Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-09, 19:53   #16
Geko

Stage 4
 
Geko's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

X-Ray-Eyes ma refeream la abonamente ... Din cate stiu eu la abonament iti da factura , nu ? Nu ma refeream la cartele reincarcabile .
Geko is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 19:57   #17
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Si eu tot Vodafone prefer sunt abonata de cativa ani si n-am avut probleme ...am avut si cartela cosmote ...dar am ramas pe vodafone si orange ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 01:33   #18
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

am fost foarte multumit de vodafone dar , au fost neimtiti si de aia m-am portat in cosmote pentru ca aveam abonament la ei de 7 - 8 ani si nu au facut nici o oferta decat in momentul in care au vazut ca ma portez cu 2 numere cu facturi decente. cu unul din numere am ramas dar cu celalalt rup cosmote-ul in doua .

una peste alta calitatea serviciilor este ok , semnal ok dar , au fost nesimtiti pentru c anu au avut griaj de abonatii vechi , lucru care i-a costat , cert este ca acum sunt cam panicati si au adoptat modul de marketing al celor de la cosmote cu minute si sms-uri garla , eu platin pentru 30 de minute nationale / in retea 5 euro pana cand la cosmote , de cei 5 euro am 60 de minute nationale , 500 sms-uri in retea si 500 minute in retea la aceeasi bani.
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 23:04   #19
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Eu prefer mai degraba sa platesc 500 ron la vodafone decat 100 la cosmote ( in cazul in care ar fi aceleasi minute ) , pentru simplul fapt ca Vodafone este o firma premium, semnalul este perfect . Am avut si o tentativa de 3 luni cu un cosmote dar am renuntat rapid.

Singurul si cel mai avantajos lucru care imi place este cel cu abonamentele business. Mie imi trebuie 5 telefoane, 3 la familie, 2 la magazine . Am consultat toate ofertele posibile si niciuna nu s-a apropiat macar de cele de la Vodafone.

Bafta cu cosmote-ul ! ramane sa vorbim mai tarziu cand... multi or sa se zgarie pe ochi.
eu te contrazic putin.DC??
pai si eu sunt pe vodafone cartela de vreo 10 ani....sau aproape
ce ma deranjat foarte tare ofertele lor de *** in ultima vreme, net inferioare ata de concurenta si cum cu munca plec o saptamana colo una colo eu pe vodafone nu aveam niciodata semnal....
am fost in jud tulcea, gorj, ialomita, iasi etc si trebuia sa ma sui in pom pe cel mai inalt deal sa pot vorbi. mi`am luat si un cosmote si sincer pentru cartela aia de 20 roni am ramas surprins, am sunat afara (bosnia&hertegovina care nu e in ue si pe vodafone ai probleme)plus semnalul, oriunde am fost am avut semnal in defavoarea lui vo si orange. ce am observat in ultimii ani orange a venit cu oferte net superioare fata de vodafonesi la telefonae si la minute.
daca e sa o luam pe partea cu monopolul in ro ultima data stiu ca orange aveau mai multi utilizatori, deci nici aici nu te scoti, la semnal in nordul tarii si zona ardeal.....mai bine inchizi telu daca nu esti la orash.
pana acum pentru cat vb eu cosmote e foarte bun
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 23:19   #20
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

cosmote e bun ca ofera 9999999 minute si sms-uri si 1 minut national pt 20 ron ? ok....dar macar merge cartela aia blestemata? ca mie mereu imi facea figuri .. ba suna ..ba nu suna ( si sigur nu era de la telefonul meu.. nici al celui apelat ).

Adevarat..vodafone au oferte mai slabe ( dar nu cu mult ).... insa ai semnal, merge sa suni, iti iei telefoane gratis ! ( eu din 2003 pana incoa.. mi-am luat pe fiecare an un telefon gratis in valoare de 300 euro de la ei )
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 18:32   #21
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
eu din 2003 pana incoa.. mi-am luat pe fiecare an un telefon gratis in valoare de 300 euro de la ei )
doar ptr simplul fapt ca istoricul facturilor tale le-a permis sa ti-l dea gratis / sau ai optat ptr un abonament valoros

sunt sigur ca nu ti-au dat telefonul respectiv pe un abonament de max 10 euro

in fine, parerile sunt impartite
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 18:38   #22
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

la inceput..da... mi-l dadeau pt un abonament de 7 euro mai exact! Erau punctele alea care le strangeam.

Acum am abonament business de vreo 70 de euro iar punctele se strang mai mult si mai repede
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 19:17   #23
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Nu stiu frate ce tot ziceti, dar eu am in 9 (sau 10, nu mai stiu exact) euro 100min nationale, 150min VF si 100SMS-uri VF. Eu zic ca e foarte bine pentru o retea care are atatia utilizatori.
Am trecut prin toate retelele, inclusiv zapp, si de VF sunt cel mai multumit. Serviciile sunt asa cum ar trebui sa fie, calitatea la fel. La orange am avut mii de probleme: minute care dispareau din senin, cereri de anulare de extraoptiuni foarte greu indeplinite, ba chiar am optat pentru un abonament de 10euro/luna de internet mobil si cand vine prima factura ce sa vad: 30euro. Ma duc la ei sa ma lamureasca si tembelul care facuse contractul a activat un abonament business de juridice de 30e/luna. Cica nici n-ar fi trebuit sa se activeze din moment ce contractul a fost facut pe fizica. Tampi.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 23:49   #24
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Sincer , numai probleme am avut cu VDF , am cronometrat o data si in loc de 10 min .. , mi-au luat 13 . Nu mai am nicio problema de cand a aparut COSMOTE . La tara , nu aveam deloc semnal decat la COSMOTE , si cei de la vodafone se lauda ca au cea mai mare acoperire . VDF ofera foarte putine minute la un cost foarte mare . COSMOTE incepe incet incet sa avanseze foarte mult in Romania . Asa ca eu aleg Cosmote .
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 00:17   #25
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Eu nu cred ca e cazul sa calcati firma vodafone īn picioare numai pt. ca agajatii lor din Romānia sīnt niste imbecili, nesimtiti, obraznici, prost cresuti si habar-nau ce īnseamna comportamentul īn relatiile cu publicul.

Din pacate vodafone nu are cum sa-si aduca īn Romānia personalul adecvat din alta tara si trebuie sa angajeze niste SEMIANALFABETI care nu merita nici aerul pe care-l respira, darmite salar.

Eu sīnt client vodafone aici īn Germania decīnd acestia s-au īnfiintat din fuziunea firmelor D2, ISIS. cu alte cuvinte de mai bine de 6 ani.

Īn reteaua fixa de telefonie si acces internet sīnt client ARCOR firma afiliata vodafone care acum de aprox 2 luni a fost preluata integral de vodafone.

Nu am nimic de obiectat īmpotriva vodafone, sīnt printre putinii cu cel mai bun service ce exista īn Germania asta, cu cele mai bune tarife iar personalul lor calificat īn domeniu este de o complezanta mai rar īntīlnita iar sistemul de tarifare perfect si fara greseli de ani de zile.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 00:24   #26
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Asa e si in RO.. dar Cosmote i-a orbit pe multi cu "minutele " lor . Si vodafone au acum cartela de 4 euro cu 500 minute si 500sms dar vorba aia.. reteaua este de calitate! Chiar acum 2 ore am vrut sa sunt pe 2 numere cosmote si la ambele imi dadea network busy , desi telefoanele erau deschise ... jalnic.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 00:32   #27
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Hai ca-ti spun eu ce am de la vodafone:

1 x retea de telefonie fixa cu 3 numere de apel
1 x retea acces internet DSL cu viteza de pīna la 15.000 kb/s
2 x celulare motorola v3i

Tarife:
Retea fixa cu net = 39 EURO Lunar
Celulare 2 x 5 EURO lunar

TOTAL = 49 EURO lunar

De mentionat tarifele sīnt PAUSALE tip FLATRATE fara taxare la minut sau volum.
cu alte cuvinte, vorbesc pe fix sau stau pe net pīna pic din picioare sau se goleste acumulatorul la telefon, indiferent īn ce reteaua lui dracu fixa sau mobila sun.

La celulare pt. cei 5 euro lunar vorbesc īn reteaua fixa GRATIS īn reteaua vodafone GRATIS, trimit SMS / MMS GRATIS cite vreau si cīt am chief, egal daca vorbesc 10 ore NONSTOP sau 5 minute. Vorbesc de pe celular īn alte retele mobile ma costa 0,19 EUROCENT minutul, SMS / MMS 0.9 EUROCENT bucata, international cu Romānia de ex. īn reteaua fixa e GRATIS īn reteaua Vodafone Romāneasca GRATIS, Roaming nu exista. Īn alte retele romānesti platesc 0,29 EUROCENT minutul.
Celularele NU AU CONTRACT tarifar lunar. Platesc doar cei 5 EURO per celular.

Cred ca asa ceva nu-ti da nici Cosmote-ul lui dracu

Si īnca ceva:
Singurul lucru ce iese din tarif si se tarifeaza īn retzeaua fixa la minut, sīnt apelurile la numerele de service cu 01379 / 0180-2-3-4-5, numere de service de firme si informatii speciale si bineīnteles daca asi suna numere se servicii erotice la numere gen 0900 / 0190 etc.
aici sīnt dependent de numar, tarife īntr-e 0,14 EUROCENT pīna la 1,5 EURO minutul, tarif ce ti se anunta OBLIGATORIU DE LEGE dupa ce ai format numarul respectiv.

Last edited by CyberCSX; 09-10-09 at 00:42.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 12:21   #28
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Quote:
Originally Posted by Bogdan_ozzy View Post
Sincer , numai probleme am avut cu VDF , am cronometrat o data si in loc de 10 min .. , mi-au luat 13 . Nu mai am nicio problema de cand a aparut COSMOTE . La tara , nu aveam deloc semnal decat la COSMOTE , si cei de la vodafone se lauda ca au cea mai mare acoperire . VDF ofera foarte putine minute la un cost foarte mare . COSMOTE incepe incet incet sa avanseze foarte mult in Romania . Asa ca eu aleg Cosmote .
Am abonament de 6 ani la VDF am avut diverse numere....mi se pare ce-a mai jalnica retea.....noroc ca asta e ultima luna de abonament..la tara cu VDF nu am retea COSMOTEUL are......asa ca ura...ma mut la Cosmote:X:X:X
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 12:46   #29
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: VODAFONE.-Mai traieste ConeXu?

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
agajatii lor din Romānia sīnt niste imbecili, nesimtiti, obraznici, prost cresuti si habar-nau ce īnseamna comportamentul īn relatiile cu publicul.

Din pacate vodafone nu are cum sa-si aduca īn Romānia personalul adecvat din alta tara si trebuie sa angajeze niste SEMIANALFABETI care nu merita nici aerul pe care-l respira, darmite salar.
Nu angajatii sunt de vina, tot Vdf Romania este... training-urile se fac pe fuga, feed-back-uri se tin rar... nu mai au bani sau nu vor sa investeasca prea mult in angajati, prefera ca totul sa se invete din mers,costuri reduse... ori pentru asta trebuie timp, de aceea se fac greseli
Asa sta treaba in mare parte ... ca apoi mai sunt si persoane d-alea, cum le numesti tu
tng is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 13:53   #30
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: VODAFONE. Mai traieste Connex-ul?

si cine face training-urile īn Romānia?
Nu tot Romāni?.
Daca tu-ti faci o reprezentanta la firma ta īn Germania ce faci? Trimiti Manageri din Romānia īn Germania care habar-nau de limba germana sau Angajezi nemti bastinasi care cunosc limba?

Ei vezi asta a facut si Vodafone. A facut o reprezentanta īn Romānia si a angajat manageri Romāni. N-a trimis manageri nemti care sa faca trainingurile si multe altele si atīta timp cīt astea sīnt facute de manageri Romāni īn mentalitate romāneasca rezultatul este asa cum este.
Pt. asta nu este Vodafone GmbH cu sediul central īn Düsseldorf (care are sub control si reprezentanta Romāna) de vina.
Pun pariu pe ce vrei tu ca cei de la sediul central habar-nau ce se īntīmpla acolo.

Last edited by CyberCSX; 09-10-09 at 13:56.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -