Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-12-10, 05:52   #1
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Unhappy Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în staţiunea austriacă Innsbruck


Click image for larger version

Name:	gcvg.jpg
Views:	48
Size:	77.1 KB
ID:	1801254

Prezentatorul Prima TV se afla în vacanţă alături de familia sa, în Austria. Toata bunădispoziţia lor a fost însă una de scurtă durată, urmând să se întâmple o tragedie. Huidu, aflat pe pârtie, coborând cu viteză, a pierdut controlul schiurilor sale, a ferit un grup de copii şi s-a lovit de un pom. Din cauza vitezei, el a rămas inconştient după impact, neputând nici măcar să strige după ajutor. Ceilalţi schiori au fost cei care au anunţat salvamontiştii. Din primele informaţii ale medicilor ajunşi la faţa locului, starea prezentatorului TV este critică.

După producerea accidentului, familia "cârcotaşului" a cerut ajutorul Ambasadei României în Austria. Doamna ambasador a sunat personal la spitalul unde urma să fie internat Huidu şi s-a aigurat că medicii care îl vor trata pe acesta sunt de cea mai bună calitate şi sunt conştienţi de imoportanţa pacientului pe care îl au pe mână.

Cancan a reuşit să stea de vorbă cu soţia lui Huidu, care disperată că soţul ei este în comă nu a putut spune decât că următoarele 24 de ore sunt critice. În maximum o zi, Cristina va afla care sunt şansele lui Huidu de supravieţuire. Cert este că ei i-au spus soţiei că s-au mai confruntat cu asemenea cazuri, iar pacienţii au trăit, reuşind să iasă din comă. El este internat acum la un spital din Austria, cu hemoragie craniană, iar medicii sunt rezervaţi în privinţa şanselor de supravieţuire. Fratele prezentatorului TV a plecat spre Innsbruck. Se pare că starea lui Huidu este atât de gravă încât nu a putut fi transportat la o clinică din Viena, motiv pentru care se află internat la Allgemeines Krankenhaus din Innsbruck.

Serghei Mizil a fost prezent la emisiunea "Vorbe Grele" de la Antena 3 unde a aflat de tragicul accident al lui Şerban Huidu. Acesta îi urează să revină cât mai repede în ţară, sănătos.

"Mi-aş dori să scape şi să facă mişto de mine în continuare" a spus Serghei Mizil la Antena 3.



Sursa Cancan

Mie una nu mi-a venit să cred când am văzut , prima oară citeam pe Facebook şi credeam că e o glumă proastă dar când am văzut articolul am rămas ..
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline  
Old 30-12-10, 08:47   #2
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Am vazut si eu la stiri.Sa speram ca totul va fi bine.Mi-ar parea sincer rau de el.Un om asa valoros.Urmaresc Cronica de ani buni si chiar imi placea de el.Dumnezeu sa-i dea sanatate si il asteptam inapoi in tara sanatos.
FED express is offline  
Old 30-12-10, 23:23   #3
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

lasa ca se face el bine... doar nu-l fac pe el niste bete...
ZaNe94 is offline  
Old 30-12-10, 23:39   #4
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Super stire pe toate posturile de televiziune, ziare, forumuri, site-uri... De omul care a murit de frig in spatele bisericii ati auzit? Sper sa se faca bine dar prea exagerati cu stirile asta mondene.
xxdadixx is offline  
Old 31-12-10, 11:36   #5
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Doamna ambasador a sunat personal la spitalul unde urma să fie internat Huidu şi s-a aigurat că medicii care îl vor trata pe acesta sunt de cea mai bună calitate şi sunt conştienţi de imoportanţa pacientului pe care îl au pe mână.
Ăsta este pasajul care mă calcă pe nervi!

Indubitabil este/era un om îndrăgit de mulţi oameni, dar pana mea, mai uşor cu fazele astea pentru că toţi suntem oameni.

Tratamente speciale şi mizerii de genul ăsta.
"Doamna" ambasador, se vede clar că are moravuri romăneşti şi a uitat că în Occident, pacienţii sunt trataţi la fel, indiferent de "valoarea lor".
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 31-12-10, 12:32   #6
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

E ok... stati linistiti.
Isi va reveni!
Mustang is offline  
Old 31-12-10, 12:34   #7
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

televiziunea romaneasca si-ar fi pierdut unul dintre cei mai prosti realizatori, cu o caterinca pe care orice om care are peste 5 clase si un iq usor peste 0 ar considera-o de prost gust si extrem de ieftina.

daca mie imi mor 3 aurolaci in scara nu intereseaza pe nimeni. daca vecina mea cade si isi rupe gatul si moare nu intereseaza pe nimeni. daca gibonu' asta intra head-first intr-un copac la ski...in austria...in timp ce 75% din .ro nu are bani sa treaca strada, ambasadoarea suna sa raporteze importanta pacientului.

Ia incercati sa procesati putin ce am scris eu. Chiar am dreptate....

Sarbatori fericite !
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline  
Old 01-01-11, 15:16   #8
Oxide

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,173
Member of:
[Moderators]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
televiziunea romaneasca si-ar fi pierdut unul dintre cei mai prosti realizatori, cu o caterinca pe care orice om care are peste 5 clase si un iq usor peste 0 ar considera-o de prost gust si extrem de ieftina.

daca mie imi mor 3 aurolaci in scara nu intereseaza pe nimeni. daca vecina mea cade si isi rupe gatul si moare nu intereseaza pe nimeni. daca gibonu' asta intra head-first intr-un copac la ski...in austria...in timp ce 75% din .ro nu are bani sa treaca strada, ambasadoarea suna sa raporteze importanta pacientului.

Ia incercati sa procesati putin ce am scris eu. Chiar am dreptate....

Sarbatori fericite !
Sustin !
Oxide is offline  
Old 01-01-11, 15:20   #9
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Ăsta este pasajul care mă calcă pe nervi!

Indubitabil este/era un om îndrăgit de mulţi oameni, dar pana mea, mai uşor cu fazele astea pentru că toţi suntem oameni.

Tratamente speciale şi mizerii de genul ăsta.
"Doamna" ambasador, se vede clar că are moravuri romăneşti şi a uitat că în Occident, pacienţii sunt trataţi la fel, indiferent de "valoarea lor".
sunt perfect de acord, ai raspuns si pentru mine cu postul asta

p.s. doamna ambasador a sunat si a anuntat "valoarea" ca asa se face in romania, trebuie pile si etc nu ?
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.

Last edited by plictisit; 01-01-11 at 15:22.
plictisit is offline  
Old 01-01-11, 15:43   #10
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

am auzit ca cica va trai...
cata_golf is offline  
Old 01-01-11, 15:52   #11
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
televiziunea romaneasca si-ar fi pierdut unul dintre cei mai prosti realizatori, cu o caterinca pe care orice om care are peste 5 clase si un iq usor peste 0 ar considera-o de prost gust si extrem de ieftina.

daca mie imi mor 3 aurolaci in scara nu intereseaza pe nimeni. daca vecina mea cade si isi rupe gatul si moare nu intereseaza pe nimeni. daca gibonu' asta intra head-first intr-un copac la ski...in austria...in timp ce 75% din .ro nu are bani sa treaca strada, ambasadoarea suna sa raporteze importanta pacientului.

Ia incercati sa procesati putin ce am scris eu. Chiar am dreptate....

Sarbatori fericite !
cati fani are vecina ta? cati oameni stau cu sufletu la gura sa vada miercuri seara ce mai zice vecina ta? da aia 3 aurolaci, sunt apreciati prin munca lor de o intreaga romanie?
aia 3 aurolaci si vecina ta nu prea vad cu ce ar incanta o tara intreaga...
ZaNe94 is offline  
Old 01-01-11, 16:44   #12
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

nu zice nimeni ca nu ii pare rau de ce a patit. dar totusi parca prea l-au urcat in slavi. daca era un roman oarecare nu mai era atata valva in ziare si in tv. prea au facut din tantar armasar. imi pare rau pt el si sper sa se faca bine cat mai repede. el nu are nici o vina pt cum a reactionat presa romana...
romania....
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline  
Old 01-01-11, 17:13   #13
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
nu zice nimeni ca nu ii pare rau de ce a patit. dar totusi parca prea l-au urcat in slavi. daca era un roman oarecare nu mai era atata valva in ziare si in tv. prea au facut din tantar armasar. imi pare rau pt el si sper sa se faca bine cat mai repede. el nu are nici o vina pt cum a reactionat presa romana...
romania....
pai un om obisnuit are ...eu stiu... 200 de oameni care regreta dupa el... da asta are prea multi... e normal
ZaNe94 is offline  
Old 01-01-11, 17:30   #14
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Stirile de senzatii le aduc lor bani si rating,pana la urma cred ca pana aici se reduce treaba.Oricum,e regretabil ce s-a intamplat.Acum se simte bine si chiar a vorbit cu rudele.
D-FENS is offline  
Old 02-01-11, 01:52   #15
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Şerban Huidu, în comă după ce a suferit un grav accident de schi în Austria

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Ăsta este pasajul care mă calcă pe nervi!

Indubitabil este/era un om îndrăgit de mulţi oameni, dar pana mea, mai uşor cu fazele astea pentru că toţi suntem oameni.

Tratamente speciale şi mizerii de genul ăsta.
"Doamna" ambasador, se vede clar că are moravuri romăneşti şi a uitat că în Occident, pacienţii sunt trataţi la fel, indiferent de "valoarea lor".
Oricum paia ii doare undeva de ce zic autoritatile din Romania.. Nu cred ca s-a dat alarma in clinica/spitalul in care este el internat... bai vedeti ca e unu Huidu din Romania .. cica e VIP , aveti grija cu el..
Doctorii aia isi fac meseria ca si pana acum , ii acorda atentie in egala masura ca si celorlalti pacienti.. Dar d-na ambasador , ori ca sa isi mai faca umpic de reclama , ori obisnuita cu spitalele noastre in care daca nu il dai pe Vlaicu sau pe Caragiale .. nu prea contezi , a dat zvon in tara.. ca a sunat ea in Austria..
mitza mtb is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -