salutare! am si eu o rugaminte la cei care stiu unde pot gasii p net un site cu legislatia romana in legatura cu politia rutiera si cea comunitara...bine inteles separat

....sa stiu si eu ce drepturi are un politist si ce drepturi am eu...sa ma perchezitioneze si etc...sau dak am voie sa il refuz sau .... la rutiera la fel ....chestii d astea...banuiesc k e util sa stie toti c si cum ...multam