Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Alte discutii Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-13, 21:07   #1
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default info nissan navara

salut, i-mi place enorm modelul asta de la nissan, intrebarea mae e urmatorul, cat costa aprox asigurarea si impozutul pe o astfel de masina? fiind autoutilitara.
modelul dupa 2005. ms
szoke_sz is offline   Reply With Quote
Old 16-08-13, 20:20   #2
korupt_90

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 13
Member of:
[Nissan]
Default Re: info nissan navara

Quote:
Originally Posted by szoke_sz View Post
salut, i-mi place enorm modelul asta de la nissan, intrebarea mae e urmatorul, cat costa aprox asigurarea si impozutul pe o astfel de masina? fiind autoutilitara.
modelul dupa 2005. ms
Salut! Detin eu un Navara din 2007, D40, 2500 diesel, 171 CP, iar impozitul la primarie se ridica in jurul sumei de 400 RON, tot pe acolo ajunge si rovigneta, iar asigurarea, undeva in jurul sumei de 900 de RON. Depinde foarte mult de firma pe care o alegi.

Te astept oricand si cu alte intrebari.
korupt_90 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-13, 21:21   #3
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default Re: info nissan navara

Ms mult de răspuns. Rovigneta se calculeaza in functie de masina? Cat i-ti consuma in oras?
szoke_sz is offline   Reply With Quote
Old 16-08-13, 22:28   #4
korupt_90

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 13
Member of:
[Nissan]
Default Re: info nissan navara

Quote:
Originally Posted by szoke_sz View Post
Ms mult de răspuns. Rovigneta se calculeaza in functie de masina? Cat i-ti consuma in oras?

Pentru mai multe detalii: Calcul

Cat despre consum... eu o folosesc in agricultura, pentru a cara diferite materiale (combustibil, fertilizatori, etc.), asa ca e destul de solicitat motorul, iar consumul ajunge undeva in jurul a 10 - 11 l/100km, mixt. Nu i-am facut un consum exact oras/exterior.



PS: * corect: " îţi " (fara suparare)
korupt_90 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -