Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Zona tehnica Fiat

Zona tehnica Fiat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-12, 21:15   #1
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Probleme cd player fiat

Am conectat la mufele masini originale un MP3 Pionner cu mufe universale dar problema ii ca daca leg firele:rosu,galben,portocaliu pot scoate cheia din contact si motorul merge.Daca leg numa rosu cu galben nu recunoaste cheia spuneti-mi si mie ce trebuie sa modific la mufele masini sa mearga MP3 pe contact si sa recunoasca cheie sa functioneze normal fara probleme.Fiat Punto 2001.Pun poza cu ce mufe am legat cd playerul la mufele masini originale.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	zrs-iso-4_r-bl.jpg
Views:	35
Size:	31.5 KB
ID:	2296296  
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 12:45   #2
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Probleme cd player fiat

Nimeni nu stie nimic de problema aceasta.
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 12-10-12, 22:41   #3
gilberto27

Stage 1
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 12
Default Re: Probleme cd player fiat

Quote:
Originally Posted by SOLENZAXJG View Post
Am conectat la mufele masini originale un MP3 Pionner cu mufe universale dar problema ii ca daca leg firele:rosu,galben,portocaliu pot scoate cheia din contact si motorul merge.Daca leg numa rosu cu galben nu recunoaste cheia spuneti-mi si mie ce trebuie sa modific la mufele masini sa mearga MP3 pe contact si sa recunoasca cheie sa functioneze normal fara probleme.Fiat Punto 2001.Pun poza cu ce mufe am legat cd playerul la mufele masini originale.
sall aceasi problema am avut si eu la bravo..leaga negru cu negru...si rosu dela masina cu celalalte fire(toate inpreuna) eu asa am rezolvat problema si imi merge mp3 fara cheie in contact...bafta!!
gilberto27 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 20:31   #4
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Probleme cd player fiat

Am descoperit in ziua aceea problema multumesc oricum.Nu am probat pe toate pozitiile firele le-am legat doar culoare pe culoare si dupaia am facut rosu cu celelalte de la masina si merge perfect si acuma.Multumesc oricum.
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -