Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-10, 18:59   #1
redu2

Stage 1
 
redu2's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 15
Member of:
[KIA]
Default E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

azi spalam trotuarul cu furtunul cu apa si a venit un echipaj sa imi dea amenda pentru: " deversarea apei menajere pe domeniul public". pana la urma mia dat doar avertisment. stiam ca n-ai voie sa speli masina, dar trotuarul.... am cautat pe net si am gasit ca in bucuresti e chiar lege sa speli trotuarul obligatoriu. asptept sugestii in caz ca mai mi se intampla.

Last edited by redu2; 03-03-10 at 19:01.
redu2 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 11:24   #2
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

nu ai ce sa ii faci
asta e romania
tu speli trotuaru cu apa platita de tine
si aia care sunt doldora de bani isi deverseaza ***-u in baltile de pe langa buc(asta e cea mai recenta tampenie)
exemple sunt destule
si daca ti se mai intampla le spui frumos sa astepte si scoti legea aia la imprimanta si le-o dai sa si-o bage in buzunar

erau de la politia comunitara?
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 19:45   #3
redu2

Stage 1
 
redu2's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 15
Member of:
[KIA]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

da. erau de la politia comunitara. eu sunt din ploiesti. stiu doar ca in bucuresti e lege de spalat trotuarul. in ploiesti nu stiu sa fie.
redu2 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:48   #4
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

si eu la fel stiam...

referitor la politia comunitara
eram vara trecuta cu niste prieteni intr-un cartier si mancam seminte si ascultam muzica la masina... muzica era data destul de tare... dupa 40 de minute vine politia comunitara si ne spune sa oprim muzica ca sa ne intelegem... apoi dupa ce am oprit muzica ne-a explicat ca un locatar din cartier a anuntat politia comunitara pentru ca este deranjat de muzica noastra... au vrut sa ii dea amenta proprietarului masinii cum ca ar deranja linistea publica si raspunsul prietenului meu a fost unu foarte simplu si concret... da sunt de acord sa primesc amenda atata timp cat imi spuneti si mie limita decibelilor si daca aveti aparat de masurat asa ceva ca sa vedem daca am depasit limita...
apoi au plecat : ) ) : )) si nu au mai zis nimic
__________________
Mitsubishi Colt 1.1
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:50   #5
redu2

Stage 1
 
redu2's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 15
Member of:
[KIA]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

si eu la apa ce ii zic? sa imi masoare cata apa am consumat?) glumesc.... totusi nu e nicio lege pe net ceva respectiv cu spalatul trotuarelor? eu am cautat, dar nu am gasit nimic.
redu2 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:55   #6
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

Quote:
Originally Posted by redu2 View Post
si eu la apa ce ii zic? sa imi masoare cata apa am consumat?) glumesc.... totusi nu e nicio lege pe net ceva respectiv cu spalatul trotuarelor? eu am cautat, dar nu am gasit nimic.
am cautat si eu adineauri
inainte sa postez si nu am gasit...
dar totusi de ce sa iti dea tie amenda atata timp cat 80% din oameni arunca ambalajele pe jos... pe aia de ce nu ii vede
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:56   #7
redu2

Stage 1
 
redu2's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 15
Member of:
[KIA]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

spunele lor asta)
redu2 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 12:11   #8
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

Baietii voiau si ei sa inceapa bine luna si sa faca planul de amenzi si au cautat si ei motive .
Iar referitor la ce i s-a intamplat lui andreimp3 .. pai ia sa vina cineva la tine in fata blocului si sa dea drumul la subwoffer sa ti se zguduie geamurile si sa nu poti auzi sonorul televizorului sau muzica ta preferata.. nu cred ca ti-ar convenii .
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 13:41   #9
redu2

Stage 1
 
redu2's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 15
Member of:
[KIA]
Default Re: E interzisa spalarea trotuarului cu furtunul?

asta asa e.. nici mie nu mi-ar conveni
redu2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -