Probabil s-a mai discutat, dar nu am gasit nimic aici pe forum despre inmatriculari pe bulgaria.
Am si eu cateva intrebari in legatura cu inmatricularea unui autoturism in Bulgaria:
-este convenabila taxa la ei? pentru un 2.5 TDS de prin 93'-95' cam cat e?
-cum procedez pentru a inscrie masina pe numele meu, adica ceva legat de procura am inteles eu
-daca fac "procura" daia'... proprietarul de drept poate sa imi ia masina inapoi?
-cat timp am voie sa circul cu ea in tara? trebuie sa fac la cateva luni drumuri in Bulgaria ca sa nu se considere ca am stat mai mult de 90 zile in tara?
-ce fel de taxe trebuie sa platesc? prin cine le platesc sau cui ii platesc?
-este mai convenabil sa imi aduc un BMW 325 TDS din Germainia si sa il inscriu eu in Bulgaria sau sa cumpar unu din Romania deja inscris pe Bulgaria?
-daca s-ar baga iar legea cu camerele radar cui ii vine amenda? sau nu mai vine?
In principal ma intreseaza sa stiu ce act pot sa am la mana ca sa dovedesc ca e masina mea sau cum pot proceda astfel in cat sa fiu sigur ca nu imi cere cineva masina inapoi sau chestiuni de genul.