Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-08, 16:19   #1
zolex

Stage 3
 
zolex's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 95
Default merita schimbat un cielo cu nubira?

salut. scuze daca s-a mai pus aceasta problema pe forum dar n-am vazut.
Ma gindeam ca-l vind cielo al meu si mai pun vreo 6-700 de E si cumpar un nubira din '99-2000. Astept pareri daca merita facuta acesta schimbare.
din cate am inteles pe forum,consuma mai putin decat un cielo si are si motorul mai puternic
zolex is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 10:05   #2
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: merita schimbat un cielo cu nubira?

Quote:
Originally Posted by zolex View Post
salut. scuze daca s-a mai pus aceasta problema pe forum dar n-am vazut.
Ma gindeam ca-l vind cielo al meu si mai pun vreo 6-700 de E si cumpar un nubira din '99-2000. Astept pareri daca merita facuta acesta schimbare.
din cate am inteles pe forum,consuma mai putin decat un cielo si are si motorul mai puternic
un sfat: piesele de nubira sunt ceva mai scumpe decat la cielo, am pe cineva care a pompat multi bani intr-o nubira 1 ...ba electromotor, ba alternator...ba nu mai stiu ce...creca a bagat vreo 20 de mil pe putin...acum depinde si de cum prinzi masina, in ce stare este...depinde de noroc...
__________________
Golf 5
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 18:36   #3
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: merita schimbat un cielo cu nubira?

Intr-adevar piesele sunt mult mai scumpe ,consumul mult mai mare dar prestatiile sunt pe masura ,depinde acum ce doresti de la masina si de noroc !
topser is offline   Reply With Quote
Old 06-08-08, 17:25   #4
renatremo

Stage 3
 
renatremo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 96
Default Re: merita schimbat un cielo cu nubira?

adevarat graiesti topser!!! ai uitat sa ma dai exemplu... 120mil in moneda veche bagati intr-o masina pe care acum nu mai pot lua nici 4000e...pacat... de bani... si stii care e ironia? ca inca nu merge... deci? concluzie... cumpara masina noua...
renatremo is offline   Reply With Quote
Old 03-02-09, 10:43   #5
mad_runner
Daewoo Driver

Stage 4
 
mad_runner's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 298
Member of:
[DAEWOO]
[Virtual Tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: merita schimbat un cielo cu nubira?

dak tot vrei sa schimbi motorul pune un 2.0 16v ....si macar shtii ca ai facut ceva ...
mad_runner is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -