Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Alte discutii Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-10, 15:57   #1
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Sfaturi achizitie despre Nissan Primera P11

As vrea sa mi cumpar in viata asta si o japoneza, un Primera de prin 2000-2001, inainte sa faca masini cu basinosi aia de la Reno. Vreau un 2.0 de 140 de cai. Ce puteti sa imi spuneti despre respectivul model/motor? E fiabila? Cum rezista pe drumurile de rahat de la noi? Cum e la intretinere, e problema cu piesele sau se gasesc la preturi omenesti? Ma refer in special pe parte de suspensie, chestiile care e mai probabil sa pice? Ce puncte slabe are masina, la ce trebuie sa fiu atent? As prefera sa mi raspunda proprietarii, desi nu am vazut nici un model pe strada, foarte putina lume cumpara la noi asa ceva.

Stiu ca are suspensie multilink pe spate si transmisie pe lant, ca motorul e oarecum bullet proof, e si destul de ieftina in germania, cu km putini. Altceva? Norma de poluare RAR, aveti idee?
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -