Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-10, 17:27   #181
w0rmblaster

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 65
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

dau instalatie gpl Marini, originala italia, butelia de 86 litri, plaman de 98kw. folosita pe o croma motor 2.0. ieftinake. si jenti borbet pe 15 cu cauciucuri fulda+ faruri cu lupa si angel eyes pt croma1. preturi de criza. batranica nu mai merge.
w0rmblaster is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 17:58   #182
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Salut, poze cu jantele ai? ..id ..pret ...merci
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 12:59   #183
w0rmblaster

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 65
Default Re: CLUB Fiat CROMA

de vanzare fiat croma 1986, motor 2.0 cht ( trebuie segmentat) imatriculat constanta, 250 euro ultimul pret!, aer conditionat, servo, etc. bari abarth din babrica, faruri cu lupe scurta+lunga,
w0rmblaster is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 13:25   #184
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA

Eu acum 2 saptamani am dus-o la fier vechi pe gratis. Doar ca sa numai platesc impozit la ea. A fost grea despartirea, dar musai. Succes la vanzare
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 17:11   #185
w0rmblaster

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 65
Default Re: CLUB Fiat CROMA

Quote:
Originally Posted by RobertGadau View Post
Eu acum 2 saptamani am dus-o la fier vechi pe gratis. Doar ca sa numai platesc impozit la ea. A fost grea despartirea, dar musai. Succes la vanzare
si kt ai luat frate pe ea? ai duso intreaga? ms la fel.
w0rmblaster is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 19:55   #186
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA

Quote:
Originally Posted by w0rmblaster View Post
si kt ai luat frate pe ea? ai duso intreaga? ms la fel.
am oprit farurile si rotile ... n-am luat nimic frate ..am zis ca am dus-o degeaba ..adica 0 lei.
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 22:56   #187
mario777

Stage 1
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 11
Default caseta fiat croma

salutare,caut o caseta buna de fiat croma 1993,etc,la un pret rezonabil,carlig remorcare,2macarale electr.spate...ambreiaj compresor.....l-am pierdut(asta e de pe benzinar 1993 2500cmc v6,merge si de pe alfa 164)....
mario777 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 11:58   #188
w0rmblaster

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 65
Default Re: CLUB Fiat CROMA

de vanzare electromotor cu reductor, carburator 2.0 cht ca nou, in perfecta stare, + soclu+valva aer conditionat, faruri cu lupa, jenti aliaj borbet 15+ cauciucuri aproape noi.
w0rmblaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 18:47   #189
marius_cosma

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 5
Default Re: ce ziceti? de croma?

am bagat aditiv pentru moto oare este bine sau nu masina mea esti un croma din 93 101cw se poate sa manance ulei
am 140300 de km poti sa imi spui tu ceva?
marius_cosma is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 19:01   #190
marius_cosma

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 5
Default Re: ce ziceti? de croma?

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
nu credeam ca mai intalnesc posesori sau pasionati de fiat croma....eu detin un fiat croma fabricatie 88,il am de la tatal meu(al doilea propietar in acte,o are din 1995)....este de fabrica 2 litri 8 valve turbo de 178 de cai (sunt 2 tipuri de motor turbo pe croma unul de 152 si unul de 17...ce sa va spun....daca doriti piese, sfaturi va stau la dispozitie....am desfacut 3 croma si 2 lancia thema...deci sunt piese....va salut si numai bine
nu stiu daca am facut bine sau nu ?am pus aditiv in ulei ca parca il pierdeam sau imi cosuma dupa spusele unui mecanic oare ce face aditivul pt. motor imi poti spune tu?
marius_cosma is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 17:55   #191
marius_cosma

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 5
Default Re: ce ziceti? de croma?

si eu am croma din 93 101 kv si eu am bagat aditiv pentru motot ca imi consuma ulei si nu stiu de ce daca ai gasit un raspuns sa imi zici si mie ca ma intereseaza . sa sti ca adititivul nu a facut nimic lam bagat degeaba
marius_cosma is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 08:31   #192
the old man

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by COSTELIFTIME View Post
AM TREI SETURI DE ETRIERE CA AM DEZMEMBRAT 4 CROME, AM ORICE PIESA VREI POT SA LE TRIMIT PRIN FAN CURIER. PRETUL ESTE AL CUMPARATORULUI, SPUNE CAT VREI SA DAI PE EL SI REZOLVAM

am nevoie de amortizoare fata croma ( in gropile astea din Iasi.....formate prin gratia domnului primar de rahat Nechita...mi-am rupt un amortizor pe fata si le-as schimba pe amandoua) ..... pls help
the old man is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 12:25   #193
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: CLUB Fiat CROMA

Un 2.0 ceva mai uzat si mai ieftin nu are nimeni ?
denver is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 22:19   #194
antonio.carsa

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1
Default Re: CLUB Fiat CROMA

salut. am si eu un fiat croma 2.4TD din `87 pe care il scot la vanzare. masina are multe dotari (climatronic, piele neagra, volan sport MOMO din piele cusut cu ata rosie reglabil in lungime si inaltime, scaune reglabile, bord electronic, gemuri el. fata, inchidere centralizata din fabrica, stop frana la luneta, carlig remorcare din fabrica, cotiere fata-spate, jante aliaj spitate pe 14, iluminare in usi(stil limuzina)). Motorul e de 101 cai, are filtrele schimbate de aproximativ 1500km, am bagat in ea doar ulei de firma nu de alea romanesti, pompa de apa e noua, are maxim 1000km, pompa de amorsaj e noua, distributia are cam 5000km, intercoolerul e intr-o stare foarte buna. toata injectia este BOSH, am si 2 injectoare de rezerva, consumabilele schimbate(bucsi,rotule, rulmenti, placute frana, telescoapa spate SACHS), caseta de directie schimbata. Turbosuflanta este GARRETT. Cutia de viteze(intra usor in viteze, nu are joc manerul, nu huruie) si kitul de ambreiaj sunt in stare foarte buna.mOTORUL ARE aproximativ 250000km reali. Masina se dezmembraza sau se vinde integral. PROBLEME CU CAROSERIA! ARE PRAGURILE COAPTE SI PASAJELE DE PE SPATE! ARE INTERIOR DE ALFA 164 IN TOTALITATE!
antonio.carsa is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 20:35   #195
marius_cosma

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 5
Default Re: ce ziceti? de croma?

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
ti-am spus mai sus ca am o gramada de piese de croma....ORICE doresti!......doar contacteaza-ma sau lasa aici o modalitate de contact si te contactez eu!
cine are piese de fiat croma sa ma contacteze pe mess marius_cosma@yahoo.com
marius_cosma is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -