Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-09, 22:19   #1
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Īntāmplări cu Poliţia romānă !

Incredibil!!! Asa ceva doar in Romania!!! Azi un cetatean din Targoviste a facut poza la 2 masini ale politiei care stationau in statia de autobuz. (interzis). Pentru pozele realizate cetateanul a fost retinut, dus la sectie si intocmit dosar penal!!! Acum politia face demersuri pentru inchiderea lui in puscarie!!! Dati pe realitatea si mesajul mai departe ca asa ceva NU SE POATE!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bGVLzxj1hk4


RUSINE POLITIA ROMANA!!! RUSINE!!!

Last edited by morpheusmaster; 12-02-09 at 22:22.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 22:30   #2
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

RUSINE POLITIA ROMANA! DACA AVETI RESPONSABILITATEA DE POLITISTI , AR TREBUIE SA AVETI SI RESPONSABILITATEA DE A RECUNOASTE FAPTELE , NU SA ARESTATI UN CETATEAN NEVINOVAT !!! SPER SA SE FACA DREPTATE SI VINOVATII SA PLATEASCA !!!
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 22:36   #3
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

mda... urat ce se intampla...mai nou fiecare isi face dreptatea in felul lui si cum ii convine mai mult \
bine, nu mai vorbim de cei care fac abuz de functia pe care o detin..
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 22:39   #4
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

si eu am patit-o acum un an....aveam un jaf de telefon si am vrut sa fac o poza la masina de gabori...m-au vazut si au dat cu spatele sa vina spre mine. dar am fugit...si nu m-au prins.......aveti grija....
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 22:39   #5
tonino22

Stage 3
 
tonino22's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 111
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

niste magari cu 2 clase...se mai mira de ce rade lumea de ei... sa fie dati afara din politie cei 2 AGENTI DE POLITIE AFLATI IN MISIUNEA lu peste...pacat ca o sa dispara destul de repede filmuletu de pe youtube...ca toate celalte legate de politie
tonino22 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 22:39   #6
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

Si daca urmariti filmuletul cu atentie o sa observati ca Enis organul NU POARTA CENTURA!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 22:54   #7
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Si daca urmariti filmuletul cu atentie o sa observati ca Enis organul NU POARTA CENTURA!!!
cica organul trebuie sa stea liber.... nu e obligat sa stea legat de centura... asa se zvoneste... ca el e organu...
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 23:00   #8
Highman

Stage 5
 
Highman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 386
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

ai ma de ce se poarta discutia asta...nu isi are rostu...toti stim ca cel mai rau il injuri pe unu daca ii zici ca e "CA UN POLITIST"...
nu exista nimik sa ma mai mire la politia romana
__________________
----------------------------------------------
>>CLUB ROVER-MG<<
ROVER 200 cu inima turbo benzina de "Tomcat" ...
ROVER 75 cdti....zi de zi.....
Highman is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 23:01   #9
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

Quote:
Originally Posted by TZN 85 BUB View Post
cica organul trebuie sa stea liber.... nu e obligat sa stea legat de centura... asa se zvoneste... ca el e organu...
Ai dreptate , organul de politie nu e nevoit sa poarte centura de siguranta , dar e NEVOIT sa parcheze regulamentar daca nu e in misiune , si cand un echipaj de politie se afla in misiune automat trebuie sa aiba girofarele aprinse , chiar daca stationeaza si nu e nimeni in masina , nu cum declara el ca se afla in misiune , degeaba , daca nu avea girofarele aprinse se considera ca nu erau in misiune.
Baiatu' ala care a fost retinut si condus la sectia de politie, daca se tine tare , are 2 optiuni , ori scoate o gramada de bani de pe ei , ori ii da in judecata si le zboara gradele.
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 23:01   #10
tuner

Stage 5
 
tuner's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Nissan]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

treaba asta a fo si la tv sau doar pe youtube ?

daca nu sa dam niste mailuri la televiziune
tuner is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 23:03   #11
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

Cica a fost la REALITATEA ... mi se pare ca si pe alte posturi ... nu stiu sigur .. intrebati si voi pe babaci .. ca ei stau mai mult la tv.
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 23:11   #12
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

atat timp cat nu se aflau in misiune aveau acelasi drepturi si obligati ca orice alt participant la trafic...deci rezulta abuz de functie ceea ce normal se pedepseste numai sa aiba cine se sesiza...deci numai incompetenti avem in toata politia rutiera daca nu s-a sesizat nimeni
dar oricum faze din astea sunt la ordinea zilei si cetateanu care a primit dosar penal ar trebui sa-i dea in judecata politia romana pt ca i s-a ingradit un drept al sau si sa ceara o frumusica suma
AUZI CINE A MAI POMENIT SA TE ARESTEZE POLITIA PT O SIMPLA POZA CARE O FACUSE DIN SIMT CIVIC
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 23:25   #13
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

Domnii politisti erau in misiune, stateau la panda sa vada cine nu acorda prioritate la o trecere din apropiere!
Dar, nu aveau voie sa faca asa ceva! este abuz de putere!

Si eu am trecut prin ceva similar, am parcat IN FATA CASEI MELE , unde ( nu stiu cine, nu stiu cand ) , a pus un semn cum ca ar fi statie, DAR NU E NICI O STATIE ACOLO!! nu am vazut niciodata sa opreasca autobuz si niciodata nu s-a oprit un autobuz acolo pentru ca nu exista STATIA !! . Desigur, m-au amendat de 2 ori ! . Odata cand eram chiar in fata casei, si odata cand eram la 30 de metri ! ( masurati ulterior ) . Multi politisti din Targoviste se cred serifi. Nu e niciunul !

Pot confirma ca 80% din ei sunt baieti cuminti si de treaba , si nu se leaga de tine chiar daca gresesti grav! Dar mai sunt si specimene de copii ratati care abia au ajuns in politie si se cred mari si tari , insa ii rezolv eu incetul cu incetul .

Take care.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 23:29   #14
Im2good4U

Stage 3
 
Im2good4U's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 137
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

a fost pe Realitatea.. mi`am adus aminte cand am vazut filmuletul..
da` nu stiam despre ce e vorba.. acum am realizat..
Im2good4U is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 00:20   #15
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: NU POZA MASINA POLITIEI!!!

A aparut si la stirile ProTv...a aparut si pe realitatea a aparut peste tot maine cred ca o sa apara si in ziare...iar in seara asta la Realitatea, capitanul pe Targoviste sustinea sus si tare ca, colegul lui a procedat corect. Martorii politistilor erau 2 la care tocmai le suspedasera carnetele (*pe sistemul tii cu mine iti dau carnetul acum si te am ca martor...)...iar in emisiune au sunat 2 adevarati martori care tineau cu fotograful!!! Si inca ceva: Bai porcilor, voi cand ne prindeti in trafic ca gresim minor AVEM BUNUL SIMT si recunoastem greseala si ne cerem scuze caci capul plecat sabia nu taie dar VOI nici atata demnitate nu aveti!!! O tineti sus si tare ca omul ala e vinovat...ca ce??? ce e vinovat???

Cum au spus si altii la televizor, din SIMT CIVIC (ca doar asa o sa putem schimba)...de acum cand vedem masina politiei stationata, politisti langa ea (il legalitate sau nu)...haideti sa ii fotografiem!!!! EU CAND AM SA VAD POLITiA AM SA II FAC FOTOGRAFIE!!! E posibil sa fiu inchis pe viata...dar totusi ma risc...cine stie...RoMANIA E TARA TUTUROR POSIBILITATILOR!!!


Un alt caz a fost semnalat in seara asta: 1 participant la trafic a sesizat in cluj cum 2 tiruri se intreceau (1 pe sens/celalalt pe contrasens)...a notat numerele si la intrarea in oras a depasit linia continua ca sa parcheze langa 1 echipaj sa sesizeze evenimentul. Cap de creta nu la ascultat si a inceput sa ii scrie lui amenda...intre timp tirurile au trecut de ei si undeva mai incolo au facut accident. Colegii prostului nu au semnat iar in fata judecatorului, logic...a castigat civilul.

SAU POATE NU IL STITI PE NEA CAISA ASTA CARE OPRESTE O MASINA SUINDUSE PE CAPOTA EI: https://www.youtube.com/watch?v=PWKCBt6iqMA

Datorita cretinatatii politistului de a se sui pe capota, acum inculpatul este acuzat si de tentativa de omor. (normal era sa scoata pistolul si sa someze, foc in aer...apoi sa traga)

E posibil si eu pentru aceste posturi sa fiu trecut pe o lista neagra si ulterior arestat pentru ca nu am salutat organul pe tonul corect sau pentru ca am oprit organul din "misiune" sa ii sesizez o neregula in trafic.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -