Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-05-07, 13:57   #1
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,164
Member of:
[4Rally]
Question Salut inca o intrebare :D

ce se intampla daca conduci fara permis la 16 ani si te prinde pt prima data ??
_Bj_ is offline  
Old 22-05-07, 14:24   #2
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

te duc politistii la sectie, te tund in cap 0 , iti iei bataie " ca la carte - fara semne " ... si te exmatriculeaza de la scoala
Alex-Rahova is offline  
Old 22-05-07, 14:33   #3
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

Mai pe scurt...intre 1 si 5 ani de racoare...
silviu_fxx is offline  
Old 22-05-07, 15:12   #4
snopy's brother

Stage 5
 
snopy's brother's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 434
Default Re: Salut inca o intrebare :D

poi de la 16 ani la racoare?
snopy's brother is offline  
Old 22-05-07, 15:14   #5
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

Quote:
Originally Posted by silviu_fxx View Post
Mai pe scurt...intre 1 si 5 ani de racoare...
eiiii naaaaaa
eu am citit in libertatea de azi ca nu iti da tie racoare(nici nu ar putea...nefiind major)...
acu lasand gluma la o parte...din putina mea cunostiinta in legislatie iti suspenda dreptul de a mai da de carnet pe o perioada de 5 ani iar cel care iti da masina(pe ce nume este trecuta masina) ia racoare de la 1 la 5 ani.
acum nu stiu cat de reale sunt cifrele date de mine,dar am mai citit si eu legislatia...
orlando is offline  
Old 22-05-07, 16:22   #6
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Salut inca o intrebare :D

iar eu ma dau exemplu pe mine ..a2a zi aveam capacitate si m-a prins fara carnet am stat la politie cam 5 ore pana a venit tata ca era plecat din oras .... am dat o declaratie si apoi am plecat acasa ! nik mai mult si vb f serios! tata mi-a explicat ca nu aveau ce sa imi faca pt ca m-au ridicat aiurea fara nici un drept fiind minor si putea sa ii dea in judecata..deci probabil a fost ceva intelegere la mijloc! nici ca mi-a mai trebuit de atunci ))
__________________

Move fast, hit hard, don't die easy !
Tboy is offline  
Old 22-05-07, 16:34   #7
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

imi pare rau ... dar ESTE din start un delict sa conduci fara sa detii permisul de conducere ...

deci aveau ce sa iti faca ...
il puteau actiona pe tutorele tau legal in instanta ...
si platea EL pentru greseala facuta de tine ...
Mustang is offline  
Old 22-05-07, 17:42   #8
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,164
Member of:
[4Rally]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

bine dar daca masina este luata fara sa stie proprietarul..?si yo ce pot pati? numai sa`mi suspende dreptul de a mai da de carnet pe o perioada de 5 ani?
_Bj_ is offline  
Old 22-05-07, 17:50   #9
mihai134

Stage 5
 
mihai134's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of:
[FOTO]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

crezi ca esti la piata sa negociezi ?? )
te alegi cu dosar penal si risti puscarie. nu conteaza ca esti inca minor
mihai134 is offline  
Old 22-05-07, 20:01   #10
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

Quote:
Originally Posted by _Bj_ View Post
bine dar daca masina este luata fara sa stie proprietarul..?si yo ce pot pati? numai sa`mi suspende dreptul de a mai da de carnet pe o perioada de 5 ani?
hai sa-ti zic eu cum sta treaba
STAI DEPARTE DE VOLAN PANA IMPLINESTI 18 ANI - SI AI DREPTUL SA INCERCI SA OBTII PERMIS DE CONDUCERE - SI TERMINA CU INTREBARILE CU UN CARACTER DEMN DE VARSTA TA...
la 18 ani o sa te intrebi singur : " Cum am putut sa pun astfel de intrebari..? Cum sa fur o masina..? Cum sa conduc fara permis? .. "
stii ce patesc cei ca tine? "Parcheaza" masinile pe stalpi-copaci-garduri ..care nu stiu ce ar fi cautat in calea lor la viteze de +100km/h ..sau masinile lor "se zgarie" sau " se lovesc " de alti oameni si alte masini..care nu stiu ce ar putea sa caute in calea unor soferi de 16 ani cu experienta 0.. [ sper ca m-am facut inteles !]
Dragule cauta pe " net " legislatia, citeste-o , iar dupa aceea vino te rog cu oricare alta intrebare,numai nu cu una cu un caracter ilegal-prostesc-copilaresc
eu as inchide topicul asta !
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92

Last edited by Alex-Rahova; 22-05-07 at 20:05.
Alex-Rahova is offline  
Old 22-05-07, 21:06   #11
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

Te abuzeaza sexual . . . in gasca
Ford_V6 is offline  
Old 22-05-07, 21:29   #12
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,164
Member of:
[4Rally]
Thumbs down Re: Salut inca o intrebare :D

[la 18 ani o sa te intrebi singur : " Cum am putut sa pun astfel de intrebari..? Cum sa fur o masina..? Cum sa conduc fara permis? .. "
stii ce patesc cei ca tine? "Parcheaza" masinile pe stalpi-copaci-garduri ..care nu stiu ce ar fi cautat in calea lor la viteze de +100km/h ..sau masinile lor "se zgarie" sau " se lovesc " de alti oameni si alte masini..care nu stiu ce ar putea sa caute in calea unor soferi de 16 ani cu experienta 0.. [ sper ca m-am facut inteles !]
Dragule cauta pe " net " legislatia, citeste-o , iar dupa aceea vino te rog cu oricare alta intrebare,numai nu cu una cu un caracter ilegal-prostesc-copilaresc
eu as inchide topicul asta !]
1.eu nu fur nimic
2.stiu deja sa conduc intrebam din curiozitate
3.numai fa pe desteptu ca nu esti .....
4. aici se ajuta oameni intre ei nu se jignesc cum faci u!!!!
_Bj_ is offline  
Old 22-05-07, 21:31   #13
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

Quote:
Originally Posted by snopy's brother View Post
poi de la 16 ani la racoare?
Cu putin noroc, chiar de la 14.
ZerO_CooL is offline  
Old 22-05-07, 21:32   #14
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,164
Member of:
[4Rally]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

puteti inchide topicul....numai conteaza...
_Bj_ is offline  
Old 22-05-07, 22:00   #15
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Salut inca o intrebare :D

acum,nu crezi ca de la a asculta un sfat, treci la lucruri mai grave?
da-ti una peste gura si suntem chit !
la fel de zmeu ma dadeam si eu pana sa am permis, ca stiu sa conduc si ma credeam mare sofer ..pana cand am fost pus in situatii dificile in care s-a aratat cu adevarat valoarea "soferului" din mine
din nou, si aici ai sa-mi dai dreptate cand vei ajunge la 18 ani , sa te vezi cu permisul in mana, singur la volan ... in situatii dificile ..
nu negativiza totul, eu unul nu iti vreau raul , chiar cu nimic.. stii de ce?
daca iti vroiam raul.. spuneam Du-te frate si ia masini , fara ca proprietarul sa stie (=furt) ..si condu-le pana te saturi (=infractiuni grave)
ca eu ti-am spus ca nu au rost intrebarile..te-a deranjat ca le-am numit intrebari prostesti? sau te-ar fi deranjat ca un politist sa-ti puna catusile pe maini?.. ( sa zicem..m-am referit la un caz extrem)
totusi as merita putin respect din partea unui personaj mai mic ca varsta,ca experienta si ca vechime in acest forum, unde sfaturile se impart in stanga si dreapta... chiar daca mesajul meu a avut o tenta ironica si ..putin putin batjocoritoare nu iti dauneaza acest tratament..care ar trebui sa te "indrepte" fortat catre o analiza a problemei/intrebarii pe care singur ti-ai pus-o ... " Ce patesc daca conduc fara permis.. ce patesc daca iau o masina fara ca proprietarul sa stie ?"

sper ca m-am facut inteles..!

EDIT : ..apropo..as putea sa-ti demonstrez ca sunt cu mult mai destept decat par prin acest mod de comunicare virtual-electronic, dar as da dovada de : lipsa de maturitate ; de prostie.. si ...lipsa de alta activitate mult mai importanta

Last edited by Alex-Rahova; 22-05-07 at 22:05.
Alex-Rahova is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -