Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-10, 15:39   #1
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Buna ziua, pe motiv ca imi trebuie un telefon nou, am dat un ochi pe magazinul portocaliu sa vad ce mai e, nu ma asteptam sa ma bani dar mi-a sarit in ochi la un pret mic i-phone 3gs, am intrebat o colega care a avut sau mai are i-pod touch, si mie mia parut foarte fain cand am umblat pe el, si a spus ca e foarte fain telefonul (i-phone 3gs). Dar dupa o zi, am vazut tot pe magazinul portocaliu un banner cu samsung galaxy 3gs, si nu stiu ce sa fac, samsungul imi pare mai "complet" el asa, dar a avut verisoara mea 4 samsunguri si chiar nu mi-au parut cine stie ce... acum nu stiu ce sa fac, eu as alege maru (apple), desi trebuie sa apar i-phone 4... poate o fi ala si mai fain (si ieftior)

deci ce sa aleg?
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 16:05   #2
zeck

Stage 1
 
zeck's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 21
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

3gs. puct.
zeck is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 16:12   #3
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

totusi, are mult mai multe functii samsungul, e mai rezistent "maru"?
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 18:03   #4
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Dat fiind faptul ca va fi nou lansat pe piata nu cred ca 4g ul va avea un pret light.Samsungu nu mi se pare o marca prea stralucita in materie de telefoane,3gs mi se pare un telefon complet din toate punctele de vedere,mii de aplicatii,jocuri,muzica,filme de toate
Ii poti face update de soft la 4.0 si vei avea aceelasi soft ca pe 4g
As alege 3gs ul fara sa stau pe ganduri
__________________
My only idol in this relam it's the motherfucking man in the mirror and even he has to prove himself on a daily basis
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 18:16   #5
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Quote:
Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze View Post
Dat fiind faptul ca va fi nou lansat pe piata nu cred ca 4g ul va avea un pret light.Samsungu nu mi se pare o marca prea stralucita in materie de telefoane,3gs mi se pare un telefon complet din toate punctele de vedere,mii de aplicatii,jocuri,muzica,filme de toate
Ii poti face update de soft la 4.0 si vei avea aceelasi soft ca pe 4g
As alege 3gs ul fara sa stau pe ganduri
dar tineti cont ca samsung galaxy S e de n`spe mi de ori mai ieftin
are android ca sistem de operare deci mult mai rapid la aplicatii
nu trebuie sa-i faci jail-break ca sa instalezi si tu niste aplicatii amarate
ecran super amoled deci mult mai clar si mai rezistent
samsung touch UI peste android deci multi touch and write by swipe
si in ultimele review`uri chiar bate iphone 4 dar ce sa mai vb de 3gs
qik.com/cangri
si o sa vez cateva review`uri
so SAMSUNG ALL DAY LONG
unless :"I don`t care"
o sa gasesti tot acolo un filmulet funny
cangri is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 19:23   #6
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

in magazinul portocaliu(orange) samsungul e la 99 de euro, dar imi pare ca trebuie sa faci abonament, iar măru, e cam la fel tot 99 sau 103 la prelungire (cum imi trebe mie), deacord cu nea gogu, samsungu nici mie nu imi pare stralucit.
oricum multumesc de raspuns, cred ca raman la mar, e 2 contra 1 , totusi mai astept si alte pareri ?, pana fac rost de restul de bani de care mai am nevoie mai e loc de o razgandire-doua, mai am nevoie de o mica parte, poate ma sponsorizeaza bunica, tineti-mi pumnii
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 19:29   #7
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
in magazinul portocaliu(orange) samsungul e la 99 de euro, dar imi pare ca trebuie sa faci abonament, iar măru, e cam la fel tot 99 sau 103 la prelungire (cum imi trebe mie), deacord cu nea gogu, samsungu nici mie nu imi pare stralucit.
oricum multumesc de raspuns, cred ca raman la mar, e 2 contra 1 , totusi mai astept si alte pareri ?, pana fac rost de restul de bani de care mai am nevoie mai e loc de o razgandire-doua, mai am nevoie de o mica parte, poate ma sponsorizeaza bunica, tineti-mi pumnii
Alte pareri?

+1 Pentru mar,fara indoiala alege 3gs'ul !
quick_silver2 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 19:41   #8
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

totusi de ce? da un argument te rog, totusi mersi mult pentru parere
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 20:11   #9
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Zane, o fi 99 oiro maru` la firma portocalie, da` ia vezi cat ai de platit abonamentu pe luna. Daca faci un total la abonamentul pe 24 luni, +99 euro...iti iei masina de banii aia
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 20:27   #10
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

maru, e la prelungire, eu deja am abonament din decembrie, si il iau la prelungire (stiu stiu nu se poate face prelungire decat dupa 1-2 ani, dar il iau pe abonamentul cuiva din familie)

https://www.orange.ro/magazin-online...ane/iphone-3gs

dar se pare ca la samsung trebuie facut altul, deci momentan il scot din plan, pana vad mai exact cum e... sau daca in timp apare si asta la prelungire

totusi astept si alte pareri
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 21:58   #11
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Si ai verificat cumva daca la prelungirea abonamentului respectiv pretul este tot 99 euro? Nu de alta, dar s-ar putea sa ai o surpriza....ma rog, asta daca nu cumva persoana respectiva care isi va prelungi abonamentul pentru tine are un abonament foaarte mare
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 23:02   #12
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

galaxy s clar.
topser is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 08:08   #13
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Quote:
Originally Posted by radu.3 View Post
Si ai verificat cumva daca la prelungirea abonamentului respectiv pretul este tot 99 euro? Nu de alta, dar s-ar putea sa ai o surpriza....ma rog, asta daca nu cumva persoana respectiva care isi va prelungi abonamentul pentru tine are un abonament foaarte mare
e vorba de niste abonamente ieftine toate, plus ca sa mai facut asa, in familie sunt 4 abonamente si se ia la prelungire, dar nu se4 respecta faptul ca telefonul trebuie folosit pe abonamentul pe care sa luat, nu e problema, iti zic sigur
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 13:33   #14
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

Quote:
Originally Posted by radu.3 View Post
Zane, o fi 99 oiro maru` la firma portocalie, da` ia vezi cat ai de platit abonamentu pe luna. Daca faci un total la abonamentul pe 24 luni, +99 euro...iti iei masina de banii aia
Mare dreptate ai ,asa m-am dus si eu cand aparut 99E bun frate ma duc il iau si gata ajung acolo imi spune nenea ala tot ce vreau imi spune abonamentu fac un calcul ma sperii plec acasa si il iau de pe net cu 8 mil Nu e exagerare iti iei masina de banii aia
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 15:13   #15
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: I-phone 3gs vs. Samsung galaxy s

siteste si postul meu de deasupra ta, cat sa vezi cum e maru si cum e cu samsungul , oricum toti cred ca am luat tepe de astea, cel putin cand am vazut 1 euro telefonu... eram mai mic si ma gandeam ma duc, iau vreo 100 si le vand in piata, ce fraieri, o sa fac afacerea vietii )
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -