Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

View Poll Results: Din a cat-a \"incercare\" ati luat permisul? q
De prima oara (yeee)! 67 58.26%
A 2-a oara 29 25.22%
A 3-a oara 9 7.83%
A 4-a oara 7 6.09%
Deja nu ma tin socoteala q 3 2.61%
Voters: 115. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-04, 15:38   #121
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default

pai....faza e ca nu vreti sa acceptati unele adevaruri...pt ca e imposibil ca toata lumea sa fie la fel....ce?..la vreme nu sunt si soferi tampiti?...numai soferitze..care nu le au cu condusul...
de remarcat ca sunt barbati mai aranjati ca unele femei..cu care nu e de mers prin magazine ca is mai rau ca femeile...mie nu imi place ca se generalizeaza.ceea ce nu poate fi adevarat.asta ma dispera ca automat daca e femeie tre' musai sa conduca prost..si barbatii din principiu bine.
de exemplu....cand au fost filmarile la Italian Job....fetei i-au dat 2 saptamani de scoala de soferi in plus...si numai dupa aceea a intrat la manevre cu masini...de ce?.....s-a dovedit pana l-a urma ca s-a tinut bine de baieti...pe ea trebuia sa o potoleasca mai degraba.deci nu generalizati
gata ca devenim offtopic....cand am dat eu examul pt permis...toate 5 fetele ni l-am luat...si un baiat o picat pt ca nu a stiut unde este pozitia. eu am vazut o gramada de fenomene.....nu ma convingti orice ati zice.
__________________
So what you pushing a nice car - Don't you know there's no such thing as superstar
We leave this world alone, So who gives a fuck about the things you own?
Certainly not me,'Cause baby personally I like to be challenged mentally, I've heard it all before Gangsta's pimps and whores... Quality is poor
A girl like me needs more...
strengaritza is offline   Reply With Quote
Old 01-06-04, 21:42   #122
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ok, Strengaritza, no offence, n-am vrut sa te infurii!! Zici bine ce zici tu, insa asa cum exista UNII barbati care conduc ceva mai prost decat majoritatea(si exista ca i-am vazut in \"actiune\"), la fel exista si UNELE femei care conduc chiar f bine...raportul e invers d p asta de vd...Ma bazez in afirmatiile mele pe m multe lucruri: 1.cel mai important, teoria psihologica(daca tii mortzish fac un search pe Google si gasesc destule) 2. propria experienta(4 ani de condus, cam 150.000 km facuti, din care mai mult de jumatate prin orash) 3. experienta si relatarile altora(chiar si relatarile femeilor, printre care si maica-mea, cu carnet de 9 ani, care afirma cu mana pe inima ca \"femeile sunt proaste la volan\").Scuza-ma daca te simti ofensata, insa am simtit nevoia de a-mi sustine punctul de vedere.
PS:Cand am dat eu scoala, eu eram cu inca 3 femei in masina si nici una n-a luat traseul, desi luasera 25-26p la sala...Si una a fost cat pe ce sa provoace un accident...
  Reply With Quote
Old 02-06-04, 22:08   #123
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default

ok....nu mai incing spiritele.....
eu de obicei sunt contra etichetarii..adica nu e frumos sa vb la general si sa incluzi pe toata lumea ..atata timp cat nu cunosti persoana...asa imi sustin eu pct de vedere in general...nu m-am suparat...oricum..vad ca tre' sa ma obisnuiesc..asta este...trebuie sa ne acceptam soarta de murotori....
strengaritza is offline   Reply With Quote
Old 03-06-04, 18:59   #124
ahoe

Stage 5
 
ahoe's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 518
Default

Prima oara am picat la sala cu 18 , a doua oara le-am luat pe amandoua
ahoe is offline   Reply With Quote
Old 09-06-04, 21:16   #125
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Mai, mai, ce viteji sunteti...Majoritatea ati luat din prima...Dar cati ati platit pt asta? :P :P

Heh, a mai aparut un \"nu mai tin socoteala\". Cine-i \"curajosul\"??

Numai bine!
__________________
...spuse el...si mai lua o gura de fan...
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 09-06-04, 23:07   #126
chid

Stock
 
Join Date: May 2004
Posts: 5
Default

l-am luat din prima, 22 la sala !!!
poligonul fara nici o greseala cu un timp super, iar la oras 2 semafoare si ceva curbe.... super lejer....
chid is offline   Reply With Quote
Old 10-06-04, 10:29   #127
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default

am facut scoala in noiembrie-decembrie 2000 si am luat examenul la sf lu decembrie 2000 . sala cu 25 si traseu imediat . no spaga. data eliberarii permis: 8.01.2001

km parcursi: over 120 de mii (50 de mii numa cu calibra )

printre masini conduse: dacie din '80 pe scoala de soferi , mergea in 3, ambreiaju dus, dacie papuc 4x4 (i-am rupt grupu), supernova(i-am rupt un suport motor), berlina, (astea de la munca), astra caravan, bmw, slk, solenza, vectra A TD, vectra C DTi. Si sper, in curand jaguar s type

record personal: bucuresti arad si inapoi de pe o zi pe alta si bucuresti constanta de 8 ori intr-o singura vara.


offtopic: neatentia la volan a femeilor: unde se ingusteaza strada cand te duci spre cismigiu, chiar la kenvelo acolo (univ) . Banda 1 e pentru dreapta spre Academie, 2 pt inainte si 3 tot pt inainte, dar daca esti pe 3, la un moment dat tre sa intri pe 2, ca altfel te iei in brate cu aia de pe contrasens.. eu pe 2, nici nu urla Ludacris si nici nu am atata bolidu de 4 metri lungime, o donshoara cocheta tragea suav de volanu unui tico spre dreapta, adika spre aripa mea stanga fatza Dupa claxoanele si injuraturile de rigoare , s-a speriat si a tras stanga, sa intre peste ceilalti la final a blocat intersectia aia mica .
__________________
Opel Vectra GTS 2005 Z 19DT
Lexani LX6 Luxury Wheels
ToX Photography
tox is offline   Reply With Quote
Old 12-06-04, 03:06   #128
ccc

Stock
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 7
Default

Ce pot sa zic despre permis....am luat sala cu 25...la oras a fost usor doar am condus pe la tara de la 12 ani.Un singur regret am:ca m-am grabit ca prostu' sa iau B-ul si am ignorat celelalte categ.dar este timp...
Drive Safe
ccc is offline   Reply With Quote
Old 12-06-04, 07:24   #129
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

am incartier numa incepatorii
aaaaaaaaaaaa n`am cu cine sa trag si eu o linie ( cu creta )
unu a luat din prima .. unu din a 3`a

am si eu o intrebare ce ma sfatuitzi .. vreau sa`mi iau A`ul ... ce`mi trebe ptr a ?
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 12-06-04, 12:30   #130
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
am si eu o intrebare ce ma sfatuitzi .. vreau sa`mi iau A`ul ... ce`mi trebe ptr a ?
Motor
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 17-06-04, 05:21   #131
Nesanatosu

Stage 2
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 72
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
am incartier numa incepatorii
aaaaaaaaaaaa n`am cu cine sa trag si eu o linie ( cu creta )
unu a luat din prima .. unu din a 3`a

am si eu o intrebare ce ma sfatuitzi .. vreau sa`mi iau A`ul ... ce`mi trebe ptr a ?
Nu-ti trebuie nimic in mod special...decat un motor...examenul la sala e acelasi cu cel de la B...Iar la strada(de fapt poligonul) e o joaca de copii, poate doar ca ametesti la cate opturi trebuie sa faci(dar stai linistit ca nu tine nimeni socoteala)...doar sa nu intri in politist cu motorul....
Nesanatosu is offline   Reply With Quote
Old 17-06-04, 05:29   #132
Nesanatosu

Stage 2
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 72
Default

si era pe aici ceva legat de cum conduc femeile...dar ce ziceti de o femeie la volanul unui mastodont de ROMAN...cand am facut scoala de soferi am dat si pentru C si vreau sa zic ca am ramas cu gura cascata cand la volanul acelei ,,bestii'' se suie o bruneta frumusica....era o imagine cel putin contradictorie dar nu pot zice ca nu mi-a placut.....

Oricum marele meu regret e ca nu am putut sa o intorc cu frana de mana...nu bruneta perversilor
Nesanatosu is offline   Reply With Quote
Old 17-06-04, 22:53   #133
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

saptamna viitoare am examen si eu nu am invatat nimica ce ma fac?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 18-06-04, 00:01   #134
fester

Stage 3
 
fester's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default

din prima (cu 25 la sala) )
fester is offline   Reply With Quote
Old 19-06-04, 01:29   #135
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ESPinoza\"
saptamna viitoare am examen si eu nu am invatat nimica ce ma fac?
Ultimele 3 zile sunt cele mai importante pentru invatat
BAFTA!
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -