Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-08-10, 14:04   #16
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Un pic de sensibilizare nu strica!!

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
daca nu te gandesti la cai verzi pe pereti cand conduci si vezi tot ce misca in aria ta nu da nimeni peste tine.
Aprob !
Cel putin in 90% in cazuri !
O gramada de chestii se pot evita, chiar si pe cei care intra in tine,poti sa-i eviti,daca esti atent
cand conduci , conduci ... nu faci altceva ...
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 12-08-10, 20:53   #17
rizea.vlad

Stage 3
 
rizea.vlad's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 161
Default Re: Un pic de sensibilizare nu strica!!

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Aprob !
Cel putin in 90% in cazuri !
O gramada de chestii se pot evita, chiar si pe cei care intra in tine,poti sa-i eviti,daca esti atent
cand conduci , conduci ... nu faci altceva ...
Sa nu uitam ca 90% din romani fumeaza, vorbesc la telefon, se gandesc la ziua de maine la volan si intra in tine la semafor si zic dupa ca tu ai dat cu spatele...vazut de mine!
__________________
"These things bring you to reality as to how fragile you are; at the same moment you are doing something that nobody else is able to do. The same moment that you are seen as the best, the fastest and somebody that cannot be touched, you are enormously fragile."

"Being second is to be the first of the ones who lose." -Ayrton Senna
rizea.vlad is offline  
Old 16-08-10, 12:45   #18
golf.gti75
Accelarate Club Member

Stage 5
 
golf.gti75's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 496
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[2 Roti]
[Accelarate Club]
[Opel]
[4Wheels]
Default Re: Un pic de sensibilizare nu strica!!

oricum. daca "pilotii" strazilor nu ar mai face slalom si nu ar mai circula cu viteza, nu s-ar mai intampla accidente atat de grave. cand circuli cu 40 km/h si iti apare ceva in fata poti evita, frana, dar daca circuli cu 90 respectiv 100km/h prin bucuresti (unde e un haos permanent) cu siguranta nu mai ai nici cum sa eviti si nici cum sa franazi atunci cand apare ceva in fata. mai ales ca bajetzii care fac slalom si oscileaza pe sosea se uita in oglinda doar dimineata nu si cand schimba banda. in fine noi ne agitam aici de pomana ca inconstientii tot inconstienti raman iar soferii capabili tot capabili raman (spun sofer capabil aluia care stie cand sa accelereze si cand nu)
__________________
golf.gti75 is offline  
Old 16-08-10, 13:22   #19
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Un pic de sensibilizare nu strica!!

Quote:
Originally Posted by rizea.vlad View Post
Sa nu uitam ca 90% din romani fumeaza, vorbesc la telefon, se gandesc la ziua de maine la volan si intra in tine la semafor si zic dupa ca tu ai dat cu spatele...vazut de mine!
90 % sunt " jmekeri " si au " subufar " si il dau la maxim cand merg tare ca sa atraga priviri .. Muzica aia pe mine cel putin cred ca m-ar innebunii de cap ( la volumul ala ) .. nu stiu cum pot unii sa mearga cu muzica la maxim .. mai ales in subwoofere si etc , la show si in parcare mai merge , dar pe strada ..
90 % ii doare fix in ... de ce zic gaborii , adica sa isi cumpere un hands free daca tot vor sa vorbeasca la telefon , ca viata ta valoreaza mai mult de 100 RON .. Multe accidente s-au produs din cauza asta , tu esti atent la ce iti spune Grigore ala , mai alez daca iti spune ce a facut el aseara , tu esti concentrat acolo .. iti iese un Vasilica in fata si adios muchachos .
Multi Romani merg cu cataracte pe strada , masini praf din punct de vedere tehnic ,dacii din 1900 toamna , trabant , sau mai stiu eu ce , acum cu programul rabla s-au imputinat semnificativ , dar pana acum era PLIN , la fel , ogramada accidente , n-au mai tinut franele , s-a rupt nu stiu ce pe la trenul de rulare si etc..
Multi Romani merg pe principiul " hai ca o data merge " , hai ca nu schimb acum bucsaraia ca ma duc la bar , hai ca nu schimb placutele ca n-am bani , hai ca nu schimb discurile si conductele ca " nu sunt chiar asa " , hai ca n-are nimic daca am baut si eu la nasu 3-4 beri si o sticla de vin , nu ma prinde .. si etc.. lafel .. iarasi accidente..
Multi bogatani le-au cumparat copiilor masini de peste 300 cp , copii cu carnetul de sofer in mana de cateva luni sau zile , lafel .. se pot intampla accidente..

Inconstienta duce la groapa atatia oameni pe an .. pacat!
mitza mtb is offline  
Old 16-08-10, 16:33   #20
Grasu'XxL

Stage 5
 
Grasu'XxL's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 356
Default Re: Un pic de sensibilizare nu strica!!

Quote:
Originally Posted by rizea.vlad View Post
Sa nu uitam ca 90% din romani fumeaza, vorbesc la telefon, se gandesc la ziua de maine la volan si intra in tine la semafor si zic dupa ca tu ai dat cu spatele...vazut de mine!
Chiar ieri era sā mā calce un Passat pe trecere; era roşu vine el vorbind la telefon nu vede ca e roşu se bagā pe banda de lānga bordurā si trece pur si simplu ( erau cam 30 de oameni pe trecere, dintre care pe mine si pe un tovaras era sa îi calce) peste zebrā si atāt de aproape de mine incāt îi pun māna pe oglinda din dreapta. Dacā aveam piciorul in faţā îmi trecea peste adidas.....

Referitor la film; întradevār cutremurātor.... genul de filmuleţ care îmi ridicā pārul pe spate, mā face sā mā încordez si sa zic āhh, aoleo, pff cred cā a durut.
Te aduce cu picioarele pe pāmānt.
__________________
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Tuningul e ceea ce place fiecaruia, e personalizare in cel mai pur mod, de aia eu nu dau doi bani pe ce consideri tu masini rare, frumoase si puternice si tu nu dai doi lei pe ceea ce consider eu special.
Suntem diferiti, ne plac lucruri diferite, nu-i o crima sa acceptam treaba asta.

Last edited by Grasu'XxL; 16-08-10 at 16:35.
Grasu'XxL is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -