Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-08, 18:45   #1
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Fiat Punto 5 Usi [Piese, discutii, tuning, etc]

Ami deschis acest thread pentru toti detinatorii (frustrati sau nu) a Puntourilor cu 5 usi care sunt in cautare de piese tuning, informatii, noutati.

M-am gandit sa o folosim drept loc de adunare a informatiilor pentru aceste masini. Acesta ar consta din poze cu piese pentru Punto (preferabil ce sunt pentru 5 usi) idei de tuning pentru aceste masini, poze cu puntouri tunate (de asemenea preferabil 5 usi), idei de viitor si proiecte proprii, chiar si virtual tuninguri.

In ansamblu o mica "lume"/chat a puntourilor cu 5 usi unde discutam idei, sau chiar incercam sa la materializam cu virtual tuning sau realitate.
Eu personal ma ofer pentru ajutor cu poze virtuale daca cineva are nevoie. Sper cu timpul sa formam o comunitate unde ne ajutam reciproc.

Sper sa ne ajute si vre-un moderator cu modificari la acest post, fiind sigur ca am mai uitat lucruri

Incep eu prin a posta nishte poze cu spoiler spate si stopuri pentru 5 usi sa va dau o idee.


Dupa cunostintele mele acesta este singurul spoiler spate pt. masina (care arata varza dupa parerea mea).... si stopuri

Siteuri ce am gasit eu pt punto mai interesante si ce am retzinut:
http://www.stxstyling.co.uk/StxStyling/Cars/Fiat.php
http://www.essexracing.com/index.php?cPath=21
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	001270.jpg
Views:	137
Size:	36.8 KB
ID:	558951   Click image for larger version

Name:	001271.jpg
Views:	134
Size:	39.8 KB
ID:	558952   Click image for larger version

Name:	001272.jpg
Views:	125
Size:	37.4 KB
ID:	558953  

Click image for larger version

Name:	fiat_punto_00_.jpg
Views:	112
Size:	16.0 KB
ID:	558954  
__________________





Last edited by vlad_VSV; 09-06-08 at 21:02. Reason: compactare
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 21:57   #2
kaky

Stage 4
 
kaky's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 172
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

maaama ce pocitanie cu spoilerele alea
intradevar pe fata merg orice spoilere de pe varianta cu 2 usi, pe spate...pauza
kaky is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 22:03   #3
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

discriminare totala fatza de ficatzelu cu 5 usi,

ia venitzi cu ceva idei ce i-ar sta bine, culor, detalii, jante etc

io am o idee, o voi face in photoshop si o pun curand
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 22:37   #4
baubaupascani

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 25
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

imi place capota aceea neagra e superba. In desenele acestea cred ca e cam fortat acest punto trebuie sa fie mai finut se vede mai bine
baubaupascani is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 23:45   #5
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

da ma,meri la un atelier care se ocupa cu tuning si fibra,iti cauti o fusta spate calumea,care sa potriveasca la liniile masinii si o adaptezi pe bara veche,si ai rezolvat problema
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 13:38   #6
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

Quote:
Originally Posted by vlad_VSV View Post
da ma,meri la un atelier care se ocupa cu tuning si fibra,iti cauti o fusta spate calumea,care sa potriveasca la liniile masinii si o adaptezi pe bara veche,si ai rezolvat problema
mah nenea moderator nu de mine vb... noi aici adunam informatzii despre punto 5 usi
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 15:04   #7
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

ma ce rau esti , pai v-am dat o solutie , repede imi sari in cap :P
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 13:19   #8
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

A ... zic io .... jenti borbet ... pe spate late iar pe fata mai mici ... lasata de suspensii numa de fata ... praguri ... neagra cu folii .... si 2 tobe ... de alea indoite in sus ... de alea dreptunghiulare ...
Spoiler pe fata de sport si pe spate stock.
Eu zic ca ar rupe targu`
__________________
Tuning nu inseamna brad de craciun, insa nici o masina
stoc cu folii.
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 13:38   #9
LucianF

Stage 5
 
LucianF's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 801
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

Poate va puteti inspira de aici:https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=55763.Atat am putut eu sa scot pana la ora asta din Punto 5 usi.
LucianF is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 15:02   #10
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

mai bine ne-ai putea spune tu ce inbunatatziri ai facut, ce tzi-a placut pana la urma si ce nu s-a meritat, de asemenea mai zi-ne daca vrei in ce ordine e mai bine de inceput etc,... daca crezi ca ar fi o ordine
(asa un insider's view)
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-08, 17:32   #11
LucianF

Stage 5
 
LucianF's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 801
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Chat]-->FiaT PuNt0 5 UsI [Piese, discutii, tuning, noutati,show&shine]

Pai hai sa incepem cu inceputul:Am plecat de la zicala dupa care ne ghidam cu toti "Hai sa schimb si eu volanul,schimbatorul,pedalierul,frana de mana,covorase cu placi metalice toate de la MOMO"si am ajuns la "Ce ar fi daca schimb si jantele MOMO pun amortizoare si arcuri sport reglabile,pun un eleron si praguri,vopsesc totul in culoarea masini" si am spus gata.Dar nu a fost asa.Am continuat cu inlocuirea consolei de mijloc din masina,ceasuri pe stalp,si ceva muzica cu DVD cu tot.Si ce crezi ca totul se va opri aici?Niciodata nu va exista un inceput si un sfarsit.Totul depinde de imaginatia fiecaruia.Asa ca bafta tuturor care vor sa faca ceva in materie de tuning auto.Iar daca cineva are nevoie de ajutor cu un sfat sau ceva idei va stau la dispozitie.
LucianF is offline   Reply With Quote
Old 17-08-08, 15:55   #12
torque83pit

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default Re: [CHAT]-->Fiat Punto 5 Usi [Piese, discutii, tuning, noutati, show&shine]

Am nevoie de ajutor!K ce pot akoperi zgirieturile de pe bara!Este neagra nevopsita!S-a gasit sa mi-o zgirie k smirgherul un destept!
torque83pit is offline   Reply With Quote
Old 11-10-09, 10:12   #13
manga75

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 42
Default Re: [CHAT]-->Fiat Punto 5 Usi [Piese, discutii, tuning, noutati, show&shine]

buna dintre voi este cineva din Iasi de îngrijire ar putea sa se intereseze de un tuning la un punto 1 2 55 cam ciit ar ajunge?
manga75 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-09, 18:29   #14
baubaupascani

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 25
Default Re: [CHAT]-->Fiat Punto 5 Usi [Piese, discutii, tuning, noutati, show&shine]

salutari! din Pascani Iasi sunt si vad ca la noi tot apar auto "punto" dar numai mosnegi nimeni care sa se joace cu ele
baubaupascani is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 16:03   #15
manga75

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 42
Default Re: [CHAT]-->Fiat Punto 5 Usi [Piese, discutii, tuning, noutati, show&shine]

Quote:
Originally Posted by baubaupascani View Post
salutari! din Pascani Iasi sunt si vad ca la noi tot apar auto "punto" dar numai mosnegi nimeni care sa se joace cu ele
buna.eu nu sint in oras vin si stau foarte putin cu serviciul care l am e naspa tare .ai putea sa te interesez tu in iasi de asa ceva de un tuning
si iti ramin dator mersi mult
manga75 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -