Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-06-09, 22:16   #46
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: SF - OZN

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
nu stiu man ..eu ziceam doar ca e interesant ca daca esti atent ....pana la urma urmei omul ala are si el dreptate....si are si dovezi..in fine .....eu cred ca totusi exista si alte specii...in universul asta ...cat despre existenta lui D-zeu ...o fi ceva ca doar nu s-au apucat aia de nebuni sa scrie atata despre ceva ce nu ar fi existat...dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????
Ala din cate stiu eu s-a demonstrat ca e fake, ca un microfon din orice material nu rezista la temperatura de acolo si ca nu puteau sapa ei asa de adanc.Sunetele alea le auzi in 50% din filmele de groaza
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline  
Old 12-06-09, 22:21   #47
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SF - OZN

da am citit si eu commenturile la filmulet...dar totusi ..cercetatorii care studiaza placile techtonice coboara microfoane....si totusi ....e la 2000 m ....nu cred ca exista lava la 2 km sub pamant
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 12-06-09, 22:46   #48
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: SF - OZN

uitati un site care il citesc de cativa ani buni , o gramada de povesti ''nemuritoare'' ...u decide wich one's are real www.paranormal.about.com

Apropo , in Romania sa intamplat vreodata ceva interesant , ma rog ceva gen SF , inafara de politica si politicieni care la gandire zici ca sunt Neanderthal )
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline  
Old 12-06-09, 22:56   #49
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SF - OZN

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
uitati un site care il citesc de cativa ani buni , o gramada de povesti ''nemuritoare'' ...u decide wich one's are real www.paranormal.about.com

Apropo , in Romania sa intamplat vreodata ceva interesant , ma rog ceva gen SF , inafara de politica si politicieni care la gandire zici ca sunt Neanderthal )
da frate sa intamplat ...zic si eu ce am auzit.....ca cica un taximetrist din cj ..ar fi luat 2 batrani sa ii duca in Feleac ..la vreo 10 km de Cluj Napoca....ajunsi la destinatie ..batranii il pofesc pe taximetrist la o cafea pana impacheteaza ei ce aveau de luat de acasa...ca mergeau nu stiu unde.......intra omul in casa ..bea cafeaua..sta ce sta , nu mai apar batranii...iese afara...si intreaba pe vecinii de langa casa respectiva domne' nu ati vazut pe unde s-au dus batraneii astia 2? ca tot ii astept...la care vecinul ...cine domne;?.....pai batraneii astia 2 ce va sunt vecini....la care ii raspunde omul ca cica batranii aia 2 au murit de 5 ani si casa e parasita ....au intrat in casa si pe masa erau 3 cesti de cafea prafuite iar in casa totul era ca dupa 5 ani de stat.....taximetristul a cazut si a facut nu stiu cum ii zice la boala aia ..in fine...i sa albit parul pe loc .....o fi vrajeala....adevar...asa am auzit si cica a fost si pe la TV....
RIcKO is offline  
Old 12-06-09, 23:26   #50
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: SF - OZN

E povestea celor 3 fantome de pe dig.Cu ceva timp în urmă,într-un accident de maşina a murit o familie formată din mamă ,tată şi copil.Un taximetrsit trecea într-o noapte pe digul unde au murit cele 3 pers.La un moment dat îi apar in faţă 3 persoane un barbat o femeie şi un copil. Ăsta opreşte maşina,se dă jos, si familia aceea îl roagă să îi ducă în oraş,până acasă pt că au ramas pe drum.Taximetristul îi ia,fără nicio problemă.Ajunsi la destinaţie,barbatul îl invită pe taximetrist până în casă,la o cafea în semn de mulţumire.Beau ei cafea,dar taximetristul îsi dă seama ca a uitat cheile de la maşină în contact,şi se duce sa le aducă.Cand se intoarce,nu mai raspundea nimeni la uşă,şi un vecin a iesit si i-a spus vă acolo nu locuieşte nimeni de ani de zile.Taximetristul s-a speriat şi a vhemat Poliţia care a spart uşa şi a intrat în casă, găsind printre pânze de paianjen şi mult praf,masuţa cu cele 3 ceşti de cafea fierbinte.

Eu am găsit-o pe internet sub o altă formă
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline  
Old 12-06-09, 23:30   #51
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SF - OZN

dap.....tot aceasi treaba.......probabil ca fiecare care a zis-o la randul lui a adaugat sau schimbat ceva in povestea asta pana sa schimbat de tot ....
RIcKO is offline  
Old 12-06-09, 23:41   #52
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: SF - OZN

Eu consider ca in toate ''povestile'' astea tot exista un sambure de adevar totusi
IonutzMFF is offline  
Old 12-06-09, 23:42   #53
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: SF - OZN

Woow creepy.
Dar stiti acel deal din Romania unde merg masinile singure dar nu la vale ci invers urca singure...... Ceva cu campuri magnetice ca nu se zice degeaba ca in Romania sunt cateva puncte magnetice la inalitimi mari,in varful muntilor. De aia vor americanii sa cumpere muntii carpati. Poate cei mai valorosi din Europa!
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy
Dark Side is offline  
Old 12-06-09, 23:54   #54
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: SF - OZN

Quote:
Originally Posted by Dark Side View Post
Woow creepy.
Dar stiti acel deal din Romania unde merg masinile singure dar nu la vale ci invers urca singure...... Ceva cu campuri magnetice ca nu se zice degeaba ca in Romania sunt cateva puncte magnetice la inalitimi mari,in varful muntilor. De aia vor americanii sa cumpere muntii carpati. Poate cei mai valorosi din Europa!
Da, este adevărat uite AICI si AICI un exemplu
NONE is offline  
Old 13-06-09, 01:29   #55
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: SF - OZN

Unul dintre acele dealuri se afla la 50 km de baia mare , de cate ori vin prieteni din strainatate sau bucuresti etc , tot timpul trag o fuga sa'i inspaimant )
IonutzMFF is offline  
Old 13-06-09, 19:30   #56
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: SF - OZN

Quote:
Originally Posted by NONE View Post
E povestea celor 3 fantome de pe dig.Cu ceva timp în urmă,într-un accident de maşina a murit o familie formată din mamă ,tată şi copil.Un taximetrsit trecea într-o noapte pe digul unde au murit cele 3 pers.La un moment dat îi apar in faţă 3 persoane un barbat o femeie şi un copil. Ăsta opreşte maşina,se dă jos, si familia aceea îl roagă să îi ducă în oraş,până acasă pt că au ramas pe drum.Taximetristul îi ia,fără nicio problemă.Ajunsi la destinaţie,barbatul îl invită pe taximetrist până în casă,la o cafea în semn de mulţumire.Beau ei cafea,dar taximetristul îsi dă seama ca a uitat cheile de la maşină în contact,şi se duce sa le aducă.Cand se intoarce,nu mai raspundea nimeni la uşă,şi un vecin a iesit si i-a spus vă acolo nu locuieşte nimeni de ani de zile.Taximetristul s-a speriat şi a vhemat Poliţia care a spart uşa şi a intrat în casă, găsind printre pânze de paianjen şi mult praf,masuţa cu cele 3 ceşti de cafea fierbinte.

Eu am găsit-o pe internet sub o altă formă
Padurea Baciu e undeva langa Cluj sau chiar in Cluj, nu? Ma scuzati daca gresesc, dar asa imi amintesc de la reportajul de pe Discovery. Vorbea un roman intr-o engleza stricata cum ca a cercetat lumini, aparitii, si urme pe pamant de nave extraterestre. Avea si poze. S-a si iradiat parca, saracul.


Referitor la povestea cu taximetristul si fantoma. Sincer, nu stiu cum sa o numesc, minciuna, farsa, mit, banc. Versiunea care am auzit-o eu cand eram si eu in ciclul primar, se desfasura bineinteles in orasul celor care povesteau, Arad in cazul meu. Taximetristul ia o femeie in masina de langa cimitir. O duce acasa, dar ea nu are cu ce sa plateasca asa ca ii lasa garantia ca se va intoarce cu banii, verigheta ei. Ii spune numele ei si nr. apartamentului pentru un maxim de incredere. Taximetristul o astepta sa se intoarca mult si bine. Se decide sa urce in bloc, bate la usa cu pricina si ii raspunde un barbat. Soferul explica ce si cum si ii arata verigheta. Stupoare...bineinteles ca bartbatul era vaduv si clienta taximetristului era sotia lui moarta de nu stiu cati ani!
Povesti de aburit copii mici... Foarte asemanatoare cu prostiile de genul spune noaptea la 12 in fata oglinzii pis, pis care-i misiunea, bloody mary etc. Dupa o doza de povesti de genu eram speriat toata ziua. Cum am spus prostii de speriat copii...

Mi-am adus aminte cand ma uitam pe siteul postat de cineva mai sus ca in documentarul in care prezentau teoria cu incrucisarea dintre oamenii preistorici cu extraterestrii. Au descoperit un craniu ciudat care cica ar fi aparinut unui extraterestru sau a unui hibrid dintre alieni si oameni. Starchild...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	starchild_skull[1].jpg
Views:	56
Size:	41.1 KB
ID:	962373  

Last edited by BigDaddy_1112; 13-06-09 at 19:48.
BigDaddy_1112 is offline  
Old 13-06-09, 23:04   #57
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: SF - OZN

Ciudat!
Dark Side is offline  
Old 13-06-09, 23:18   #58
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: SF - OZN

Forma gurii e ciudatä avea maxilaru` lipsä ? sau craniul ästa e cu tot cu maxilar ?
NONE is offline  
Old 13-06-09, 23:50   #59
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: SF - OZN

Din cate vad eu lipseste maxilarul inferior. Foarte ciudata este forma gaurilor unde erau ochii.
Dark Side is offline  
Old 14-06-09, 08:36   #60
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SF - OZN

chiar ca este ciudat...insa multe povesti dinastea cu cranii sunt facaturi.....sunt pe zoutube cate vrei ....oricum sunt multe chestii ciudate care nu isi au explicatii
RIcKO is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -