Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-08, 22:49   #16
Slyr

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 6
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

http://uzdaewoo.ru/ pagina principala.
http://uzdaewoo.ru/content/main/HTML...arakteristiki/ pagina la Cielo/Nexia asta nou

Daca se pricepe care la rusa ramanem recunoscatori ^^.

Daca am inteles eu bine treaba sta cam asa.

Fabrica Daewoo din Uzbekistan dupa ce Daewoo a fost cumparat de catre GM a revenit statulu uzbek. Si la fel ca si la noi au voie sa produca in continuare Cielo/Nexia si Matiz. Statul uzbek a incheiat nu contract de colaborare cu o firma din Rusia. Si cam asa a ajuns sa se produca Cielo/Nexia in Rusia.

Partea cu face-lift de origine poloneza nu o comentez. Posibil. Poate ca atuncea cand a cumparat GM Daewoo prototipul de la face-lift a ramas si la fostele fabrici Daewoo care nu au facut parte din tranzactie, asa cum ii fabrica de la Craiova si cea din Uzbekistan.

Last edited by Slyr; 24-08-08 at 22:52.
Slyr is offline   Reply With Quote
Old 09-09-11, 09:58   #17
LeganzaMoonwalker

Stage 2
 
LeganzaMoonwalker's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 28
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

Cel Mai Dotat Model Cielo 2

Costa Aprox. 8800 Euro

Motor
109 CP
150 Nm
Viteza Maxima : 185

Consum Mixt : 8.5

Jante Aliaj 16"
Geamuri Electrice Fata - Spate
Oglinzi Electrice
Portbagaj - 530L <+15L>
Sistem Audio 6 Boxe

etc..

Some Say... O Sa Apara Un Succesor .. ! Doamne , Ce As Vrea !

nubira 3 - lacetti ?
LeganzaMoonwalker is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 22:59   #18
B 50 FXF

Stage 4
 
B 50 FXF's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 275
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

La noi in Romania oare exista vre-un dealer unde s-ar putea comanda asina??
B 50 FXF is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 22:49   #19
Lucian MC

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 446
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

Nu dar poti foarte frumos sa te duci peste granita la fratii nostri de peste prut( moldovenii ) si sa iti iei una foarte rapid ca si asa platesti taxa de prima inmatriculare la smecherii din guvern. Am vazut masina live ca taxi in Moldova si sincer arata foarte bine si exterior si interior . In poze orice poate arata urat dar in realitate sa fie altceva. Am stat si am admirato cateva minute si dupa m-am intors acasa cu plinul la gpl si benzina facut. Eu am un cielo din 2006 si vreau sa zic ca is foarte multumit de partea mecanica. Tablaria dupa 5 ani e varza adica a inceput rugina si alte alea pe cand masina asta era inmatriculata in 2007 deci inainte de a avea voi macar poze cu ea si inca e in stare impecabila dpdv al ruginei si are si mai multi km este si accidentata si tot nu iese rugina (e masina de taxi deci nimanui nui pasa de cum arata)
Rusul stie inca sa faca o masina calitativa nu ca romanu multe si proaste gen loganul. Plus de asta daca o sa aveti placerea sa vedeti vreuna veti vedea ca piesele sunt mult mai bine asezate atat in exterior cat si in interior si este mult mai bine asezata masina. Multa bafta
Lucian MC is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 19:58   #20
ArG3nT0

Stage 5
 
ArG3nT0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 385
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

sa inteleg ca s-a fabricat pana la urma acest model de nexia?
ArG3nT0 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-13, 14:51   #21
IulySilviu

Stage 3
 
IulySilviu's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 110
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

Da .
IulySilviu is offline   Reply With Quote
Old 07-10-13, 02:37   #22
Ovy_cielo

Stage 3
 
Ovy_cielo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 87
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

Frumos modelul asta nou! ar fi o varianta buna daca s-ar importa si in reprezentantele din Romania.La pretul asta de 8800 de euro masina noua full option ar fi un succes clar cred eu mai ales ca daewoo a avut succes mare si in trecut la noi pt ca s-au dovedit masini fiabile.
Ovy_cielo is offline   Reply With Quote
Old 02-11-13, 23:42   #23
18BSV

Stage 5
 
18BSV's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,295
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Nexia [Cielo] 2

Imediat am avea mai multi cielo facelift cu fata de nexia 2 care imi place per total doar stopurile nu.
18BSV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -