Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-06-09, 11:11   #31
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Quote:
Originally Posted by Khalis View Post
mustang... ce rau in a fi cateodata mai old-fashioned? tocmai asta e problema azi - ne-am obisnuit sa sexualizam tot sau sa parem importanti spunand ca orice loc e romantic cu persoana potrivita (nu zau... cum ar putea fi un McDonalds romantic, chiar daca esti cu iubirea vietii tale???).
roxy... frumos e si pe la polivalenta, acolo sus, se vede tot parcul si poti sa ajungi cu masina, cum vrei tu, chiar daca e foarte joasa... ar mai fi la parcul carol la monument (dar nu merge cu masina)...
si daca vrei un castel si ai drum pe langa Huedin, iti recomand sa mergi la Santamaria Orlea... e acolo un castel (al nush carui nobil ungur) transformat in han... poti sa si stai daca vrei, dar atmosfera e super...
Nu zic ca e rau old-fashioned, dar ceva e in neregula RAU in ceea ce scrie aici domnisoara Roxanicutza... cand vrei sa fii romantic nu trebuie sa ceri pe net locurile respective. Iei totul la picior si te informezi, iti dai seama pe timp de zi si te gandesti cum ar fi sa fie romantic.
Fii dracu' UNICA si gaseste tu locurile potrivite.
In plus, stiam ca barbatul face asta... nu femeia il duce pe barbat.

De altfel, subiecte de genul asta gasesti pe site-uri cu profil de fete - kudika, eva, ele si alte site-uri.

Iti dai seama ca nu ma refeream la McDonalds de la bun inceput. I-am recomandat serios parcul IOR. Este foarte retras pe timp de noapte si e perfect pentru cupluri.

La Polivalenta nu prea mai merge: au ajuns destui insi care isi pun prietenele la un karaoke pe acolo dupa ora 12 (dupa lasarea intunericului). Oriunde te uiti... masini cu geamuri aburite.

Din acest motiv se sexualizeaza totul... cum ai vrea sa fie vazut acest topic daca peste tot se cauta loc ferit pentru sex?
Mustang is offline  
Old 20-06-09, 00:51   #32
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Quote:
I-am recomandat serios parcul IOR. Este foarte retras pe timp de noapte si e perfect pentru cupluri.

La Polivalenta nu prea mai merge: au ajuns destui insi care isi pun prietenele la un karaoke pe acolo dupa ora 12 (dupa lasarea intunericului). Oriunde te uiti... masini cu geamuri aburite.
SINCER: Eram sigur ca aici o sa se ajunga si iam spus de aseara asta Sashei..."stai sa vezi ca din Romantice o dam in locuri de ftai"...fratilor...voi in secolul asta mai puteti face diferenta dintre romantic si erotic?...sau cautati sa vedeti erotismul in orice urma de romantism?

Sa o luam altfel...poate intelegeti...am cerut un loc de unde vezi o panorama frumoasa...am cerut un loc de unde vezi un apus frumos...am cerut un loc de unde vezii orasul frumos...eu sunt din Roman...student in Bucuresti deci e cam greu pentru mine par example sa iau un oras cat Bucurestiul la pas sa caut toate astea...+ sunt foarte multe locuri misto (din auzite) in afara Bucurestiului...in partea de Sud...in fine...ideea e urmatoarea...daca imi cereti poze ca sa va exemplific in imagini am sa va arat (dar din Neamt)...un lac unde apusul e fff misto...un deal de pe care vezi orasul Piatra Neamt noaptea super misto...etc...intelegeti?

Scuzati'mi aciditatea dar eram sigur de aseara de la discutia dintre Sasha si Roxanik ca aici o sa se ajunga in final cu threadul asta si chiar nu doream...in fine...whatever...haideti sa incepem sa scriem...deci? Parcul Ior...Politehnica...unde mai gasim geamuri aburite???

Va salut cu respect
morpheusmaster is offline  
Old 20-06-09, 10:20   #33
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

In IOR nu ai cum sa intri cu masina in parc - deci acolo chiar nu poti face tampenii in masina. Aia era recomandarea serioasa - numai ca trebuie sa o ia la picior, ceea ce nu se poate - trebuie musai cu masina.
La Polivalenta spuneam ca ar fi un esec, pentru ca sunt multe persoane care cauta sa se refugieze pentru asta acolo. Si vorbeam cat se poate de serios.
De altfel, in Bucuresti nu prea ai ce sa vezi!
E un oras asfixiat de cladiri de proasta calitate, de tigani, de fum de masini, lipsa de panorama.
In centrul istoric??? As fi recomandat daca era gata - am lucrat intr-o cafenea acolo si pare totul ok... dar inca sunt reparatii... inca e dezastru - acolo se poate intra cu masina, dar se considera marlanie de Dorobanti, de toti cei care stiu ce inseamna centru istoric.

Si sa iti spun din punctul meu de vedere? Prea putin conteaza locul "romantic". Romantism poate exista si intr-o camera de hotel, care este perfect amenajata pentru o seara romantica - indiferent ca exista sau nu f*tai la sfarsitul ei.

Singurele locuri pe care le poti vedea "placut" si care "par romantice" - parcurile bine amenajate (cu lac - pentru o panorama frumoasa): Carol, IOR, poate si Cismigiu (desi n-am mai fost de mult pe acolo), Teatrul de Vara Mihai Eminescu (situat langa Turnuletul de la Stadionul Lia Manoliu) - dar sunt destui cocalari. Din punctul meu de vedere, Herastraul a ramas rau de tot in urma la capitolul ingrijire si aspect.

Daca iti place panorama de "big city" si indragesti luminile orasului: e o idee sa parchezi masina sus la Academia Militara, langa statuie, cu farurile stinse sau in cel mai rau caz pe pozitii. Mie unul imi place, dar nu ma duc pentru ca e romantic, ma duc cand vreau sa scap de nervi.

Depinde foarte mult si ce gen de persoana e cel/cea cu care te duci!
Mie mi s-o parea romantic sa gasesc un loc de parcare, sa vad cum aterizeaza avioanele, indiferent de perioada zilei... da' ei i s-o parea romantic sa stea mereu sub niste zgomote asurzitoare si sa se uite cum un avion de agrement isi tranteste tonajul pe o pista lunga de 2 km?

Raman la ideea ca romantismul se face cu "mana ta".
Degeaba ceri tu sfaturi de la altii.
O iei frumos la picior si aia e! Lucrurile se descopera singure, dar trebuie sa fie descoperite de propria ta persoana - esti unica si nu te vei face niciodata de ras daca prietenul va da vreodata de acest topic, intamplator.

Ah... ca vii dintr-un alt oras si ceri sfaturi de locuri romantice in Bucuresti, sau cauti sa vezi frumusetile orasului pentru ca nu il cunosti... DA! Nu te ia nimeni peste picior si chiar te ajuta cu placere.

Dar daca ai 20 de ani si ai crescut in Bucuresti, sa nu stii locuri romantice, mi se pare aiurea - unde ai crescut?
De ce o atac pe Roxanicutza? Pentru ca nu ne spune ce inseamna pentru ea romantic. Si nu numai mie imi pare o persoana cam falsa.

De ce "pute" treaba??? Uite de ce:
Quote:
Originally Posted by r0xanicutza View Post
da dar e cam frig afara pt plimbari si sunt cam foarte obosita sa merg p jos, plus ca al meu prieten are un mic accident si nu prea poate sa mearga... deci ideal ar fi un loc unde se poate ajunge cu masina si sa fie o priveliste frumoasa... ceva idei?
Vrei romantism sa nu faci un efort?
Prietenul poate sa isi ia carje. Nu trebuie sa mearga foarte mult in carje.
Altii cum pot si el nu poate? Sau domnisoara Roxanicutza nu prea merge prin parcuri sa vada ca sunt si oameni normali care ies cu prietenele prin parcuri, in ciuda faptului ca au piciorul in ghips de la glezna pana aproape de bazin? Aia cum pot?
Si de ce s-au dat numai exemple de "localuri"?
Daca ea cauta un loc de poposit cu masina?

Sunt doar niste intrebari.
Mustang is offline  
Old 20-06-09, 15:41   #34
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Mustang BEEEELIVE ME!!! Afirmatia
Quote:
Dar daca ai 20 de ani si ai crescut in Bucuresti, sa nu stii locuri romantice, mi se pare aiurea - unde ai crescut?
e nefondata...credema...am colegi de facultate care sunt din Bucuresti...si eu dupa 9 luni de stat in Bucuresti il stiu mai bine ca ei in unele aspecte...si am intalnit multi asa...multi bucuresteni cu care am mers cu masina si pentru care eram GPS "pe acolo...acum dreapta...pe acolo...etc " caci nu aveau o treaba cu orientarea...whatever...gata cu offtopicul...

P.S. Ai zis o chestie care chiar miai placut in ce ai scris tu acolo...detaliaza unde poti trage masina sa vezi avioanele la decolare/aterizare? Undeva Otopeni/Baneasa? Banui ca undeva in incinta Baneasa shopping city cumva...? Si mie miar placea sa merg in astfel de locuri nu neaparat de romantismul locului...exact si aici e ideea...nu neaparat romantismul locului...un loc de relaxare... (nu scriu etc ca dupa iar se intelege altcva ) )
morpheusmaster is offline  
Old 20-06-09, 16:06   #35
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Quote:
Originally Posted by Alexutzzz View Post
Conu mustang) la academie merg si eu destul de des.Chiar si degeaba,ca sa fumez o tigare.
Eu cred ca ai ceva personal cu fata...
Da... am.
Asa mi-a spus intr-un pm... si acum recunosc in public.
Nu de alta, dar sa fie multumita.


Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
multi bucuresteni cu care am mers cu masina si pentru care eram GPS "pe acolo...acum dreapta...pe acolo...etc " caci nu aveau o treaba cu orientarea...whatever...gata cu offtopicul...
Iti dai seama... ca o anumita strada din tot Bucurestiul nu stiu sa iti zica. Nu suntem harti ambulante sa stim chiar toate strazile/stradutele din Bucuresti. Daca le zici o zona mai mare, mai "comerciala", mai etc... ar putea sa te ghideze macar pana acolo.

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ai zis o chestie care chiar miai placut in ce ai scris tu acolo...detaliaza unde poti trage masina sa vezi avioanele la decolare/aterizare? Undeva Otopeni/Baneasa? Banui ca undeva in incinta Baneasa shopping city cumva...?
In Otopeni cu siguranta le vezi mult mai bine, deoarece e un spatiu relativ mai arid decat Baneasa.
Din pacate, locuri de "parcare" pentru asa ceva nu exista, iar din parcarile aeroportului nu stiu ce sa iti zic pentru ca nu am ajuns niciodata in parcarea aeroportului Otopeni, ci doar in Baneasa.
De altfel, sa vezi ridicarea unui avion de la 0 m altitudine nu se poate. La noi cel putin nu: natura, case, etc care blocheaza vizionarea cap-coada a acestor lucruri. Acelasi lucru pot spune si de aterizari.

Saptamana viitoare o sa trag o fuga prin zona respectiva sa ma uit si eu daca se gaseste vreun loc pe undeva sa admiram si noi un avion in toata splendoarea sa aterizand / decoland. Pe mine m-au fascinat de mic avioanele.

De altfel, e ultimul meu post aici pe baza acestor discutii cu "romantismul" - nu de alta, dar am vazut ca roxanicutza s-a atacat inutil si cu Sasha, cand i-a spus un lucru, iar ea a preferat sa fie tot acida in declaratii.

Sa se inteleaga un lucru: nu am nimic cu niciun user al forumului (mai putin cu un tip din Focsani - care e consdierat de tot forumul un "LOOSER" de zile mari), dar cand vad ipocrizie si prostie, incep sa fac icter.
O sa iau un Coaxil in fiecare dimineata de acum incolo.
Mustang is offline  
Old 21-06-09, 00:36   #36
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Recomand Parcul Circului de stat... jos la lac e foarte foarte frumos !!!
sTAILLL is offline  
Old 21-06-09, 16:57   #37
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

@Mustang: am avut ocazia sa vad o decolare completa cand eram in incinta parcului auto DHL, care e gard in gard cu aeroportul. Daca ai pe cineva la DHL..o cunostinta, prieten, etc, sigur te-ar putea duce acolo macar 5 minute. Si da, ai dreptate...e ceva sa vezi cum se ridica ditamai avionul @-).
Si on-topic, romantica este orice banca pe care stai cu iubita...asta e parerea mea..
Dripci is offline  
Old 21-06-09, 23:06   #38
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Alte locuri Romantice mai stiti, sau mai bine zis locuri in care poti sta cu iubitul iubita si sa te deconectezi de realitate pur si simplu privind ceea ce i in jurul tau, ceva altceva decat vedem zilnic adik strazi aglomerate si oameni grabiti care si "Te iubesc " il spun in graba.
Un loc frumos si Romantic ar fi ceainaria de pe floreasca DEJA VU sau pasarela de la fantana Miorita. Mergeti noaptea acolo si o sa vedeti ce frumos este, evitati ziua de Miercuri atunci imi duc eu prietena acolo )
coco_stancu is offline  
Old 21-06-09, 23:25   #39
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Un restaurat foarte bun, luxos care mie mi se pare putin romantic, si singurul restaurant in care serviciile sunt ireprosabile, Locanta Jaristea... e singurul restaurant unde ospatarii chiar isi fac treaba...
Parcul Carol, Cismigiu, Herastrau, gradina botanica..
Si recent am vazut un parculet in Otopeni... era chiar dragut...

eu sunt cam plictisita de Bucuresti si nu mi se mai pare nimic romantic in Bucuresti...
r0xanicutza is offline  
Old 21-06-09, 23:29   #40
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Poate data viitoare dai si tu mai multe detalii despre locurile, si localurile despre care vb.
coco_stancu is offline  
Old 21-06-09, 23:32   #41
xht20

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

un alt restaurant foarte bun, cum spunea r0xanicutza mai sus "unde ospatarii chiar isi fac treaba", este Trattoria Il Calcio din Herastrau. Indiferent daca este cald, pe timp de zi acolo este racoare datorita pomilor care tin de umbra. Seara este si mai frumos, dupa o masa la terasa poti face o mica plimbare prin parc. parerea mea
xht20 is offline  
Old 21-06-09, 23:34   #42
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

In seara asta am fost in P-ta Revolutiei, la fantani. E super dragut de stat acolo..
Dripci is offline  
Old 22-06-09, 16:26   #43
silviuneo

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 42
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster
Subscriu...un thread fff interesant!!!

Ceva o cladire inalta inalta pe care "ai putea avea acces" pentru o panorama superba la apus??? stie cineva?

Quote:
Originally Posted by r0xanicutza View Post
nu cred ca ai unde... poate doar dupa intercontinental sau pullman... altfel... nu stiu nimic, dar mi-ar placea sa cunosc un astfel de loc
parcarea supraetajata a Mall Vitan, poti sa urci pana sus pe cladire si cu masiina

Last edited by silviuneo; 22-06-09 at 16:28.
silviuneo is offline  
Old 22-06-09, 16:36   #44
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

sunt cateva locuri misto in buc,insa by far cel mai misto,apropiat de bucuresti,si chiar e realizabil ...
e langa ploiesti,e un loc de unde se vede tot orashu,si e si in aer liber,fara blocuri si etc,natura... si o priveliste superba , ptr cine cunoaste si cam atat...
ptr doritori,pe pm se dau toate detaliile legate

Last edited by Sasha; 22-06-09 at 16:44.
addicted2trance is offline  
Old 26-06-09, 00:04   #45
simple20
2 Roti

Stage 3
 
simple20's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 151
Member of:
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: Cine stie locuri romantice in Bucuresti?

O cladire mai inalta de unde poti sa vezi tot Bucurestiul mai este parcarea de langa city mall , dar faza e ca e deschisa pana la etaju 5..dar poti lasa masina acolo..si sunt lifturi..urci cu liftu pana la etaju 11 parca..daca dai cumva de paznici..le dai si lor acolo ceva si le zici ca vrei sa vezi si tu cum se vede :P..si te lasa in pace , de acolo chiar se vede frumos orasul
simple20 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -