Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-10, 12:29   #856
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
1. s-a scos deja logger compatibil pt windows 7?
2. cu ce program gasesc loggeru' deja instalat pe pc? (tot pt windows 7)

Ty
totusi...?!
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 10:30   #857
Dracku

Stage 5
 
Dracku's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 344
Default Re: Probleme cu PC-ul

Logger sau Loader ? Loader a aparut de ceva vreme, te pot ajuta cu un link pe pm.
Dracku is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 15:02   #858
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Dracku View Post
Logger sau Loader ? Loader a aparut de ceva vreme, te pot ajuta cu un link pe pm.
keylogger...

p.s. am gasit. ty

Last edited by Sasha; 23-09-10 at 15:05.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 14:44   #859
clawmvp

Stage 3
 
clawmvp's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 118
Member of:
[KIA]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
keylogger...

p.s. am gasit. ty
combofix + mbam = malware free .
clawmvp is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 14:59   #860
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Am si eu nevoie de ajutor . Treaba sta in felul urmator : Eu am net de la click net , am un modem THOMSON TG585 v7 , de cand am facut contractul la net am mai dat si la un vecin net . Acum va intreb eu cum pot sa intru la el in calculator prin intermediul retelei ? Sau unde anume pot vedea ve descarca dupa net . Pentru ca la un abonament de 6 mega , eu sa descarc cu maxim 20-30 de kile si google sa se incarce in 30 de minute nu mi se pare normal . Am zis ca am eu la win si am luat un laptop si la fel , cand sa aud la putin timp ca respectivul descarca toata ziua filme si jocuri . Cum am intrebat mai sus cum anume pot vedea ce descarca ?
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 15:18   #861
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Am si eu nevoie de ajutor . Treaba sta in felul urmator : Eu am net de la click net , am un modem THOMSON TG585 v7 , de cand am facut contractul la net am mai dat si la un vecin net . Acum va intreb eu cum pot sa intru la el in calculator prin intermediul retelei ? Sau unde anume pot vedea ve descarca dupa net . Pentru ca la un abonament de 6 mega , eu sa descarc cu maxim 20-30 de kile si google sa se incarce in 30 de minute nu mi se pare normal . Am zis ca am eu la win si am luat un laptop si la fel , cand sa aud la putin timp ca respectivul descarca toata ziua filme si jocuri . Cum am intrebat mai sus cum anume pot vedea ce descarca ?
team viewer dar trebuie sa fie instalat si la el in calc si trebuie sa dea si el accept si e destul de complicat in situatia de fata , dar cred ca sunt si alte programe care sa faca chestia asta mai discret ...daca ai acces la calcul lui 5 minute instaleaza-i team viewer
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 15:38   #862
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
team viewer dar trebuie sa fie instalat si la el in calc si trebuie sa dea si el accept si e destul de complicat in situatia de fata , dar cred ca sunt si alte programe care sa faca chestia asta mai discret ...daca ai acces la calcul lui 5 minute instaleaza-i team viewer

Nu am acces la calculatorul lui , numai prin intermediul retelei daca se poate ..
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 18:00   #863
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

nu poti vedea ce are in calculator decat daca sunteti in aceelasi homegroup si la network are sheruit C:\ si D:\ sau ce partitii are el.alfel nu poti vedea.

parerea mea daca tu esti "serveru" sa cauti sa ii limitezi lui banda si sa-ti ramana tie mai mult.sau cel mai simplu rade-i netu de tot

Last edited by Tzzantaru; 07-10-10 at 18:05.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 18:10   #864
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Parca vnc-ul iti arata si traficul , probeaza-l.
Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 22:34   #865
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Am si eu nevoie de ajutor . Treaba sta in felul urmator : Eu am net de la click net , am un modem THOMSON TG585 v7 , de cand am facut contractul la net am mai dat si la un vecin net . Acum va intreb eu cum pot sa intru la el in calculator prin intermediul retelei ? Sau unde anume pot vedea ve descarca dupa net . Pentru ca la un abonament de 6 mega , eu sa descarc cu maxim 20-30 de kile si google sa se incarce in 30 de minute nu mi se pare normal . Am zis ca am eu la win si am luat un laptop si la fel , cand sa aud la putin timp ca respectivul descarca toata ziua filme si jocuri . Cum am intrebat mai sus cum anume pot vedea ce descarca ?
Prin ce anume ii dai net vecinului ?
Ai un router intre modemul de la clicknet si vecinul tau ?
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 22:57   #866
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Probleme cu PC-ul

E prin wifi sau lan? Incearca cu un sniffer. Cauta pe google si o sa gasesti sigur.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 01:54   #867
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
nu poti vedea ce are in calculator decat daca sunteti in aceelasi homegroup si la network are sheruit C:\ si D:\ sau ce partitii are el.alfel nu poti vedea.

parerea mea daca tu esti "serveru" sa cauti sa ii limitezi lui banda si sa-ti ramana tie mai mult.sau cel mai simplu rade-i netu de tot
TG 585 nu permite limitarea benzii (daca da, sunt chiar foarte curios cum , pt ca din meniu nu am gasit nimic despre asa ceva)
.
Rezolvarea problemei , e sa intri in meniul routerului wifi , accesand adresa DNS ( din internet explorer/firefox etc.) , iti schimbi parola ( sau iti pui parola) , dai restart la box si voila, omu nu mai are acces la internet.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 05:59   #868
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

sNap7 - prin cablu de retea]

pHlow - acum il downloadez si sa vad ce reusesc sa fac

dolb - vreau sa ii dau net , dar ma gandeam sa ii dau cu portia sau cum anume sa vad ce tot downloadeza toata ziua .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 12:09   #869
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

@Dolb : nu am lucrat cu TG 585.am zis de limitare , ma gandeam ca poate permite.daca zici ca nu permite e nasol

ar mai fi o treaba dar implica bani.iti mai cumperi o placa de retea si faci rost de un software de limitare a benzii + monitorizare trafic.si ii dai net prin calcu tau si nu direct din modem
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 13:30   #870
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
@Dolb : nu am lucrat cu TG 585.am zis de limitare , ma gandeam ca poate permite.daca zici ca nu permite e nasol

ar mai fi o treaba dar implica bani.iti mai cumperi o placa de retea si faci rost de un software de limitare a benzii + monitorizare trafic.si ii dai net prin calcu tau si nu direct din modem

Peste doua luni expira contractul la net . O sa zic ca am bagat net de 100 de lei si o sa renunte cu siguranta .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -