Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-12, 15:36   #1
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default STOP ACTA!!!

Ce este ACTA si de ce ar trebui sa va pese?
Spun doar: 99% din userii acestui forum ar fi amendati (sau pedepsiti mai rau) din cauza a ceea ce au postat aici. Nu mai vorbesc de administratorii site-ului.
4tuning.ro ar pica si proprietarii ar merge in instanta direct.

Yesterday, 22 European countries ratified a little something called the Anti-Counterfeiting Trade Agreement in Japan. The list includes Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxemburg, Malta, Poland, Portugal, Romania, Slovenia, Spain, Sweden and the United Kingdom.
They joined Australia, Canada, Japan, South Korea, Morocco, New Zealand, Singapore and, of course, the United States, all of which had signed it October 1, last year.

Cea mai buna explicatie o gasiti in clipul asta pe care chiar va rog sa-l urmariti cu atentie:


Unii poate o sa luati treaba asta in ras, dar nu e deloc de ignorat. Daca nu putem face noi ceva, macar sa ajutam la informarea cat mai multor oameni asa ca rog moderatorii sa faca topicul asta cat mai vizibil!
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 27-01-12, 16:13   #2
Guess_Who_rapp

Stage 2
 
Guess_Who_rapp's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 73
Default Re: STOP ACTA!!!

Are you fucking kiddin' me?
STOP ACTA.
Guess_Who_rapp is offline   Reply With Quote
Old 27-01-12, 17:16   #3
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: STOP ACTA!!!

youtube, tweeter, facebook, google, toti gigantii din lumea online cu cifre de afaceri impresionante crezi ca nu o sa aibe un cuvant de spus? cum au dat jos SOPA asa o sa dea jos si ACTA. daca nu o sa reuseasca, atunci baietii, ne vedem la jilava
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 27-01-12, 17:41   #4
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: STOP ACTA!!!

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
youtube, tweeter, facebook, google, toti gigantii din lumea online cu cifre de afaceri impresionante crezi ca nu o sa aibe un cuvant de spus? cum au dat jos SOPA asa o sa dea jos si ACTA. daca nu o sa reuseasca, atunci baietii, ne vedem la jilava
SOPA e mic copil pe langa ACTA.
ACTA este in plan de mai mult timp si a stat "ascunsa" cat toata lumea a avut treaba cu SOPA. ACTA deja a fost votata de tarile de mai sus.
Youtube si toata haita o sa incerce sa opreasca, dar oamenii din spatele ACTA sunt mult mai puternici si au foarte mult de castigat.
Plus ca SOPA era US-only. Chiar daca majoritatea site-urilor sunt bazate in US, tot gaseau o solutie. Macar noi, restul, aveam mai putin de suferit. Asta ne afecteaza pe noi direct.

Ar fi foarte misto sa pui o poza cu un BMW pe net si dupa o saptamana sa te trezesti cu ditai amenda acasa. Sau sa postezi o melodie si sa te trezesti cu citatie de proces.

Last edited by 22VIN; 27-01-12 at 17:44.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 27-01-12, 17:51   #5
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: STOP ACTA!!!

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
SOPA e mic copil pe langa ACTA.
ACTA este in plan de mai mult timp si a stat "ascunsa" cat toata lumea a avut treaba cu SOPA. ACTA deja a fost votata de tarile de mai sus.
Youtube si toata haita o sa incerce sa opreasca, dar oamenii din spatele ACTA sunt mult mai puternici si au foarte mult de castigat.
categoric stop ACTA,practic iti interzic tot ce avem nevoie, filme nu mai poti lua muzica nu jocuri nu programe nu si din ce am inteles esti limitat si in exprimare.....pai la ce dracu mai avem nevoie de internet daca ne interzic toate astea ?
plus de asta, hai sa fim seriosi cati dintre noi ne permitem sa cumparam un joc original nou aparut care incepe de la sa zicem 50$ cel mai ieftin pana pe la 300$ poate chiar mai mult depinde de joc, filme aceeasi poveste eu prefer sa merg la cinema dar avand in vedere ca in suceava lo daramat si construisc unul mai mare si mai modern in loc.
vreo 2 ani pauza si restu etc stiti si voi cum e treaba....
sper sa nu se ajunga aici

PS: pai asa iti cam incalca intimitatea au voie ?eu stiam ca nu au dreptul decat cu mandat pentru e-mail si tot ce tine de privat,ca si la masina la o casa le trebuie mandat de cercetare sau cum se numeste
__________________
Toyota yaris 2005 1.3 87hp Ex:sold

Golf V 2004 1.6 102hp Ex:sold

Audi A3 2006 2.0tdi 140hp Ex:sold

To be continued.....

Last edited by flow87; 27-01-12 at 18:06.
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-12, 18:02   #6
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: STOP ACTA!!!

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
categoric stop ACTA,practic iti interzic tot ce avem nevoie, filme nu mai poti lua muzica nu jocuri nu programe nu si din ce am inteles esti limitat si in exprimare.....pai la ce dracu mai avem nevoie de internet daca ne interzic toate astea ?
Nu ca te limiteaza... Provider-ul tau de net monitorizeaza absolut tot traficul tau de net. Practic iti "deschid" pachetele de date si "se uita" prin ele. Nu se limiteaza numai la ceea ce postezi ci si la ce trimiti pe mail sau messenger. Nu mai ai pic de intimitate, si da, nu mai ai drept de exprimare. Nu poti nici macar sa trimiti cuiva un link catre un videoclip ca ai si incalcat legea.
Este, practic, comunism.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 10:30   #7
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: STOP ACTA!!!

Am auzit la radio zilele astea , se pare ca si prosti astia care sunt la putere au votat , dar cred ca nici ei nu stiu ce au votat. Sper sa ii dea jos cat de curand si pe astia.Cu astia de la putere s-a dus naibi tara de rapa.
__________________
https://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=559268&d=1213063352

Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 13:51   #8
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: STOP ACTA!!!

DTH is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 13:58   #9
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: STOP ACTA!!!

Quote:
Originally Posted by Ingerasul99 View Post
Am auzit la radio zilele astea , se pare ca si prosti astia care sunt la putere au votat , dar cred ca nici ei nu stiu ce au votat. Sper sa ii dea jos cat de curand si pe astia.Cu astia de la putere s-a dus naibi tara de rapa.
In mod normal trebuia sa voteze ambasadorul Romaniei in Japonia. Dar se pare ca a votat un reprezentant al acestuia.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 19:50   #10
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: STOP ACTA!!!

PETITIE


sticky topic
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 21:25   #11
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: STOP ACTA!!!

ce porcarie e si asta!am semntat IMPOTRIVA !!!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 22:49   #12
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: STOP ACTA!!!

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
ce porcarie e si asta!am semntat IMPOTRIVA !!!
naţie limitată.
DTH is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 02:09   #13
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: STOP ACTA!!!

semnati petitia!
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:57   #14
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: STOP ACTA!!!

Semnat! Asta se urmareste demult si nu e vorba doar de eliminarea piratarii ci si de ingradirea intimitatii si sunt deranjati mai ales de posibilitatea cetatenilor de a se informa inafara a ceea ce vor ei sa vedem la televizor.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 17:36   #15
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: STOP ACTA!!!

Semnat !
du0n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -