Am nevoie de un mic ajutor...
Acum cateva luni mi-am luat o masina care avea si subwoofer.
Din lipsa spatiului in portbagaj l-am dat jos. Acum o zi am incercat sa il pun iarasi si nu mai stiu care erau legaturile. Cine se pricepe sa imi spuna si mie cum sa fac legaturile.
Am 5 cabluri care vin de la masina... 2 cu plus si minus cu mufa care stiu unde intra.... 2 cu plus si minus fara mufa doar firele care trebuie prinse cu un imbus (astea nu stiu unde intra) si mai e un cablu mic care vine pe aceeasi parte cu alea 2 cu mufa care tot asa nu stiu unde sa il leg.
La statie am o gaura libera si scrie deasupra GND; una care scrie REM si una cu +12V (astea 3 sunt la partea de POWER, si mai am inca 2 gauri libere la partea de SPEAKER, una una R- si cealalta L+.
Am sa revin in cateva minute cu poze pentru a va da seama mai usor.