Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Alte discutii Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-09, 07:35   #1
denisq6

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 23
Default Toyota supra

Am si eu o intrebare deoarece vreau sa aduc o Toyota supra din 93' in Romania din US, Chicago. Da problema e ca am auzit ca cei de la RAR nu o va trece ptr ca e clasificata Non-Euro. E adevarat? Masina are volan pe stanga. Ce mia spus un prieten e ca pot sa vin direct cu numerele de inmatriculare din Chicago si nu mai am treaba..si cand expira le reinoiesc tot pe aceleasi de US. :\
denisq6 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 22:42   #2
nigger
Toyota Driver

Stage 5
 
nigger's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 308
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota supra

Quote:
Originally Posted by denisq6 View Post
Am si eu o intrebare deoarece vreau sa aduc o Toyota supra din 93' in Romania din US, Chicago. Da problema e ca am auzit ca cei de la RAR nu o va trece ptr ca e clasificata Non-Euro. E adevarat? Masina are volan pe stanga. Ce mia spus un prieten e ca pot sa vin direct cu numerele de inmatriculare din Chicago si nu mai am treaba..si cand expira le reinoiesc tot pe aceleasi de US. :\
In america din cate stiu nu e valabil ca si la noi cu norme de poluare EURO..asa ca e non euro si plus de asta platesti taxe vamale ca sa o inmatriculezi la noi,din cauza ca o aduci din afara europei..

Mai bine umbli cu nr de america pe aici ca oricum nu te verifica nimeni
__________________
nigger is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -