Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-14, 12:32   #1
hondacivic2007

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 3
Thumbs down Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Vreau să vă īmpărtășesc o īntāmplare... avānd īn vedere că Evl și-a spus poveste ursului aici și că īn ultimul timp īl repară la service CZR cred că e potrivit acest forum.

Am o problema la masina, vazand ca CZR repara lamborghini, vw tuareg, x6, x5, GTR, etc... mi-a fost putin jena sa sun eu cu o Honda Civic din 07... dar pana la urma am zis hai ca merge.

Ii sun, le spun despre problema, mi se spune sa trimit pe mail o copie de pe talon sa imi spuna exact pretul si cand se poate, spunand ca revin ei cu un telefon in 1-2 ore.

Le trimit mail cu talonul in mai putin de 5 minute ca avem deja poza si tot. Iar acum astept...

Astept cam 3 zile... pana intru pe facebook, de acolo de unde am luat si numarul de telefon, vazand ca au postat ceva inseamna ca sunt online, asa ca le dau un mesaj, la care si raspund, spunand ca ma suna un coleg de al lor imediat... dar, imediat cand ? ca nu m-a sunat nimeni.

Cred ca au vazut copia de pe talon si nu se complica sa repare masini din clasa mea, totusi, nu este un harb din 90` .

Asa ca , daca aveti masina mai ieftina de 30.000 de euro sfatul meu este sa nu apelati la ei .
hondacivic2007 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 14:59   #2
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Quote:
Originally Posted by hondacivic2007 View Post
Vreau să vă īmpărtășesc o īntāmplare... avānd īn vedere că Evl și-a spus poveste ursului aici și că īn ultimul timp īl repară la service CZR cred că e potrivit acest forum.

Am o problema la masina, vazand ca CZR repara lamborghini, vw tuareg, x6, x5, GTR, etc... mi-a fost putin jena sa sun eu cu o Honda Civic din 07... dar pana la urma am zis hai ca merge.

Ii sun, le spun despre problema, mi se spune sa trimit pe mail o copie de pe talon sa imi spuna exact pretul si cand se poate, spunand ca revin ei cu un telefon in 1-2 ore.

Le trimit mail cu talonul in mai putin de 5 minute ca avem deja poza si tot. Iar acum astept...

Astept cam 3 zile... pana intru pe facebook, de acolo de unde am luat si numarul de telefon, vazand ca au postat ceva inseamna ca sunt online, asa ca le dau un mesaj, la care si raspund, spunand ca ma suna un coleg de al lor imediat... dar, imediat cand ? ca nu m-a sunat nimeni.

Cred ca au vazut copia de pe talon si nu se complica sa repare masini din clasa mea, totusi, nu este un harb din 90` .

Asa ca , daca aveti masina mai ieftina de 30.000 de euro sfatul meu este sa nu apelati la ei .
ti-ai creat cont doar ca sa-l faci de rahat??? te-a suparat rau
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 15:00   #3
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Nu ii cunosc personal pe baieti si nici nu am reparat niciodata nimic la ei dar eu zic ca te pripesti sa arunci cu noroi. Nu cred ca banii tai de la o masina din 2007 nu sunt buni ... si nici de la "harbul" meu din 90 Poate pur si simplu au foarte multe lucrari.
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:00   #4
hondacivic2007

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 3
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
ti-ai creat cont doar ca sa-l faci de rahat??? te-a suparat rau
Uite-te de cand am contul, o sa vezi ca nu d-asta a fost facut.
hondacivic2007 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:07   #5
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

eu sunt cezar negoita,patronul service-ului czr si cum mi-ai inchis telefonul in nas, tu fiind un vip ,o sa clarific lucrurile ,desi ,sincer, nu cred ca meriti efortul
in pofida faptului ca ti s-a explicat problema cu site-ul nostru si imposibilitatea noastra de a vedea mailul trimis de tine vineri,azi , luni ti s-a raspuns
imi pare f rau ca nu am venit noi la munca sambata si duminica doar pt a-ti oferta tie un kit ambreiaj,dar uite,te astept in seara asta personal sa ti-l montez eu
p.s. prostia nu ma deranjeaza, ci faptul ca esti clar directionat sau poate esti obisnuit sa fii tratat cu prioritate... noi avem multi clienti,ii respectam si tratam cu prioritate...dupa care raspundem si celor care fac recenzii (ca tine)
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:16   #6
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

gata, problem solved.

cand ai 5 elevatoare pline in service... s-ar putea sa-ti mai scape cate o intrebare... a unui tip ...

teoria ta cu harbu din 90 cade, rautatea cu repara doar lambo iar cade, la mine se lucreaza la urs fabricat in 1985 ... si masina a iesit ca noua productie 2014
__________________

Last edited by EvLSant0S; 17-02-14 at 16:23.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:19   #7
hondacivic2007

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 3
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
eu sunt cezar negoita,patronul service-ului czr si cum mi-ai inchis telefonul in nas, tu fiind un vip ,o sa clarific lucrurile ,desi ,sincer, nu cred ca meriti efortul
in pofida faptului ca ti s-a explicat problema cu site-ul nostru si imposibilitatea noastra de a vedea mailul trimis de tine vineri,azi , luni ti s-a raspuns
imi pare f rau ca nu am venit noi la munca sambata si duminica doar pt a-ti oferta tie un kit ambreiaj,dar uite,te astept in seara asta personal sa ti-l montez eu
p.s. prostia nu ma deranjeaza, ci faptul ca esti clar directionat sau poate esti obisnuit sa fii tratat cu prioritate... noi avem multi clienti,ii respectam si tratam cu prioritate...dupa care raspundem si celor care fac recenzii (ca tine)
1. Ma poti astepta cat vrei, nu o sa vin.
2. Cum tratezi clienti ? "noi avem multi clienti,ii respectam " , la telefon mi-ai spus ca mananc cacat si sa nu postez pe forumuri lucruri despre service-ul tau, ei uite. cand o sa am timp, adica maine seara, o sa postez asta cam pe toate forumurile.
3. Nu vreau sa fac rau, nu m-am luat de tine, poate ai de lucru la persoanele pe care le ai sub ordine.
4. Sambata/duminica nu lucrati, mie vineri mi s-a spus ca in 1-2 ore o sa am un raspuns, cel care a zis asta nu stia ca aveti probleme cu site-ul/mail-ul ?

Last edited by hondacivic2007; 17-02-14 at 16:22.
hondacivic2007 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:25   #8
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

iti recomand sa nu mai bei apa plata de la robinet
ai dat mail la 18.15 pm vineri
programul nostru de termina la 18
sambata s-a lucrat doar la masina mea si a lui santos si tot site-ul a fost cazut,deci si mailurile nu au putut fi citite
nu o sa-ti explic tie ca la copii mici,dar diferenta intre noi este ca eu nu mint,nu am de ce
fii mandru ca am stat sa iti postez raspunsuri, ma indoiesc ca o sa primesti acelasi tratament la honda romania
fii barbat, in viata pierzi ,castigi, negustor te numesti )
CZR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:26   #9
hondacivic2007

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 3
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
gata, problem solved.

cand ai 5 elevatoare pline in service... s-ar putea sa-ti mai scape cate o intrebare... a unui tip ...

teoria ta cu harbu din 90 cade, rautatea cu repara doar lambo iar cade, la mine se lucreaza la urs fabricat in 1985 ... si masina a iesit ca noua productie 2014
Santos, te admir si te respect, te urmaresc de mult timp si toate sunt ok la tine . Nota 10 la tot.

Tu esti ceva mai special, daca vin cu o dacie din 80` nu cred ca or sa lucreze la ea toata noaptea asa cum au facut la "Prostul" tau
hondacivic2007 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:28   #10
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Quote:
Originally Posted by hondacivic2007 View Post
Santos, te admir si te respect, te urmaresc de mult timp si toate sunt ok la tine . Nota 10 la tot.

Tu esti ceva mai special, daca vin cu o dacie din 80` nu cred ca or sa lucreze la ea toata noaptea asa cum au facut la "Prostul" tau
Man, nu-s special cu nimic, la masina mea se lucreaza ca la orice alta masina, daca era un service de cacat, nu-l recomandam, si nu-mi mai faceam masina acolo ...


Insa de la o neintelegere, nesincronizare sa se ajunga aici, e urat, e pur si simplu urat.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:28   #11
hondacivic2007

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 3
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
iti recomand sa nu mai bei apa plata de la robinet
ai dat mail la 18.15 pm vineri
programul nostru de termina la 18
sambata s-a lucrat doar la masina mea si a lui santos si tot site-ul a fost cazut,deci si mailurile nu au putut fi citite
nu o sa-ti explic tie ca la copii mici,dar diferenta intre noi este ca eu nu mint,nu am de ce
fii mandru ca am stat sa iti postez raspunsuri, ma indoiesc ca o sa primesti acelasi tratament la honda romania
fii barbat, in viata pierzi ,castigi, negustor te numesti )
E o dorinta de a mea de cand eram mic, sa vorbesc cu tine. Doamne, esti important in grupul tau. pentru mine esti un simplu cetatean cu un service.
Daca programul vostru se termina la ora 18, nu trebuia sa mi se spuna ca o sa fiu sunat inapoi in maxim 2 ore.
hondacivic2007 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:29   #12
hondacivic2007

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 3
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Man, nu-s special cu nimic, la masina mea se lucreaza ca la orice alta masina, daca era un service de cacat, nu-l recomandam, si nu-mi mai faceam masina acolo ...


Insa de la o neintelegere, nesincronizare sa se ajunga aici, e urat, e pur si simplu urat.
Poate am exagerat putin, dar eu nu sunt suparat pe Cezar, pe tine sau pe service, ci pe cel care a spus ca o sa ma sune in 2 ore maxim, cand stia ca programul lui s-a terminat si ca mail-ul nu ii merge. Intelegi ? Cred ca vezi mica mea dreptate in toata incurcatura asta.
hondacivic2007 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:31   #13
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Mie mi se pare ca devii rautacios.



In poza de mai sus, in afara de ursul lui Santos, care e mai special, ca si proprietarul (care chiar e special, nu numai pentru Cezar), cate masini de zeci de mii de euro vezi?
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:33   #14
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

iti faci user pe 28 nov 2013
ai un singur post pe un forum de pasionati
si acela,ghici , sa arunci tu cu noroi intr-un service care nu numai ca lucreaza ieftin,dar lucreaza lafel de bine cu reprezentante din romania ale marilor producatori auto
mica ta dreptate?
pai daca ti se oferta un singur pret pt kit ambreiaj original? ziceai ca e scump
de ce nu spui ca ti s-au oferit toate variantele posibile si preturi f bune?
p.s. imi aduci aminte de un tip care arunca niste caramizi prin aceeasi perioada cand ai facut user
CZR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 16:36   #15
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Service auto CZR repara doar lamborghini ?!

Discutia asta se lungeste inutil, ai dreptate...

Insa nu vad sa vrei sa rezolvi problema...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -