Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-09, 02:30   #511
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

injectii in fund + afte bucale in gat (de 1 saptamana doar apa beau)
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 22:49   #512
Opelino

Stage 3
 
Opelino's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 146
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Pentru mine durerea cea mai mare a fost in seara meciului echipei Dinamo cu Slovan, am fost chiar in galerie, dar nu am intrat pe teren. Am cantat tot meciul (cat a fost din el), am batut din palme, bla bla bla.
Cand am ajuns acasa m-a luat o durere de masele de innebuneam, mi se inflamase gingia sub 2 masele, pe partea stanga amandoua, una sus si una jos, nu mai puteam sa strang la maxim dintii din gura, adica atingeam doar caninii si incisivii, dar maselele din spate ciuciu!
Si ca totul sa fie perfect...nu aveam urma de vreo pastila de durere in casa, iar prima farmacie "nonstop" era la minim 8 statii mari de autobuz.
Pana la 2 noaptea nu am pus capul pe perna de durere, am incercat 1000 de metode "naturiste" de pe net...inclusiv vestitul wiskey la masea, sau usturoi pe masea, sau pasta de dinti cu piper!
Va pot spune ca imi lacrimau okii de durere si strangeam pumnii. Mai mult nu aveam ce sa fac. Nici acum nu mi-a trecut pe deplin, adica gingiile sunt tot inflamate, dar putin si nu mai doare asa de mult. Si totul de la 2 masele cariate, cu nervii nescosi din liceu... Dar va spun eu, cand sunt pe scaunul stomatologului...strang asa de tare manerele scaunului incat majoritatea medicilor imi zic sa nu le rup! Si culmea...ei nici nu apuca sa ma atinga ca eu sunt transpirat tot, iar mainile mele balangane cu bratele scaunelor lor, chiar daca la inceput nici nu se miscau in suruburi. ))
Intr-o zi...tot va trebui sa imi fac curaj sa ma duc de buna voie...numai ca...ziua aia nu o vad prea curand!
__________________
Red Bull Iti Da Aripi!!!!
Opelino is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 23:26   #513
razvanell

Stage 5
 
razvanell's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,421
Member of:
[VW]
[DACIA]
Smile Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Probleme cu dentistii am si eu....
Tot asa de la o masea cariata mi se inflamase gingia si se nimerise chiar in seara de revelion prin 2007 parca,n'am putut sa mananc nimic de durere,numai un pic daca atingeam maseaua ma tavaleam pe jos de durere..in seara aia decat bautura am pus in gura pana lesinasem.
Iar in zilele urmatoare am fost la stomatolog,acolo mai rau ma luase o durere numai cand ma gandeam ce o sa'mi faca ala si cum ii auzeam p'aia ca tipau acolo.
Pana la urma mi'a venit randul si am intrat,m'am asezat pe scaunul de tortura si tot asa strangeam de manerele alea..imi baga ala niste ace in gingie de mai aveam putin si ma kkm pe mine de dureri,imi scapase un ac pe limba idiotu...pana la urma n'am mai suportat durerile infernale si am inceput sa injur fara sa vreau,niste injuraturi pe care nu le folosisem niciodatafacuse ala niste ochi la mine si cica calmeaza'te domne ca nu te omor...m'am ridicat frumos de pe scaun,l'am salutat asa din mers si direct la farmacie dupa pastile.
Am zis ca nu ma mai duc in viata mea la stomatolog sa ma macelareasca p'acolo
razvanell is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 23:45   #514
Opelino

Stage 3
 
Opelino's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 146
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Eu am antecedente din liceu cu una din masele...dar acum vreo 4 ani m-a apucat durerea intr-o deplasare la volan...si am oprit la Bals la un stomatolog si omu nu a reusit sa scoata nervul din prima, dar pot sa va zic ca senzatia aia de "strapungere" am simtit-o pana in crestetul capului...parca ma trasnise un trasnet de jos in sus, adica de la masea spre tzeasta capului. Am tresarit pe scaun, s-a speriat si el de reactia mea, dar nu am suportat durerea aia. Apoi a nimerit bine, ca in 5 minute nu ma mai durea nimic, iar ca proba mi-a tras un bobarnac tare in falca. Dar dupa acel eveniment...dureri mari asa nu am mai avut...pana in seara meciului lui Dinamo...deh...cine m-a pus sa ma duc pe stadion?
Ma manca pe mine undeva.... )))
Opelino is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 00:43   #515
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

si eu tot cu dentistul ... sa va zic poveste danturii mele . cand eram mic , fugeam ca handicapatu pe iarba , am alunecat si am dat cu capu de ciment , cand cazusem am cazut cu gura deschis . rezultat un dinte din fata stranb si crapat .
o alta minunatie a fost o carie care am tinut-o 2 ANI . din 2007 pana acum . cand am fost sa mi-o fac ... m-a durut de m-am ca**t p mine de durere , m-am ridicat de pe scaunul de la stomatolog cu lacrimi la ochi .
si cea mai dintre toate , a fost , ca mi-au crescut 2 dinti in plus . deci un om normal are 32 de dinti , si eu aveam 34 , crescuti in cerul gurii . scoaterea lor nu mi-a facut NICI O DURERE ... dupa 5 anestezii in 3 locuri mi-a amortit nasul buzele si putin obrajii... mi-am scos , si urmeaza sa-mi pun aparat dentar ca sa-mi indrept dintele crapat .
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 00:49   #516
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

peste 3 luni cand o sa imi scot 2 masele de minte, ma doare de pe acum (una nu a iesit decat putin, trebuie sa ma duc la chirurgie )
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 01:24   #517
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

aaaa, mi-am mai amintit cateva dureri ...
ma trezesc intr-o dimineata obijnuita , ma ridic in picioare ,si m-a apuca o durerea groaznica de boase... cum strangeam putin picioarele , cum dadeam o lacrima de durere , si foarte fain , ca in ziua aia am avut muult de mers prin oras... mergeam ca un cracanel , in final in aceea seara mi-a trecut durerea
pe la 13 ani , coboram dealul bucium cu bicicleta , aveam viteza groasa si eram cu 3 prieteni , ei se duc la vale mai tare si eu raman putin in urma . cobor , si ii vad opriti intr-o parcare cu pietris . ajung in parcare , franez , franez franez , si bicicleta nu se opreste , dar in final se opreste intr-o bordura . sar frumos peste cap , ma frec un 1m cu spatele de sosea/ceva tare , ma ridic repede , ce sa mai plang eram prea ocupat ca sa ma agit sa-mi treaca durerea .
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 18:22   #518
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Si eu ma gandesc cu graoza ca peste cateva zile imi scot toate 4 maselele de minte.
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 20:58   #519
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Una din cuplitele dureri...cand eram mai mic,am picat pe beton dala facut praf cu pietre,si crapaturi si bla bla si m-am tarat cam un metru pe arcada stanga.A fost naspa rau de tot.A da,am cazut din piedica unuia,fugem sa vad o ambulanta(vedeam si eu girofaruri).
__________________
alynex is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 02:07   #520
xenon_bn

Stage 3
 
xenon_bn's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 92
Member of:
[Toyota]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

litiaza renala
xenon_bn is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 13:14   #521
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

leagan in cap,o bucata de ciment intarita subtire si ascutita intrata in tibie,pumn in ochi..cam astea au fost cele mai dureroase pana acum.
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:29   #522
tibytzu94

Stage 4
 
tibytzu94's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 205
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

MI-AM SPART CAPUL LA GRADINITA cATEZA COPCI. A DURUT...inca mai am o cicatrice mica.
Si in timpul bataiilor cu colegi,prieteni...cazaturi cu bicicleta(super cazaturi )
tibytzu94 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 21:36   #523
Golf1

Stage 5
 
Golf1's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,275
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

rulam cu 140 km/h, mi`a iesit o dubita (TV) in fata, am intrat in plin, fara sa ating pedala de frana, am zburat prin parbriz in mijlocul soselei, am intrat in coma, mi s`au aprins lumanari de catre oamenii din zona,25 zile de spitalizare (2 zile in coma), 5 luni mai tarziu am implinit varsta de 18 ani si dat de permis!
Golf1 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 17:45   #524
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

prima mea durerea a fost cand eram micut, de vreo 4 ani, am avut hepatita toxica si inca si acuma tin minte cum imi tot faceau punctii din ficat si injectii, etc. inainte sa patesc asta, tin minte ca imi povestea mama cum m-am dat cu bicicleta pe scarile blocului, si am picat fix in cap -> 2 copcii

a doua, pe la varsta de 7 ani, eram la bunici la tara si ma jucam cu niste vecini, am picat de pe o schela si mi-au intrat 2 cuie in picior lasandu-mi o gaura in picior de vreo 3 cm. partea cea mai "fericita", am mers la spitalul de langa sat, si medicul de acolo era beat, mi-a pus saracu 4 copcii, care n-au acuma nici un d-zo, macar s-a vindecat.

a treia a fost pe la varsta de 10 ani, tot la bunici , am sarit de pe o banca mai inalta, m-am impiedicat in banca de langa si am picat fix pe cot fracturandu-mi-l in 3 locuri. mi l-a fixat pe viu, inca tin minte cum urlam la urgente. (dupa patania cu medicul beat va dati seama ca am venit la spitalul judetean). 3 luni si ceva de ghips, plus inca 1 an de recuperare, caci nu puteam sa imi indoi mana.

a patra patanie, pe la varsta de 13 ani cu verisorii mei ne jucam tupu , eram desculti, iarba uda, am alunecat si m-am rupti pielea de langa incheietura de jos -> 4 copcii.

si cam ultima, a fost anul trecut, am avut un accident cu un prieten, eram in dreapta. pe la vreo 180km/h derapat si luat stalp de iluminat fix cu partea mea -> umar dislocat.
(norocul meu a fost ca Saab-urile sunt masini sigure, daca eram in alta masina cred ca acuma nu va mai scriam.)

scuza-ti-ma exprimarea/greselile, dar trebuie sa plec undeva si nu am timp de corecturi.
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 19:59   #525
InSidE

Stage 4
 
InSidE's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 186
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

ai avut niste cazaturi horror nu gluma frate...
InSidE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -