Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Zona tehnica Fiat

Zona tehnica Fiat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-17, 12:07   #1
alingb

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 82
Default FIAT DOBLO

buna ziua , detin un Doblo 2007 pe care tatal meu l.a abuzat cat a putut de mult , incarcaturi peste masură + remorcă , motorina proastă si reparatii pe ieftin pe motiv " e nouă , n.are ce să pățească". Pana la momentul actual masina a trecut prin nenumarate evenimente printre care : a luat foc motorul , i .sa schimbat turbina , injectoarele...... asta acum 2 ani iar de atunci masina a fost folosită doar pe dostante scurte pt ca nimeni nu avea curaj sa plece din oras cu ea. Accelerează ffff greu , nu depașește 120 nici la vale , scoate fum NEEGRUUU , motorul pe la 90 face un zgomot INFERNAL. Acum folosesc eu masina si vreu s.o aduc la viață pt ca vreau sa plec cu ea in munți , delță , poate chiar strainatate , fiind varianta maxi ii voi pune in spate un pat , chiuvetuță , dulapioare....etc , dar in starea asta nu am curaj sa plec nicaieri , oricum nu pot pt ca nu am cum sa fac ITP.ul. Ce as putea pt inceput sa.i fac mititelului de 1.3 multijet sa.l readuc la viață ? la dealer mi.e frica sa merg pt ca reparatiile cu siguranta vor fi de 3 ori mai mari decat valoarea masinii.
Orice fel de sfat este binevenit.
Multumesc.
alingb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -