Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-09, 22:02   #46
mau_

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 208
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

multumim PRO-TV

http://stirileprotv.ro/stiri/social/...i-soferii.html

"... exista un contract platit din fonduri publice, adica din banii nostri, ai tuturor. Am incercat sa aflam cat ne costa luna de luna toate aceste operatiuni, insa nicio primarie de sector nu a vrut sa dezvaluie suma..."
mau_ is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 21:34   #47
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by mau_ View Post
multumim PRO-TV

http://stirileprotv.ro/stiri/social/...i-soferii.html

"... exista un contract platit din fonduri publice, adica din banii nostri, ai tuturor. Am incercat sa aflam cat ne costa luna de luna toate aceste operatiuni, insa nicio primarie de sector nu a vrut sa dezvaluie suma..."
ce este mai grav si mai trist, este ca nimic nu pare sa mai miste lucrurile in tara asta, nici macar Mass Media...care este considerata o putere in stat
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 21:55   #48
mau_

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 208
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
ce este mai grav si mai trist, este ca nimic nu pare sa mai miste lucrurile in tara asta, nici macar Mass Media...care este considerata o putere in stat
usor usor si la noi in tara prinde putere ... vezi cazul ritzi

daca reusesc sa aflu sumele exacte cheltuite de primariile de sector anual doar pentru operatiunea asta de scos apa din dambovita care este aruncata pe strazi o sa pot inflama mult mai usor presa si opinia publica ... deocamdata insa nu am reusit sa obtin aceste informatii
mau_ is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 23:08   #49
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Pana la urma nu cred ca se va rezolva nimic, sunt prea bine pusi ca sa fie doborati !!!
off: acu cateva zile, ma apuc sa sterg si eu parbrizu cu fss fass dala....l'am facut frumos si plec, intr'o curba apare dupa colt o masina dasta, da nu cu jet dala pe margine, avea aburi daia ,n'am vazut pana acu la niciunu asa,in fine mi'a facut parbrizu varza, aveam si geamu deschis, a bagat si in masina VARZAA !!! si soferi sunt nesimtiti dai dreaq !!!
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 15:31   #50
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Pana la urma ce se mai aude cu petitia asta ? S-a rezolvat ceva sau nu ?
DTH is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 15:45   #51
mau_

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 208
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Pana la urma ce se mai aude cu petitia asta ? S-a rezolvat ceva sau nu ?
asociatia motociclistilor din romania a promis ca duce la cap procesul

eu ma zbat sa aflu sumele cheltuite de fiecare primarie de sector pt udatul strazilor pentru a sensibiliza presa fata de aceasta problema ... deocamdata nici o primarie nu a raspuns solicitarilor

Last edited by mau_; 18-08-09 at 15:55.
mau_ is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 15:48   #52
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by mau_ View Post
asociatila motociclistilor din romania a promis ca duce la cap procesul

eu ma zbat sa aflu sumele cheltuite de fiecare primarie de sector pt udatul strazilor pentru a sensibiliza presa fata de aceasta problema ... deocamdata nici o primarie nu a raspuns solicitarilor

Pei normal , in porcariile astea investesc putin de ce ar face ceva ...ca sa nu le mai stea buzunarele groase ? E logic ca nu vor sa faca nimic ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 23:22   #53
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Pei normal , in porcariile astea investesc putin de ce ar face ceva ...ca sa nu le mai stea buzunarele groase ? E logic ca nu vor sa faca nimic ...
pai nu...tocmai asta este...ca ei platesc bani grei pentru "spalarea strazilor"...si astia de la Salubritate trag apa din Dambovita...asta este ideea...platesc bani grei si produc mari pagube.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 23:18   #54
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Ok am inteles , bun atunci daca platesc bani grei pentru asa zisa "spalare" unde este spalarea ? ca aia care cica " o fac " nu se poate numii spalare

S-a mai rezolvat ceva sau tot asteptam ...?!
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 20:36   #55
mau_

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 208
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Ok am inteles , bun atunci daca platesc bani grei pentru asa zisa "spalare" unde este spalarea ? ca aia care cica " o fac " nu se poate numii spalare

S-a mai rezolvat ceva sau tot asteptam ...?!
in afara de emisiunile TV si promisiunea ca procesul va fi dus la cap de asociatia motociclistilor nu am inca un rezultat palpabil.

am inteles insa de la primariile locale ca fortati de criza au limitat orarul stropirii strazilor dar imi vine sa cred ca incercau sa scape de mine de pe capul lor

sunt deschis la orice alte idei in afara de aceasta petitie pentru a progresa in demersul nostru

PS - pe cat posibil ideile in afara legii nu se discuta pe acest topic

http://www.petitieonline.ro/petitie/...p69143048.html
mau_ is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 21:00   #56
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by mau_ View Post
in afara de emisiunile TV si promisiunea ca procesul va fi dus la cap de asociatia motociclistilor nu am inca un rezultat palpabil.

am inteles insa de la primariile locale ca fortati de criza au limitat orarul stropirii strazilor dar imi vine sa cred ca incercau sa scape de mine de pe capul lor

sunt deschis la orice alte idei in afara de aceasta petitie pentru a progresa in demersul nostru

PS - pe cat posibil ideile in afara legii nu se discuta pe acest topic

http://www.petitieonline.ro/petitie/...p69143048.html

Sa speram totusi ca va veni vremea buna cand vom avea si noi parte de ceva "tehnologie" sa zic asa ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 21:12   #57
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

inca nimic cu procesul si petitia?
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 21:23   #58
mau_

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 208
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Dupa aproape un an de la demararea petitiei imi fac mea culpa si recunosc nu am reusit decat aducerea in discutie a propblemei in mass media (2 emisiuni TV si 4 articole in ziare centrale) + demararea procedurilor de proces de catre Asociatia Motociclistilor din Romania (fara o finalizare in instanta)

Incerc sa mentin in limite legale opinia celor dintre noi care doresc sa treaca la masuri mai drastice, boicotarea firmelor care uda strazile, blocarea garajelor, vandalizarea cisternelor si blocarea statiilor de aprovizionare cu apa din dambovita/lacuri

Mai repede cred ca vom trece la mitingul propus anul trecut: in fata locuintei primarului general Oprescu: unde sa venim cu multa apa jegoasa din lacuri sa udam bine strada si sa il rugam pe dl primar sa mearga la servici cu o bicicleta sau in spate la unul dintre motociclisti (cu cat mai multa presa la fata locului)
mau_ is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 21:37   #59
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

Quote:
Originally Posted by mau_ View Post

Mai repede cred ca vom trece la mitingul propus anul trecut: in fata locuintei primarului general Oprescu: unde sa venim cu multa apa jegoasa din lacuri sa udam bine strada si sa il rugam pe dl primar sa mearga la servici cu o bicicleta sau in spate la unul dintre motociclisti (cu cat mai multa presa la fata locului)
O idee foarte buna sincera sa fiu , sa vada si el cum e , sa vada si el cat de greu ne este unora cand ne urcam pe motoare ...sa simta si el cat de greu redresezi un motor dupa ce ai trecut printr-o portiune jegoasa imputita si plina de mazga ....sa vada si el...dar oricum , il doare in cur ( pe romaneste ) ca pe multi altii ...nu le pasa ...ca ei nu pun in aplicare pasiunile si sporturile astea ...degeaba ne zbatem dar macar merita incercat.. sa nu zicem ca domne NU am incercat ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 22:04   #60
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Petitie pentru spalarea strazilor din Bucuresti nu stropire

MDB, crezi ca s-ar urca pe motor? Sau pe bicicleta? Se murdareste Nu se coboara la nivelul nostru...
valy91 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -