30-05-09, 16:36
|
#166
|
 Stage 5
Join Date: May 2009
Posts: 733
|
Re: Top speed Matiz
140 pe europeana de la bucuresti la iasi, pe 27 sau 28 decembrie 2008
|
|
|
22-06-10, 22:35
|
#167
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
|
Re: Top speed Matiz
170 pe giurgiu .singur in masina .. fuge gargarita . vitezele 1 2 si 3 sunt baza .knd dai inferioara .dina 4 in a 3 .se simte o putere .sau 3 a 2 . mmm:X:X
|
|
|
23-06-10, 10:07
|
#168
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,531
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Top speed Matiz
Iar ne abureste asta cu off-topicu lui si cu visele umede...
Poate ai prins 170 pe giurgiu, dar sunt curios cat de repede te-ai oprit. Vitezele astea sunt de incercat, nu de mers constant. Ai grija, ai doar o viata.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!
Now: '01 VW Golf variant -> no topic
|
|
|
24-06-10, 07:20
|
#169
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Top speed Matiz
Quote:
Originally Posted by lopezz
170 pe giurgiu .singur in masina .. fuge gargarita . vitezele 1 2 si 3 sunt baza .knd dai inferioara .dina 4 in a 3 .se simte o putere .sau 3 a 2 . mmm:X:X
|
Sunt curios cum e motorul ala de Matiz... daca ceea ce spui tu e adevarat.
Da' te intreb: cand ai apucat pe Giurgiu sa dai din a treia in a doua? Si asta la ce viteza se intampla?
|
|
|
24-06-10, 08:59
|
#170
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,532
Member of: [Super Moderators] [Moderators]
|
Re: Top speed Matiz
.......
|
|
|
25-06-10, 09:58
|
#171
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Top speed Matiz
Quote:
Originally Posted by Gabi
.......
|
Tu si cu mine... 2 sandilai... 
Da' eu m-am potolit, nu mai fac asa ceva cate zile oi avea.
|
|
|
16-07-10, 13:30
|
#172
|
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
|
Re: Top speed Matiz
Quote:
Originally Posted by Mustang
Tu si cu mine... 2 sandilai... 
Da' eu m-am potolit, nu mai fac asa ceva cate zile oi avea. 
|
cum se balansa la viteza aia?
eu cu un matiz de firma nu am depasit 100, sa fiu mai "safe" ca nu se stie ce sarea din el
|
|
|
16-07-10, 16:16
|
#173
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,532
Member of: [Super Moderators] [Moderators]
|
Re: Top speed Matiz
Nu se balansa nicicum, doar că motorul scotea nişte zgomote ciudate, gen "Lasă-măăăă ! Nu mai pooooot !"
|
|
|
19-07-10, 20:26
|
#174
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Top speed Matiz
Quote:
Originally Posted by turmentatu
cum se balansa la viteza aia?
eu cu un matiz de firma nu am depasit 100, sa fiu mai "safe" ca nu se stie ce sarea din el 
|
Nu stiu de ce toata lumea considera ca Matizul e o masina de rahat, incat daca depasesti o anumita viteza sau in caz de un accident la 50 la ora te faci pilaf! E o masina decent de buna si crede-ma ca duce 140 fara niciun fel de probleme.
De altfel, la drum intins masina sta super bine.
|
|
|
20-07-10, 08:51
|
#175
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
|
Re: Top speed Matiz
Quote:
Originally Posted by Mustang
De altfel, la drum intins masina sta super bine.
|
Mai ales daca e incarcata sau ai o suspensie sport! Problema e ca puterea e cam micuta la depasiri si trebuie sa retrogradezi destul de des ca sa iei avantul necesar. Dar...de asta e si fun  Era o placere sa conduc buburuzul
|
|
|
20-07-10, 11:13
|
#176
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Top speed Matiz
Duce si 170, pe ceas, probat dar nu ii face bine. Am mers tot A1 cu 140+ odata ca ma grabeam fara probleme doar ca a consumat vizibil mai mult si cand am oprit-o era putin mai chinuit motorul si isi schimbase sound'ul 
Sta bine pe curbe chiar si cu suspensie normala daca stii sa te limitezi la ce ai!
|
|
|
20-07-10, 22:33
|
#177
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Top speed Matiz
Duce la 170... da' chitaie dupa ce ai stat cativa km in felul ala! Ca sa nu iti mai spun ca lichidul de frana devine apa fiarta si isi pierde "sanatos" din proprietati la viteza aia!
|
|
|
22-07-10, 10:36
|
#178
|
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
|
Re: Top speed Matiz
Quote:
Originally Posted by Mustang
Nu stiu de ce toata lumea considera ca Matizul e o masina de rahat, incat daca depasesti o anumita viteza sau in caz de un accident la 50 la ora te faci pilaf! E o masina decent de buna si crede-ma ca duce 140 fara niciun fel de probleme.
De altfel, la drum intins masina sta super bine.
|
fara suparare, parerile sunt impartite iar eu cred ca matizul este o masina construita pt. oras. ca tot romanul o foloseste in orice domeniu vrea, asta este strict treaba lui.
nu am scris nicaieri ca este o masina de rahat.
__________________
Invart volan de Dacia pe BMW
|
|
|
22-07-10, 11:17
|
#179
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Top speed Matiz
Pai de prietene daca 'romanu' asta isi permite asta isi ia nu toti au bani de 'bemeweuri'...chiar daca nu vrei sa jignesti se vede mentalitatea ta! Multi cunosc, putini stiu!
Mie mi-ar fi mai frica in exterior intr-o bijuterie de beharca din '93 facuta din trei masini 'proaspat' adusa din Germanica...dar cum ai spus si tu parerile sunt impartite! Fara suparare nu am nimic cu tine, doar mi-am spus parerea cum ai facut-o si tu!
|
|
|
22-07-10, 13:19
|
#180
|
 Stage 4
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
|
Re: Top speed Matiz
nu m-am nascut in bmw, credema. inainte am avut un cielo. inainte sa il cumpar, trebuia sa aleg intre cielo si matiz. am ales cielo datorita necesitatilor si spatiului pe care il oferea cielo. la asta m-am referit la "domeniul" in care il foloseste romanul.
|
|
|
|
|