Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-09, 15:06   #1
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Si nu ma refer la iarba cand zic droguri.
Cum ai reactiona : ai incerca sa il opresti , ai considera ca e viata lui si face ce vrea cu ea.
Am trecut de 2 ori prin chestia asta si de fiecare data mi s-a raspuns : curiozitate.
Presupun ca in comunitate exista si consumatori sau fosti consumatori.
Poate isi pot da si ei cu parerea cum e mai bine sa reactionezi ca prieten in astfel de cazuri.
Se presupune ca persoana respectiva e la inceput in domeniu.
Multumesc!
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 16:00   #2
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Mi-a murit un prieten din cauza asta.Si sfarsitul a venit dupa o viata traita in spitale,clinici,inchisoare.Ultima oara cand l-am vazut era in spital si daca inainte de a ajunge acolo avea 60 kg,a ajuns la 80 din cauza medicamentelor si faptului ca nici un organ nu mai functiona ca lumea.deci oricine si-ar dori sa incerce asta,sfatul meu este sa-si gaseasca altceva mai bun de facut.drogurile chiar strica tot,vorba sloganului
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 21:50   #3
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

ba...sincer daca l-as vedea ca se distreaza ....rezulta ca marfa e buna si l-as intreba de unde imi procur si eu
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 23:20   #4
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?


Din fericire inca nu am ajuns sa am nevoie de chimicale sa ma distrez.
Dar pe de alta parte eu nu sunt foarte distractiv.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 02:18   #5
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

pai atunci ia-ti niste northern lights si sa vezi ce te mai distrezi
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 02:34   #6
Mawsynram

Stage 2
 
Mawsynram's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 40
Talking Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Un om cu experienta ofera cele mai bune raspunsuri
Mawsynram is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 03:33   #7
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

daca e just for fun ... si nu devine dependenta si e rar .. e ok .. sau nu .. dar .. chiar nu stiu ... grea intrebare ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 16:38   #8
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

NU i-as face nimic daca as stii ca e doar pt distractie si decat odata. Daca l-as vedea de mai multe ori i-as rupe vreo 2-3 coaste si i-as face varza ficatu si poate si un pumn in mecla l-ar juta sa se lase.
__________________
Dacia 4 fun!!!
BMW 4 speed!!!
Peugeot 4 ever!!!
LAZ'u is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 16:50   #9
Mawsynram

Stage 2
 
Mawsynram's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 40
Thumbs up Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Prea multa violenta...nu ajuta cu nimic fata de puterea exemplului si o discutie bine gandita si la obiect...Un om "sub influenta" nu este neaparat un animal , un salbatic...parerea mea
Mawsynram is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:31   #10
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Quote:
Originally Posted by Mawsynram View Post
Prea multa violenta...nu ajuta cu nimic fata de puterea exemplului si o discutie bine gandita si la obiect...Un om "sub influenta" nu este neaparat un animal , un salbatic...parerea mea
Ei o privesc ca pe o curiozitate, sau cum spunea cineva mai sus ca pe o distractie.
Chestia urata e ca eu care nu am pus o tigara in gura toata viata ma uit la ei de parca ar fi ciumati si mi-e frica sa nu se ia.
Asta amestecata cu o mila fata de un om care le-a incercat pe toate in viata si singura lui bucurie au ramas drogurile.

Last edited by bluey; 11-09-09 at 20:36.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:31   #11
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

laz`ule ....da bruzli il bate pe vandam?
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:41   #12
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Ei o privesc ca pe o curiozitate, sau cum spunea cineva mai sus ca pe o distractie.
Chestia urata e ca eu care nu am pus o tigara in gura toata viata ma uit la ei de parca ar fi ciumati si mi-e frica sa nu se ia.
Asta amestecata cu o mila fata de un om care le-a incercat pe toate in viata si singura lui bucurie au ramas drogurile.
nu este vorba ca e singura bucurie.. e doar curiozitate, cum altii incearca alte 847389271 de lucruri noi. Cat timp e just for first time sau in perioade foaaaarte lungi e ok. Daca se ajunge la dependenta e alta macare de peste
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:45   #13
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Deci toata lumea e de acord cu consumul de droguri...
Eu am ramas singurul inapoiat.

Multumesc !
Se poate sterge daca nu mai intereseaza pe nimeni subiectul
bluey is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:56   #14
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Nici chiar asa...ocazional H sau Mari sunt binevenite,subliniem ocazional...E adevarat ca totul incepe din curiozitate si ajunge in scurt timp sa se transforme in dependenta(aici vorbim de drogurile mai tari:coke,hero etc).Am cunoscut o persoana care era cu un an mai mare decat mine,luase bacul,intrase la o facultate buna pe locuri de la stat,isi gasise o slujba destul de bine platita,avea si o masina super.Intr o zi a avut un accident cu un scuter,pe scuter se aflau 2 pasageri dintre care unul dintre ei neavand macar o casca,in urma accidentului cel fara protectie a decedat...de atunci tipul cu masina a inceput sa aiba remuscari de constiinta si devenea din ce in ce mai inchis in sine pe zi ce trecea si la "recomandarile" prietenilor a trecut pe droguri.a urmat o perioada de zbucium total...s a imprumutat la camatari,a inceput sa distruga prin casa lucrurile,in cele din urma a ajuns la o clinica de dezintoxicare unde fiindca devenise foarte violent este tinut sub sedative si nu a ajuns altceva decat o leguma.Nu ma intelegeti gresit nu sunt impotriva unei Mari ocazional ca sa te simti putin mai bine,sa vezi piticii sau ursii panda din camera,dar totul are o masura
__________________
My only idol in this relam it's the motherfucking man in the mirror and even he has to prove himself on a daily basis
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 21:06   #15
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Ce faci daca afli ca un prieten bun a inceput sa foloseasca droguri?

Am specificat de la inceput ca nu e vorba de nici una din cele doua.
Din cate am auzit alea nu provoaca dependenta.

Acum stau si ma gandesc:
Ala cand vede seringa de heroina (parca asa se foloseste aia) pentru prima data, si stie ce se va intampla si cum va ajunge, de ce nu se opreste?
Nu are o urma de instinct de conservare care sa il opreasca?
Cata minte sa iti trebuiasca sa stii ca ai otrava in mana si sa nu te poti opri sa o bagi in tine.
Sau daca a ajuns la seringa e grav deja???
Astia cu heroina au inceput din start cu ea sau au incercat ceva mai light care si-a diminuat efectul pe parcursul folosirii?
In afara de ce vad la tv si citesc prin ziare nu prea cunosc multe despre subiect.
Am preferat sa inchid ochii si sa renunt la toti prietenii care foloseau.
Unii au ajuns prin puscarii pentru furt, altul invalid dupa ce a sarit de la etajul 2 al spitalului si sotia lui prostituata (aveau 2 gemeni).
Dar cum functioneaza mecanismul nu am reusit niciodata sa inteleg.
bluey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -