Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-05-09, 13:04   #31
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: SF - OZN

Habar n-am asa este articolul...facut de romani
Dark Side is offline  
Old 24-05-09, 10:55   #32
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: SF - OZN

ft interesant articolul, m-a pus pe ganduri
topser is offline  
Old 24-05-09, 11:00   #33
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: SF - OZN

Quote:
Originally Posted by NONE View Post
Si eu m-am uitat ca bou vre-o 10 min, ca mi-a atras atentia asta
[...] in zona Polului Nord magnetic, o suprafata care nu este acoperita de gheata calotei glaciare, cum ar fi fost normal (vezi foto). [...]
Da ...
Pe acolo ies aia care traiesc sub pamant cu navetele spatiale sa se duca la Mol .
X-Ray-Eyes is offline  
Old 11-06-09, 02:08   #34
raman

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 49
Default Re: SF - OZN

Pozele vorbesc de la sine.
Click image for larger version

Name:	Image0514-2310(TV33).jpg
Views:	350
Size:	58.0 KB
ID:	959089

nu ştiu ce statuetă e, dar oricum e f veche.
Click image for larger version

Name:	Image0515-2354(TV33).jpg
Views:	356
Size:	54.9 KB
ID:	959090

E sculptură pe o catedrală catolică construită în 1100.

Click image for larger version

Name:	Terra intrare in interior pe la poli.jpg
Views:	357
Size:	23.2 KB
ID:	959091
raman is offline  
Old 11-06-09, 03:10   #35
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: SF - OZN

Câte secrete are si Vaticanul ala o grämadä, de s-ar afla alea .....
PS: Dacä tot suntem la Vatican si d-astea, popa de ce are crucea aia desenata pe piept invers ? äla nu e cumva semnul diavolului ? nu cred in biserica deloc i-am zis la un popä in fata ca mi se rupe de biserica lui, i-am pus intrebarea asta si lui, si s-a facut ca ploua
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline  
Old 11-06-09, 11:11   #36
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: SF - OZN

Ultima poza ar trebui sa arate intrarea catre Shamballa?
Oricum eu cred ca e trucata imaginea adica dimensiunea acelei gauri este mult prea mare. E misto faza cu statuia de pe biserica,astronaut!
Eu zic ca omenirea are de ceva vreme legatura cu astfel de fiinte avansate,dar pasnice intr-un anumit fel dar nimeni nu este dispus sa creada ceea ce s-ar putea dovedi peste zeci si zeci de ani adevarat. Eu va spun doar atat: Am vorbit si cu adulti despre acest subiect,OZN,extraterestrii,fantome,fenomene Poltergeist,Fenomenul Tunguska si altele si mi-au spus: "Ia mai citeste baiatule si niste carti si romane adevarate nu numai SF ca dauneaza". Ce sa-i faci un numar mare din populatie nu poate sa admita exsistenta unor astfel de fenomene din cauza invataturii primite. Doar atat spun ca sa nu se simta careva jignit.
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy
Dark Side is offline  
Old 11-06-09, 20:15   #37
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Question Re: SF - OZN

Haide!
Mai da cineva informatii,articole de citit,carti de citit sau documentare de vizionat?
Uite eu va mai pun o tema de gandire si de documentare:
Ce a fost de fapt accidentul de la Roswell???
Chiar au fost extraterestrii???
Chiar exsista acel OZN in Area 51?
Si chiar au fost facute acele autopsii care apar in acel clip alb-negru controversat?

Din pacate nu putem stii sigur ce a vazut acel presupus fermier care a descoperit primul nava facuta muci si cativa humanoizi morti inauntru...
Acel om este mort acum mai mult ca sigur dar nu din cauze naturale.
Poate ca americanii chiar au folosit tehnica de pe acel presupus obiect zburator in dezvoltarea diferitelor aparte de zbor,cum ar fi Stealth. Avem un anumit nene care mai apare pe YouTube pe numele lui Bob Lazar care spune ca el a si lucrat in acea "Zona 51" si ca acolo in niste hangare imense exsista 3,nu 1 OZN pe care se face research in continuu. Nu putem stii sigur daca acel individ chiar a lucrat acolo sau daca doar e vreun nebun ce inca nu a fost legat. Mai mult ca sigur daca el chiar a lucrat acolo si a spus ce a spus in fata camerei despre tehnologiile navelor si cate ceva din modul lor de functionare este si el acum oale si ulcele tot din cauze artificiale. (injectie letala,impuscare,infometare etc.)
Tot ce pot spune este ca se crede ca mai marii lumii (nu bush,putin,medvedev,blair etc.) ci acei conducatori adevarati din umbra au deja legaturi cu fiinte poate nu extraterestre ci intraterestre cum ar fii atlantii,lemurienii sau reptilienii.
Dark Side is offline  
Old 11-06-09, 20:44   #38
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SF - OZN

peste tot vedeti numai conspiratii da nici o dovada clara

cat despre acel film alb negru ....vrajeala
stealth- incearca wikipedia,nu e nimic extraterestru
mihai88 is offline  
Old 11-06-09, 20:53   #39
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: SF - OZN

Quote:
cat despre acel film alb negru ....vrajeala
Total adevarat.
Te uiti putin la cum tine ala bisturiul (sau ce o fi) si vezi ca nu e profi de loc.... Nici macar nu se poate stii ce sau cine era in spatele mastii. Si alte detalii.
Si eu cred ca Stealth-ul este pur uman (ca sa zic asa) dar sunt sigur ca daca in vreo baza americana exsista pe bune ceva extraterestru americanii incearca sa profite de pe urma acelui lucru,de exemplu prin creearea unor noi materiale bio-sintetice adica o combinatie intre ceva natural si ceva human made adica sintetic.
Dark Side is offline  
Old 12-06-09, 20:38   #40
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: SF - OZN

Am auzit si eu o teorie interesanta cum ca extraterestrii ne-au ,, boost'' evolutia cu cateva milioane de an! Au venit, au invatat pe sarmanii maimutoi incuiati si chiar s-au imperecheat cu femelele! Mai era si incidentul din Phoenix, Arizona, cu luminile alea care au planat muuult noaptea deasupra muntilor pentru ca mai apoi sa dispara dupa ei! Cred ca ar fi cel mai interesant incident de la Roswell incoace, vazut si filmat de mii de martori!
Pe National Geographic, era zilnic la ora 7 emisiunea Is it real?, de acolo stiu si asta! Cate lucruri interesante vedeai acolo! Oricum, cum a zis cineva, ar trebui sa fim al dracului de egoisti si increzuti incat sa credem ca suntem singuri in Univers! Extraterestru s-ar putea numi si o simpla bacterie care a aparut si traieste inafara spatiului Terrei, dupa mine! Nu stiu daca e corect, dar ma gandesc eu ca asa ar fi!

Asta nu are legatura cu UFO si extraterestrii, dar se incadreaza in sfera asta de mister si paranormal si as vrea sa vad ce credeti voi! Am vazut pe ZoneReality documentar cu chestia asta! O cabana din America, bantuita de o fantoma care comunica prin fotografii! Adica tipii ii puneau intrebari, faceau o poza oarecare si raspunsul aparea scrijelit in aer cu litere albe! Fantoma era prietenoasa!
Au venit expertii, au verificat atent aparatele, filmele si n-au gasit nimic care sa indice o farsa! Adevarat sau farsa! Oricum despre fantome, demoni, poltergeist, posedari demonice, extraterestrii, rapiri, cercuri in lane etc. se poate discuta ...Propun sa se schimbe numele thread-ului ca sa cuprindem mai multe subiecte din sfera asta interesanta de mister! Sa nu ne limitam doar la extraterestrii!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	phoenix-lights-ufo-sighting[1].jpg
Views:	70
Size:	11.2 KB
ID:	961246  
BigDaddy_1112 is offline  
Old 12-06-09, 21:11   #41
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SF - OZN

salut ...eu am fost in spania si cand eram la munca aveam un radio unde era o emisiune despre chestile astea ...cum ca inca de pe vremea lui Iisus s-au vazut ozn-euri...cautati pe youtube J.J Benitez - Mirlo Rojo ......e tare tipul asta , a facut foarte multe dezvaluiri de ex...ca apollo 15 a fost ultima expeditie pe luna din cauza ca acol s-au gasit ruine ale unor cladiri ...si ca defapt americanii deaia nu mai vor sa mearga pe luna si au incercat sa distruga toate dovezile ca s-a gasit viata pe luna.....e foarte interesant .....mai are si o serie ce carti scoase mi se pare "calul troian" ...primul nr este foarte cutremurator ....dovedind cu versetele din biblie ca au existat contacte intre oameni si extraterestrii inca de pe atunci .....si tot in aceasta carte se pune problema ca Iisus sa fi fost ceva mai mult decat om..in fine ....foarte interesanta chestia asta ....
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 12-06-09, 21:32   #42
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: SF - OZN

Eu nu cred deloc in chestiile astea...daca suntem facuti de extraterestii atunci ne-au cam scapat de sub control, daca sutem facuti de Dumnezeu pacatuim cam des, daca am evoluat din maimuta inca evoluam si mai avem de evoluat )
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline  
Old 12-06-09, 21:38   #43
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SF - OZN

nu stiu man ..eu ziceam doar ca e interesant ca daca esti atent ....pana la urma urmei omul ala are si el dreptate....si are si dovezi..in fine .....eu cred ca totusi exista si alte specii...in universul asta ...cat despre existenta lui D-zeu ...o fi ceva ca doar nu s-au apucat aia de nebuni sa scrie atata despre ceva ce nu ar fi existat...dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????
RIcKO is offline  
Old 12-06-09, 22:05   #44
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SF - OZN

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????
link?
mihai88 is offline  
Old 12-06-09, 22:11   #45
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SF - OZN

https://www.youtube.com/watch?v=8iPIX...eature=related ..... ai search pe youtube in dreapta sus.. incearca sa vezi ca face minuni bafta
RIcKO is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -