Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-08-10, 10:13   #61
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Accidentul de la maternitatea giulesti...

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
neah nici chiar... dar fiind prin spital tot primesti bani... cu cat cresi in functie spagile devin mai dese si mai mari ...

aoleu... da ce a ajuns topicul asta...
Aoleu pustiule mai abtine-te si nu mai vorbi rahaturi care te depasesc la 16 ani. Habar n-ai cum merge treaba, tu preocupa-te de terminat liceul.

"sa gasit vinovatul. spitalul.... tara lui papura voda. o sa-mi dau si eu in judecata apartamentul ca am o crapatura pe tavan in baie...." Prietene vacaroz, cand gasesti vinovat spitalul inseamna ca gasesti vinovata conducerea acestuia. Doh...

De fapt totul are legatura cu sistemul asta de cacat, cu bani mult mult prea putini alocati care sanatate.
22VIN is offline  
Old 29-08-10, 10:57   #62
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Accidentul de la maternitatea giulesti...

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Aoleu pustiule mai abtine-te si nu mai vorbi rahaturi care te depasesc la 16 ani. Habar n-ai cum merge treaba, tu preocupa-te de terminat liceul.

"sa gasit vinovatul. spitalul.... tara lui papura voda. o sa-mi dau si eu in judecata apartamentul ca am o crapatura pe tavan in baie...." Prietene vacaroz, cand gasesti vinovat spitalul inseamna ca gasesti vinovata conducerea acestuia. Doh...

De fapt totul are legatura cu sistemul asta de cacat, cu bani mult mult prea putini alocati care sanatate.
era o ironie...
firma care a pus acele aere este a unei doctorite din acel spital. la o zi dupa incendiu ea a inchis firma...ok, dar nu se poate lua la rost pe cei care au lucrat acolo,pe cel care a facut instalatiile si cel mai important pe doctorita a careia a fost firma??
de aici se vede implicarea autoritatilor....au gasit o proasta ca tap ispasitor si spitalul. ca na ...bagi o cladire la puscarie
ps faza cu spitalul nu am scoso eu din burta, ci judecatoria bucuresti a intentionat acel proces
vacaroz is offline  
Old 29-08-10, 13:11   #63
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Accidentul de la maternitatea giulesti...

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Aoleu pustiule mai abtine-te si nu mai vorbi rahaturi care te depasesc la 16 ani. Habar n-ai cum merge treaba, tu preocupa-te de terminat liceul.

"sa gasit vinovatul. spitalul.... tara lui papura voda. o sa-mi dau si eu in judecata apartamentul ca am o crapatura pe tavan in baie...." Prietene vacaroz, cand gasesti vinovat spitalul inseamna ca gasesti vinovata conducerea acestuia. Doh...

De fapt totul are legatura cu sistemul asta de cacat, cu bani mult mult prea putini alocati care sanatate.
Nu-ti mai bate capul cu Zane - a dovedit-o peste tot ca... stie doar sa dea (aiurea) din clont. Treceti peste postarile lui, ca le cititi cam degeaba.
Mustang is offline  
Old 29-08-10, 13:47   #64
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Accidentul de la maternitatea giulesti...

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
ps faza cu spitalul nu am scoso eu din burta, ci judecatoria bucuresti a intentionat acel proces
Da, stiu.
Oricum s-a dezbatut prea mult subiectul peste tot. Era inevitabil, si daca se continua asa mai ales cu fondurile, cazul n-o sa ramana unic. Mai sunt suficiente spitale mult mai in neregula decat Giulestiul, si asta o stie toata lumea.
Dar deh, se cumpara avioane de razboi, perdele de 80mii euro, 500 de radare de 30mii euro (adevarul e ca 500 radare erau o stricta necesitate). Sanatatea, invatamantul da-le dracu, nu ne trebuie. Atat timp cat ei au bani sa se opereze in Austria totul e ok. Si hai sa le taiem si din salarii, ca sa fie si mai motivati ca inainte. Ce daca pleaca cu miile in strainatate?
O sa-mi placa atunci cand n-o sa mai ramana nimeni in tara.
22VIN is offline  
Old 29-08-10, 13:54   #65
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Accidentul de la maternitatea giulesti...

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Da, stiu.
Oricum s-a dezbatut prea mult subiectul peste tot. Era inevitabil, si daca se continua asa mai ales cu fondurile, cazul n-o sa ramana unic. Mai sunt suficiente spitale mult mai in neregula decat Giulestiul, si asta o stie toata lumea.
Dar deh, se cumpara avioane de razboi, perdele de 80mii euro, 500 de radare de 30mii euro (adevarul e ca 500 radare erau o stricta necesitate). Sanatatea, invatamantul da-le dracu, nu ne trebuie. Atat timp cat ei au bani sa se opereze in Austria totul e ok. Si hai sa le taiem si din salarii, ca sa fie si mai motivati ca inainte. Ce daca pleaca cu miile in strainatate?
O sa-mi placa atunci cand n-o sa mai ramana nimeni in tara.
Stiu ca esti student la medicina asa ca si eu ca viitor student la medicina cand vom termina vom avea o satisfactie greu de imaginat
Cozmescu-Alin is offline  
Old 29-08-10, 16:29   #66
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Accidentul de la maternitatea giulesti...

Quote:
Originally Posted by Emin3m View Post
Stiu ca esti student la medicina asa ca si eu ca viitor student la medicina cand vom termina vom avea o satisfactie greu de imaginat
Tu, eu fug de-aici Doar imposibilitatea de a pleca m-ar face sa raman aici.
22VIN is offline  
Old 01-09-10, 14:03   #67
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Accidentul de la maternitatea giulesti...

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Da, stiu.
Oricum s-a dezbatut prea mult subiectul peste tot. Era inevitabil, si daca se continua asa mai ales cu fondurile, cazul n-o sa ramana unic. Mai sunt suficiente spitale mult mai in neregula decat Giulestiul, si asta o stie toata lumea.
Dar deh, se cumpara avioane de razboi, perdele de 80mii euro, 500 de radare de 30mii euro (adevarul e ca 500 radare erau o stricta necesitate). Sanatatea, invatamantul da-le dracu, nu ne trebuie. Atat timp cat ei au bani sa se opereze in Austria totul e ok. Si hai sa le taiem si din salarii, ca sa fie si mai motivati ca inainte. Ce daca pleaca cu miile in strainatate?
O sa-mi placa atunci cand n-o sa mai ramana nimeni in tara.
invatamantul, iar o problema mare.a rmas neschimbat inca de pe vremea comunismului, si implicit sub aceeasi structura, adica se preda inca sub mentalitatea comunista. lucru care nu-l spun eu, l-au recunoscut academicieni si oameni apti pentru a trage o concluzie. in scoli inca se invata sa gandesti sub o formula comunista, implicit de a face totul singur si a fi impotriva inovatiilor, asta intr-o lume in care globalizarea i-si spune cuvantul. intr-o tara in care "unde-s multi puterea creste" e doar o zicala, adevarul e ca fiecare e pentru el.de aici va pleca urmatoarea generatie defectuoasa a romanilor
cum si tiriac spunea, am ajuns intr-o groapa in care doar un dictator care va avea puterea absoluta ne va scoate sa ajungem iar pe linia de plutire care ne-a lasat-o ceausu....si asta in 20 de ani, cel mai fericit caz

Last edited by vacaroz; 01-09-10 at 14:05.
vacaroz is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -