Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-13, 10:02   #1
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Thumbs up Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Salut ,

Din anumite puncte de vedere , proiectul pe care o sa vi-l prezint este unul umanitar.

Descriere :
Ai cu adevarat o urgenta ? Trebuie sa ajungi undeva si nu ai bani de metrou sau nu poti din alte cauze ? Suna-ne si te vom ajuta !
-> Serviciile sunt disponibile momentan doar in sectoarele 2 si 3 ( Bucuresti) !

De ce gratis ?
Acest serviciu este gratis deoarece vrem sa demonstram ca se poate si asa. Desigur , costuri exista , dar sunt suportate integral de initiatorii acestui proiect. Este un gest benevol , pentru ajutorarea acelora care chiar au nevoie de acest serviciu.

Chiar nu exista nici un cost pentru cei care vor beneficia de acest transport gratuit?
Absolut nici unul ! Transportul este 100% gratuit !

Pentru a raspunde unor intrebari ale vizitatorilor , am creat o pagina cu raspunsuri la cele mai frecvente intrebari :

http://taxigratis.ro/intrebari-frecvente/ (va recomandam sa cititi aceasta pagina, va poate lamuri din multe puncte de vedere)

Nu vrem ca acest mesaj sa fie considerat o reclama, este doar o `campanie` de informare.
Nu dorim sa lezam pe nimeni cu aceste mesaje si nu dorim deloc un topic plin de flame-uri. Lucrurile prezentate sunt cat se poate de sincere si reale.


Va rugam insistent sa lasati misto-urile deoparte.

Daca voi considerati ca aceasta iniativa merita apreciata, va suntem recunoscatori daca o distribuiti mai departe, prin orice mijloace posibile (facebook,link-uri etc.)
Ne-au promovat pana acum multi oameni din mediul online romanesc , inclusiv cabral , groparu , baietii de la profm si altii.

URL :
- http://taxigratis.ro
- https://www.facebook.com/Taxi.Gratis.ro
Multumim pentru timpul acordat.
taxig is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 19:30   #2
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Sa inteleg ca in viitorul apropiat o sa fie o noua companie clasica de taxi.. si ca acum va faceti promovarea prin gratuitatea asta?

Nu ma intelegeti gresit, dar nimeni nu face nimic gratuit fara sa castige ceva
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 14-05-13, 08:56   #3
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Nu o sa existe nici o companie de taxi. Facem lucrurile astea cu masinile personale, nu exista nimic comercial in spate.
taxig is offline   Reply With Quote
Old 24-09-13, 08:07   #4
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Buna ziua,

Cateva noutati :

- Cu sprijinul celor de la Antena 1 si Prima TV , am realizat niste materiale video , difuzate la observator si focus.

- Pana acum am ajutat aproximativ 65 de persoane.

- Am inceput sa printam un afis pe care il vom distribui pe la spitale, policlinici, scari de bloc etc :

taxig is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 17:30   #5
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Salut,

Un mic update : @ Ajutand-o pe dna. Elena , care sufera de cancer ovarian. A venit in Bucuresti, la oncologie.

taxig is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 20:21   #6
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Tot respectul pentru voi !
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 29-09-13, 11:38   #7
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Multumesc pentru pareri.

Fiecare persoana care apeleaza la ajutorul nostru traieste o drama. De multe ori, din pacate, o drama cumplita ..
Cu aprobarea lor, le vom povesti viata in cateva randuri si experienta prin care trecem noi atunci cand ii ajutam !

CITESTE AICI primul articol si spune-ti parerea : http://www.taxigratis.ro/drama-dnei-elena.html

Distribuie mai departe mesajul, merita sa fie auzit!
taxig is offline   Reply With Quote
Old 02-10-13, 18:24   #8
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Nu imi place sa vad copii bolnavi, dar uneori viata e cruda. Astazi am ajutat-o si pe Roxana, transportand-o pana la o clinica.

taxig is offline   Reply With Quote
Old 02-10-13, 21:26   #9
CaraMilano

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 56
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Jos palaria !
CaraMilano is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 17:22   #10
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Salut !

Cu toate că am avut şi am din păcate probleme destul de grave cu maşina (am găsit-o lovită nasol in parcare), am reuşit măcar temporar sa o pun pe picioare şi să continui proiectul.

Continuând "povestea" proiectului, am avut plăcerea astăzi să cunosc o persoană foarte specială, care chiar dacă este copleşită de probleme (medicale grave,financiare,de tot felul), continuă să lupte şi se străduieşte să-şi traiască viaţa, chiar dacă duce un trai enorm de greu. Ea este dna Daniela, de profesie doctor , acum pensionată pe caz de boală (pe o sumă mizeră). De multe ori mă intreb ce aş face eu dacă m-aş afla în situaţia oamenilor pe care-i ajut, dacă aş rezista... Am rămas foarte plăcut surprins de discuţiile pe care le-am avut cu dânsa şi sper să o mai pot ajuta şi în viitor.

taxig is offline   Reply With Quote
Old 27-02-14, 22:43   #11
smartapp

Stock
 
smartapp's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 3
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Felicitari, este o initiativa demna de urmat si de alte persoane din orice alt domeniu de activitate. Ca o sugestie: cred ca cei care vin in Bucuresti din provincie, pentru consultatii, tratamente, etc, ar fi mult mai "impresionati" de acest gest samaritean venit din partea unor oameni si asa ocupati cu toata nebunia din Bucuresti.
smartapp is offline   Reply With Quote
Old 16-03-14, 12:37   #12
taxig
 
taxig's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 0
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Împreună cu Coca Cola, am realizat ceva frumos :


https://www.youtube.com/watch?featur...&v=y0rsdRCnxAs
taxig is offline   Reply With Quote
Old 16-03-14, 20:48   #13
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Felicitari ! Ma bucur ca mai sunt si astfel de persoane care sa ajute fara a primi ceva in schimb . Iti multumim ca existi !
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 20-03-14, 15:54   #14
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Felicitari ! Bravo !
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-14, 17:01   #15
MasinileGT

Stock
 
MasinileGT's Avatar
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 2
Default Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

o idee foarte buna, dar n-o inteleg, chiar nu e nimic ascuns in asta?? ar fi prea de tot sa mai existe si omenie in tara asta
MasinileGT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -