Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-08, 13:01   #1
qatalinu

Stage 2
 
qatalinu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 55
Default Anvelope incorecte ...RAR VINOVAT !!!!!!

va salut pe toti ...
acum cateva saptamani am intampinat o problema foarte aiurea ...mi-am cumparat masina acum o luna si ceva ..din resita,fusese inmatriculata de cateva zile ,de atunci am observat si chiar proprietarul mi-a spus ca a fost o greseala la rar cu inregistrarea cauciucurilor,adica masina este un fiat punto sporting din 2004 si anvelopele standard cu care vine sunt 185/55/15 iar la rar in romania ei au pus 165/70/14...anvelope care in cartea masini fiat punto sunt puse doar pe modele cu motor mai mic si fara servo
cand m-am dus la rar sa inmatriculkez pe numele meu i-am rugat sa remedieze greseala celor de la resita si sa imi puna anvelopele corecte ...aici am intampinat prostia umana ...nu au vrut sub nici o forma cu toate ca au acceptat ca masina nu vine cu asa roti din fabrica...m-au trimis sa dau RAR-UL din resita in judecata ...la intrebarea ...daca ma prinde politia eu ce fac? au spus ..."spaga ta" ironic ..
ce ma sfatuiti pe maisna am anvelope 185 iar in carte 165...politaiul care ma va oprii nu il va interesa ca maisna mea vine din fabrica cu anvelope 185 si nu mai mici
astept raspunsuri si parreri..
imi cer scuze p[t greselile gramaticale si de dactilografiere ...am scris in graba
qatalinu is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 16:20   #2
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: anvelope incorecte ...RAR VINOVAT !!!!!!

A ... nici a mele nu is omologate ...
De curand am fost oprit de un organ al politiei ... si noroc ca a fost intelegator si m-a lasat in pace ...
I-am explicat ca is in proces de omologare bla bla si sa ma scuze si a fost bine ...
__________________
Tuning nu inseamna brad de craciun, insa nici o masina
stoc cu folii.
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 22:47   #3
qatalinu

Stage 2
 
qatalinu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 55
Default Re: anvelope incorecte ...RAR VINOVAT !!!!!!

Quote:
Originally Posted by Erros20 View Post
A ... nici a mele nu is omologate ...
De curand am fost oprit de un organ al politiei ... si noroc ca a fost intelegator si m-a lasat in pace ...
I-am explicat ca is in proces de omologare bla bla si sa ma scuze si a fost bine ...
cred ca i-au placut si lui deaia te-a lasat in pace:d...
chestia este ca nu vreau sa am nimic ilegal pe masina ca atunci cand ma apresc politisti spagari sa nu ma "faca"
qatalinu is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 20:37   #4
MariusPiticu

Stage 4
 
MariusPiticu's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 209
Default Re: anvelope incorecte ...RAR VINOVAT !!!!!!

nu stiu de voi..ca cica nu e corect trecut in talon anvelopele...
nush eu ce sa mai zic..am 195/50/15 si am in talon si in cartea masinii trecute numai pe 13 si 14 + ca am si ceva neoane..pana acuma nu ma oprit nici o patrula...in schimb toate se uitau dupa masina cand treceam pe langa ele(banuiesc ca se uitau la neoane)
MariusPiticu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -