Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

View Poll Results: autostrada sau nu?
da 26 36.62%
nu 45 63.38%
Voters: 71. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-09, 22:47   #1
b-37-ssp

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 89
Thumbs down autostrada sau bataie de joc?

ieri cu surle si trambite a fost inaugurata autostrada Transilvania (ma rog primii 42 KM) la un pret care te lasa masca conform televiziunilor de la noi 11 mil de EURO pe KM??? parerea mea : bataie de joc din moment ce are doar 2 (doua) benzi pe sens si o banda de urgenta si nici macar nodurile nu sunt in totalitate gata. asa ca va rog pe voi utilizatorii 4 tuning sa va spuneti aici parerea pentru ca reprezentantii ministerului transporturilor sunt foarte multumiti dar eu ca simplu cetatean simt ca sunt iar luat de prost. va rog oferiti un raspuns pentru poll. multumesc!

Last edited by b-37-ssp; 02-12-09 at 22:52.
b-37-ssp is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 22:54   #2
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

majoritatea autostrazilor din europa au 2 benzi +urgentza...nu vad nimic anormal
la ce te asteptai? sau te-ai uitat prea mult la vecinii de peste ocean?
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 22:54   #3
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

cred ca ai pus gresit putin problema. Autostrada e ok sa zicem, cat e din ea. Problema e pretul, nu calitatea autostrazii. Era bataie de joc daca era facuta aiurea.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 23:03   #4
b-37-ssp

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 89
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Quote:
Originally Posted by bmw_motorsport View Post
majoritatea autostrazilor din europa au 2 benzi +urgentza...nu vad nimic anormal
la ce te asteptai? sau te-ai uitat prea mult la vecinii de peste ocean?
peste 30 de zile cand se va termina poll-ul iti voi raspunde la intrebare pentru ca nu vreau sa influentez nici un raspuns. multumesc pentru vot.
b-37-ssp is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 23:10   #5
bodo

Stage 5
 
bodo's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 647
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

oricum peste 5-6 luni trebuie sa o peticeasca ca de ,asa e la noi bani multi - calitate ciuciu
bodo is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 23:25   #6
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Pana nu o terminau nici nu trebuia sa aminteasca de ea...dar altfel nu putea sa ii mai faca reclama Basescianului.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 02:44   #7
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

ma intreb daca e gata pana in 2012? la cum se lucreaza la noi, mai fac si ei 10km in 2ani, oricum acuma a venit iarna si lucrarile s-au incheiat concediu doar...la cat au lucrat...
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 07:30   #8
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Quote:
Originally Posted by b-37-ssp View Post
ieri cu surle si trambite a fost inaugurata autostrada Transilvania (ma rog primii 42 KM) la un pret care te lasa masca conform televiziunilor de la noi 11 mil de EURO pe KM??? parerea mea : bataie de joc din moment ce are doar 2 (doua) benzi pe sens si o banda de urgenta si nici macar nodurile nu sunt in totalitate gata. asa ca va rog pe voi utilizatorii 4 tuning sa va spuneti aici parerea pentru ca reprezentantii ministerului transporturilor sunt foarte multumiti dar eu ca simplu cetatean simt ca sunt iar luat de prost. va rog oferiti un raspuns pentru poll. multumesc!
Eu zic sa taci sa, sa vii sa vezi si dupa aceea sa vorbesti.
Pana atunci TACI.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 12:37   #9
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Furiosule,incearca sa fii mai ponderat in reactii/replici,mai ales cand pare ca sustii aberant o cauza clar pierduta ! Exista filmare cu suprafata si imbinarile respective,exista zeci de transportatori ce pleaca si se intorc din si in bucuresti dupa parcurgerea aleii respective. Acele rosturi de dilatatie,sunt la fel de mantuiala executate si cu atata bataie de joc dpdv al materialelor,incat chiar daca momentan nu sunt decat deranjante(intr-o masina mai sport sunt insuportabile),intr-un an vor deveni la fel ca pe A1, A2 : Rampe de lansare spre nemarginitul spatiu,ce vor pune la incercare capacitatile de franare cu rotile in aer,ale oricarui vehicul mai usor de 2,5tone,ce nu are suspensie de barca,ce ar putea circula la limita de 130.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 12:49   #10
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

pretul este exagerat de mare, indiferent de cat de calitativ este.... dar cum bine stim cu totii, drumurile, bordurile si etc sunt un mod foarte sigur pt ei de a fura pe nesimtite.
vile la munte si la mare si prin elvetia nu trebuie sa aiba acum toti parlamentarii.... ar fi urat sa aiba decat cativa
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 12:56   #11
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Furiosule,incearca sa fii mai ponderat in reactii/replici,mai ales cand pare ca sustii aberant o cauza clar pierduta ! Exista filmare cu suprafata si imbinarile respective,exista zeci de transportatori ce pleaca si se intorc din si in bucuresti dupa parcurgerea aleii respective. Acele rosturi de dilatatie,sunt la fel de mantuiala executate si cu atata bataie de joc dpdv al materialelor,incat chiar daca momentan nu sunt decat deranjante(intr-o masina mai sport sunt insuportabile),intr-un an vor deveni la fel ca pe A1, A2 : Rampe de lansare spre nemarginitul spatiu,ce vor pune la incercare capacitatile de franare cu rotile in aer,ale oricarui vehicul mai usor de 2,5tone,ce nu are suspensie de barca,ce ar putea circula la limita de 130.
vezi ca vorbesti aiurea ....in necunostinta de cauza.....exista filmari ...unde esxista filmari? s-a oprit vreunu pe mijlocul autostrazii sa filmeze imbinarile in timp ce veneau din spate restul participantilor la trafic ? eu personal am fost si pe A1 si pe A2 si dupa ce am trecut pe acolo a fost necesara o vizita la stomatolog ca mi-au crapat dintii .....te intreb eu pe tine lascarica ai fost pe A3? sa vezi cat de mantuiala sunt facute lucrarile?......sincer vad inutila crearea acestui topic mai ales de catre cei care nu au nici o legatura cu autostrada A3 ....si cred ca ar trebuii inchis , lasati pe cei care circula pe A3 sa faca topic cu eventuale plangeri nu cei care merg pe A3 pe forum ....
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 16:45   #12
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
vezi ca vorbesti aiurea ....in necunostinta de cauza.....exista filmari ...unde esxista filmari? s-a oprit vreunu pe mijlocul autostrazii sa filmeze imbinarile in timp ce veneau din spate restul participantilor la trafic ? eu personal am fost si pe A1 si pe A2 si dupa ce am trecut pe acolo a fost necesara o vizita la stomatolog ca mi-au crapat dintii .....te intreb eu pe tine lascarica ai fost pe A3? sa vezi cat de mantuiala sunt facute lucrarile?......sincer vad inutila crearea acestui topic mai ales de catre cei care nu au nici o legatura cu autostrada A3 ....si cred ca ar trebuii inchis , lasati pe cei care circula pe A3 sa faca topic cu eventuale plangeri nu cei care merg pe A3 pe forum ....
Un lucru te intreb: CARE A3????
Momentan aia nu-i autostrada, e un biet ciot de 42km ce nu avea rost sa fie dat in folosinta; dar deh, unii trebuie sa-si faca imagine.
Va dati seama, la anu' inca 42 km. Ce performanta. Altii-si faceau toata tara o autostrada in 5 ani, noi am facut 42km.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 16:53   #13
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Tin sa te anunt ca are rost, si unul destul de important. Poate pentru voi acolo la Capitala nu va intereseaza, dar pe noi astia mai "de la provincie" ne intereseaza. Segmentu asta de autostrada va trage o mare parte din traficul care tranziteaza Clujul.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 17:11   #14
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Asta clar, si nu mai zi ironic cu "provincia", ca si eu sunt din "provincie", chiar daca 5 zile din saptamana mi le petrec la "capitala".
Mi s-ar fi parut ok sa aiba alt traseu: sa vina fix pe langa cluj, cu un segment gen centura, cu 2-3 iesiri pentru Cluj (asa cum este noua noastra centura de la Pitesti).
Eu incerc sa zic ca e penibil sa dai in folosinta doar 42km dintr-o viitoare autostrada si sa te lauzi ca ai facut autostrada. Sunt curios daca vom avea alt guvern ce se va intampla cu ea... Vor accelera ritmul lucrarilor, va creste ritmul de la 42km pe an la 43, sau, mai rau, vor stagna cu totul?
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 20:29   #15
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: autostrada sau bataie de joc?

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
...
Eu incerc sa zic ca e penibil sa dai in folosinta doar 42km dintr-o viitoare autostrada si sa te lauzi ca ai facut autostrada. Sunt curios daca vom avea alt guvern ce se va intampla cu ea... Vor accelera ritmul lucrarilor, va creste ritmul de la 42km pe an la 43, sau, mai rau, vor stagna cu totul?
Subscriu.

42 de km ... autostrada?
Frizz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -