Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Zona tehnica Fiat

Zona tehnica Fiat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-10, 02:09   #1
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Transplant Motor 1.9 JTD 115 CP -> Multijet 140 CP

Ma intereseaza ce modificari presupune un transplant de motor.Momentan am JTD de 115 si vreau sa urc pe masina unul de 140 cp Multijet.O alta intrebare este daca as putea monta doar chiulasa,injectoarele si ECU de la acest motor pe motorul meu.Astept sugestii si va multumesc anticipat.
geti is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 11:58   #2
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Transplant Motor 1.9 JTD 115 CP -> 140 CP

Nu vreau sa fiu off topic dar vreau sa mi exprim toata dezamagirea vis-a-vis de discutiile pe acest forum.Teoretic este un forum pentru pasionatii de tuning si nu pentru discutii despre stikere,embleme,presuri etc.De fiecare data cand am adresat o intrebare,nu am primit raspuns.La sectiunea: Masina mea,sunt apreciate masinile cu "genti",eleroane si altele.Nu se apreciaza deloc adevaratul tuning.Vor mai trece multi ani pana sa se inteleaga ca tuningul nu insemna,spoilere de BMW pe VW si cate si mai cate.Candva acest forum era de domeniu,acum imi dau seama ca acest candva este foarte indepartat.E plin forumul de "copii de bani gata" si de oameni care stau in spatele calculatorului,oameni ce nu au tinut in viata lor cheie dinamometrica,care habar nu au ce e ala un cuzinet,sau care vorbesc despre curse,cand ei au condus doar daca au facut o si pe asta.Nu sunt singurul cu aceleasi pareri,sunt aici oameni cu adevarat profesionisti care au ceva de spus in tuning,ar putea spune ceva si despre acel gen de oameni,dar care sunt prea domni ca sa o faca. Eu am preferat sa nu mai fiu domn,pentru cateva minute in care am scris cateva din motivele dezamagirii mele.Cu stima Geti
geti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -