-12, 13:02   #1045
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Imi cer scuze...Acum am vazut ce pc are).....Inca odata soryy....
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 00:06   #1046
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Eu unul as prefera sa dau cu 700 de ron mai mult decat cel mai ieftin hdd disponibil la pcgarage/cel/emag , dar sa stiu ca am si PC nou ( cu garantie )
Ideea e ca poate, cu 1000roni, sa configureze lejer un PC bunicel.
In banii astia intra o configuratie "for starters", ceva gen un i3 bunicel, 2x2gb ddr3 dual channel, motherboard ok, hdd 500gb. Cu timpul mai pune un video dedicat (astea de 1gb fara pretentii de gameri inraiti au preturi de pomana acum) si niscaiva ram si are un PC decent.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 02:31   #1047
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Ideea e ca poate, cu 1000roni, sa configureze lejer un PC bunicel.
In banii astia intra o configuratie "for starters", ceva gen un i3 bunicel, 2x2gb ddr3 dual channel, motherboard ok, hdd 500gb. Cu timpul mai pune un video dedicat (astea de 1gb fara pretentii de gameri inraiti au preturi de pomana acum) si niscaiva ram si are un PC decent.
eu ma gandeam si la un atom ! Gandeste-te ca iesi super la bani.
Sau asa ceva , similar atom-ului : http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/e350is-e45/ ( n.b. este placa de baza+proc+gpu in banii aia ) ceea ce e f rentabil
dolb is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 06:53   #1048
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

Mai degraba as merge pe asa ceva [ http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/486362/ ]

Pt inceput 2 gb ram sunt suficienti , mai ales ca-i cel mai usor de upgradat si cel mai ieftin.
Sursa care va tine si o placa video relativ potenta pe viitor.
Un procesor foarte bun pt banii care-i dai pe el si arhisuficient cat sa faca fata la orice joc de pana acum.
Placa de baza ok si cu integrata hd4250.
Carcasa e dupa preferinte.
Hdd , personal , nou n-as cumpara nici in ruptu capului.Mi-am luat acu 2 ani hdd de 1TB cu 240lei.M-as orienta spre piata sh unde as cauta un hdd bun de 320 pana in 120lei.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 12:11   #1049
WooKezZ

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 188
Default Re: Probleme cu PC-ul

da posibil sa fie din cauza hardului ca mi s`a dus un hard de 120gb (nevoia de bani) si la`m inlocuit cu unul de 20gb cat sa pot lucra ceva si sa pot juca cateva jocuri mai mici desigur,dar toata faza e cum timp de 2 saptamani mia mers counter,san andreas,etc si acum nu mai merge si cea mai mare problema acum ca da restart si cand intru in mesenger,doar pe net pot sa stau. 100% am problema de la HDD? ca daca da chiar acum ma duc sa cumpar unul. hurry up cu raspunsul
WooKezZ is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 14:10   #1050
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

Eu n-as baga in mana in foc pt hdd.In schimb poti sa-l verifici cu hdtune la tab-ul de health si un error scan.Daca apar bad-uri sau tab-ul health e varza atunci poti sa-ti iei alt hdd.

Totusi pe langa asta verifica sa fie instalat corect windowsu si driverele.Verifica temperaturile la chipset si procesor.Ruleaza un OCCT la procesor si vezi cum se comporta.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -