Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-10, 22:12   #61
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by valy91 View Post
MDB, crezi ca s-ar urca pe motor? Sau pe bicicleta? Se murdareste Nu se coboara la nivelul nostru...
Da bineinteles ...daca ar fi vorba de bani s-ar baga si in ca*c*t . Eu stau intr-o zona relativ buna la capitolul strazi / drumuri & co , dar cand ies in alte zone zici ca am intrat in zona de razboi ....gropi , canale fara capac ...tot felu de mizerii ...este inadmisibil ca sa imi fac eu masina si motorul praf din cauza unor retardati care nu-s capabili sa dea un ban pe materiale adevarate ...si poate daca aveam strazi acum numai aveam masina in service si motorul stand pe bara ...( exceptand faptul ca a fost iarna ) dar nici vara trecuta nu l-am prea scos ...da pana mea , cumpar un lucru ca este placerea mea si peste ceva timp relatez ca toti banii mei i-am aruncat pe geam , ca se strica aia de la groapa cutare , ca am facut accident din cauza drumului cutare ...si tot asa , si concluzia este una singura ... ca avem muuuultii idiot / prosti / cretini
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 13:35   #62
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Sa vezi ("mai nou") ce e si prin Suceava. Groaznic. Nu cred ca ar mai fi de zis ceva. Centrul orasului e farmat (aici chiar faci offroad), iar celelalte artere de legatura in oras (care, apropos, au fost facute acum un an, maxim doi, cred) sunt si ele cu niste gropi imense. Era intr-o zi sa iau un canal fara capac... Toata romanica noastra e asa..
__________________
Rapin' on...
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 22:14   #63
mau_

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 208
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

[...]

in bucuresti nu se spala strazile ... se UDA doar ... de asa natura incat nu exista nici o utilitate a UDARII strazilor ... aceasta udare in schimb aduce deservicii:

- creste riscul deplasarii in special cu motocicleta si bicicleta - avem zeci de accidente cu vatamare corporala (cele raportate) din aceste cauze in fiecare an, cum bucurestiul este plin de praf impreuna cu apa aruncata pe strada se formeaza o mazga, avem inca multe strazi cu piatra cubica ... acolo pe o astfel de mazga si masinile franeaza mult mai greu nu este zi sa nu fie o tamponare din spate la o astfel de udatura.
- cresc cheltuielile primariile cu sume care nu am reusit sa le desecretizam nici cu solicitari oficiale
- daca mergi cu motocicleta sau bicicleta si nimeresti pe o strada proaspat udata tot ce ai pe tine trebuie sa mearga la spalat si ai foarte mari sanse sa nu se mai curete pentru ca apa aruncata este murdara si impreuna cu praful si grasimile de pe carosabil devine ceva foarte jegos
- vara pe canicula udarea strazilor in plin soare si astfel alternanta de temperatura la nivelul asfaltului cu pana la 20 de grade duce la accentuarea deteriorarii carosabilului (in conditiile in care carosabilul nostru are o compozitie neconforma calitativ)

[...]

Titlul petitiei noastre are legatura cu dorinta noastra nu de a nu se mai curata strazile ... ci de a nu se mai stropi .... stropirea este inutila si aducatoare de prejudicii ... spalarea strazilor in schimb este de dorit ... si avand in vedere traficul nu ar fi rau sa se faca asa cum se face in toata lumea civilizata ... noaptea.

Last edited by Sasha; 11-03-10 at 10:43.
mau_ is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 22:24   #64
levis1

Stage 1
 
levis1's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 21
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

da si eu a-si fi de acord cu spalarea strazilor NOAPTEA,ar fi o metoda mult mai buna pentru evitarea accidentelor
levis1 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 00:17   #65
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

"03-03-10, 23:14 " revino peste cateva luni......
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 07:21   #66
mau_

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 208
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by mihai88 View Post
"03-03-10, 23:14 " revino peste cateva luni......
Petitia inca este sustinuta si actiunea inca continua impotriva stropirii strazilor

Pana una alta datorita crizei Primaria a limitat contractele de udare a strazilor ... speram odata cu cearta intre Basescu si Cezar Preda sa mai apara probleme in paradis si sa avem de castigat noi cei furati si udati de acesti nenorociti
mau_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -