Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-09, 09:29   #166
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by mario777 View Post
da...planetarele sunt la fel..pe benzinar sunt cu abs iar pe diesel de 2000 simple...cele cu abs sunt mai mari in diametrul la partea ce intra in butuc,in roata...motorul l-am dat jos si nu am mai apucat sa il filmez cu sunet....are un sunet apartenu ma asteptam la atata electronica...cum pot schimba cablu acceleratie la ambele variante???ceva sfaturi la partea electrica???vreau sa iau de pe diesel doar cablurile ce au legatura cu motorul.....are calculator motor,ecu,ceva de genu croma diesel 2000 din 1989???inca nu am apucat sa desfac electricul....

Salut, mai ai motorul?!
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 19:05   #167
w0rmblaster

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 65
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by mario777 View Post
vand motor fiat croma 2500 cmc,v6,160 cp,cu tot cu cutie,cateva sute de euro,e in stare f.buna,necesita bujii noi deoarece nu lucreaza 1,2 pistoane,fac recarosare,vreau sa pun un diesel 2000tdi deoarece am 2 crome,imi spune cineva ce trebuie luat in vedere la schimbat un motor benzinar cu un diesel???ce trebuie avut grija,etc????multumesc
sal mai ai motorul de vanzare? cat vrei pe el? ms.
w0rmblaster is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 21:20   #168
mario777

Stage 1
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 11
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

sal.nu mai am motorul,am omologat totul,sunt foarte multumit de masina....ce imi face figuri e releul de semnalizare,merge si apoi se opreste...stiti careva care este???
mario777 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-09, 23:12   #169
w0rmblaster

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 65
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

cumpar instalatie electrica pt motor 2000cmc injectie ( cu calculatoare) 140 cp.
w0rmblaster is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 02:36   #170
Raulinio90

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Am si eu o intrebare intrebatoare....se potriveste chiuloasa de pe un motor de fiat croma din 1988 pe un motor de fiat croma din 1996..... 2500cmc????

multumesc mult!

aaa..si dak vreti sa stiti cum se comporta fiat croma la impact frontal la 130km/h intrati pe raul_grasuxxl si am sa va dau poze si mai multe detalii....daca am supravietuit inseamna k se comporta foarte bine:P
Raulinio90 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 14:48   #171
COSTELIFTIME

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by mario777 View Post
o sa urmeze si omologarea....am etriere de 1988 ,merg super....nu stiu cat sa cer....sub jumate fata de magazin...40%????zi un pret ca sigur te-ai interesat...s-ar putea sa fie contacte imperfecte la bord,becuri am pus bune de proba....ce mai face figuri ar fi centralul...inchid si apoi se deschide singur....nu pot inchide din central
ITI DAU EU CE PIESA VREI. EU CAUT O BARA FATA CROMA 2 CINE ARE ASA CEVA ROG CONTACT LA 0763607748
COSTELIFTIME is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 14:49   #172
COSTELIFTIME

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

CAUT BARA FATA FIAT CROMA 2 AN FAB.1994 URGENT TEL. 0763607748
COSTELIFTIME is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 17:19   #173
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Eu caut un etrier stanga spate in stare buna ca al meu s-a blocat. Vand telescoapte fata si spate BILSTEIN pe gaz + Kit Protectie ..au fost montate si nu am mai circulat cu masina de atunci. Sunt impecabile, au costat 1300 lei. Planetarele au capetele noi, au costat 500 lei ambele. Am faruri impecabile, kit bi-xenon, 3 seturi de triple ..doua cu galben la semnalizare si un set cu semnalizarile alb-mat.Interiorul este impecabil(maron). Jante Borbet A (Abarth) 15" roluite, sablate, vopsite, lacuite. astept oferte daca intereseaza pe cineva. Am masina completa, inmatriculata, functionala, dar motorul de pe ea nu l-am omologat si mi-e mai simplu sa o dezmembrez decat sa o fac pentru vanzare, mai ales ca nu se mai cauta.
__________________
'06 FIAT Croma Emotion 1.9 JTD 150cp
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:00   #174
COSTELIFTIME

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by RobertGadau View Post
Eu caut un etrier stanga spate in stare buna ca al meu s-a blocat. Vand telescoapte fata si spate BILSTEIN pe gaz + Kit Protectie ..au fost montate si nu am mai circulat cu masina de atunci. Sunt impecabile, au costat 1300 lei. Planetarele au capetele noi, au costat 500 lei ambele. Am faruri impecabile, kit bi-xenon, 3 seturi de triple ..doua cu galben la semnalizare si un set cu semnalizarile alb-mat.Interiorul este impecabil(maron). Jante Borbet A (Abarth) 15" roluite, sablate, vopsite, lacuite. astept oferte daca intereseaza pe cineva. Am masina completa, inmatriculata, functionala, dar motorul de pe ea nu l-am omologat si mi-e mai simplu sa o dezmembrez decat sa o fac pentru vanzare, mai ales ca nu se mai cauta.
SPUNE CUM VREI SA-TI TRIMIT ETRIERUL. DE UNDE ESTI TU? DACA AI BARA FATA CARE O CAUT EU DISCUTAM
COSTELIFTIME is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:07   #175
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by COSTELIFTIME View Post
SPUNE CUM VREI SA-TI TRIMIT ETRIERUL. DE UNDE ESTI TU? DACA AI BARA FATA CARE O CAUT EU DISCUTAM

Imi pare rau, dar nu am bara si eu o am sparta ca a suferit doua accidente si am tot carpit-o. E bun etrierul? Cat vrei pe el?
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:21   #176
COSTELIFTIME

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by RobertGadau View Post
Imi pare rau, dar nu am bara si eu o am sparta ca a suferit doua accidente si am tot carpit-o. E bun etrierul? Cat vrei pe el?
AM TREI SETURI DE ETRIERE CA AM DEZMEMBRAT 4 CROME, AM ORICE PIESA VREI POT SA LE TRIMIT PRIN FAN CURIER. PRETUL ESTE AL CUMPARATORULUI, SPUNE CAT VREI SA DAI PE EL SI REZOLVAM
COSTELIFTIME is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 19:09   #177
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by COSTELIFTIME View Post
AM TREI SETURI DE ETRIERE CA AM DEZMEMBRAT 4 CROME, AM ORICE PIESA VREI POT SA LE TRIMIT PRIN FAN CURIER. PRETUL ESTE AL CUMPARATORULUI, SPUNE CAT VREI SA DAI PE EL SI REZOLVAM
Imi trebuie si un set de balamale de la capota, iar etrierul sa fie cel din spate pe partea soferului... ma gandesc daca imi mai trebuie ceva si revin
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 19:44   #178
COSTELIFTIME

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Quote:
Originally Posted by RobertGadau View Post
Imi trebuie si un set de balamale de la capota, iar etrierul sa fie cel din spate pe partea soferului... ma gandesc daca imi mai trebuie ceva si revin
AM SI BALAMALELE, SPUNE DACA MAI VREI CEVA SI TI LE TRIMIT
COSTELIFTIME is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 18:58   #179
DAMU

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

SARBATORI FERICITE !
pentru cine vrea sa afle mai multe informatii despre fiat croma este un site www.carsfromitaly.net
DAMU is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 22:49   #180
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: CLUB Fiat CROMA !!!

Craciun Fericit tuturor !!!
RobertGadau is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -